Рішення від 14.01.2022 по справі 540/5958/21

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 січня 2022 р.м. ХерсонСправа № 540/5958/21

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді: Кисильової О.Й.,

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області) до комунально виробничого управління "Бериславський водоканал" про вжиття заходів реагування,

встановив:

Державна екологічна інспекція Південного округу (Запорізька та Херсонська області) (далі - позивач) звернулася до суду із адміністративним позовом до комунального виробничого управління "Бериславський водоканал" (далі - відповідач), в якому просить застосувати до відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) господарської діяльності шляхом часткового зупинення діяльності, пов'язаної із наданням наступних послуг за КВЕД - 2021 код 37.00 Каналізація, відведення й очищення стічних вод, з метою припинення скидання зворотних вод.

Ухвалою від 11.10.2021 у справі відкрите спрощене позовне провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні).

Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначає, що на виконання доручення Прем'єр-міністра України від 29.01.2019 № 2777/1-20 у період з 02 по 03 березня 2020 року Державною екологічною інспекцією у Херсонській області здійснений позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо додержання КВУ "Бериславський водоканал" вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. У ході перевірки виявлено чисельні порушення вимог природоохоронного законодавства, а саме: КВУ "Бериславський водоканал" здійснює скиди неочищених зворотних вод до Каховського водосховища, каналізаційно-насосні станції в аварійному стані, не працюють, очисні споруди відсутні. Разом із тим, на підставі наказу Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області) від 18.05.2021 № 550-06/2-22 та направлення 331-06/1-15 від 18.05.2021 проведена позапланова перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства КВУ "Бериславський водоканал" та складений акт від 20.05.2021 № 06/1-14/331/21. Під час перевірки встановлено, що КВУ "Бериславський водоканал" не оформлений дозвіл на спеціальне водокористування на скид зворотних вод до Каховського водосховища та не розроблені нормативи гранично - допустимих скидів, очисні споруди відсутні, до водного об'єкту продовжується скид неочищених зворотних вод, що є порушенням ст. 41, п. 9, п. 3 ст. 44, ст. 48, 70 Водного кодексу України. На підставі п. 7 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" позивач звернувся до суду із вимогою застосувати до відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) господарської діяльності. Із наведених підстав, просить задовольнити позов повністю.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Частинами 5, 6 ст. 162 КАС України визначено, що відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дасть змогу відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив до початку першого підготовчого засідання у справі. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Ухвалою від 11.10.2021 про відкриття спрощеного позовного провадження без виклику сторін відповідачу наданий п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі. Відповідача про відкриття провадження у даній справі суд повідомив шляхом направлення 20.10.2021 на офіційну електронну адресу комунального управління (ber_vodokanal@ukr.net) копії ухвали від 11.10.2021, що підтверджується витягом із електронної пошти судді Кисильової О.Й. (ІНФОРМАЦІЯ_1), з проханням підтвердити отримання судового листа.

Відповідно до ч. 2 ст. 129 КАС учасник судового процесу повинен за допомогою електронної пошти (факсу, телефону) негайно підтвердити суду про отримання тексту повістки, про що додатково було запропоновано підтвердити отримання електронного листа.

Станом на 17.01.2022 такого підтвердження до суду не надходило.

Разом із тим, станом на дату ухвалення рішення у даній справі, відповідач не скористався правом подання відзиву на позовну заяву в строки, визначені в ухвалі від 11.10.2021.

Відповідно до ст. ст. 159, 162 КАС України подання заяв по суті справи, зокрема, відзиву, є правом учасників справи, а у разі його ненадання без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

За таких обставин, суд здійснює розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив наступні обставини.

Комунальне виробниче підприємство "Бериславський водоканал" (код ЄДРПОУ 32647208) зареєстроване як юридична особа 11.11.2003, дата запису: 22.12.2005, номер запису: 14811200000000357.

Серед видів діяльності відповідача визначено наступні КВЕД:

36.00 Забір, очищення та постачання води (основний);

43.22 Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування;

96.09 Надання інших індивідуальних послуг, н.в.і.у;

37.00 Каналізація, відведення й очищення стічних вод.

Комунальне виробниче підприємство "Бериславський водоканал" засноване на комунальній власності територіальної громади м. Берислав та належить до сфери управління Бериславської міської ради; майно надається вказаному суб'єкту господарювання в оперативне управління, розпорядником майна є власник - територіальна громада м. Берислав в особі Бериславської міської ради.

На виконання доручення Прем'єр-міністра України від 29.01.2019 № 2777/1-20 у період з 02 до 03.03.2020 Державною екологічною інспекцією у Херсонській області (далі - Інспекція) здійснено позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо додержання КВУ "Бериславський водоканал" вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

У ході перевірки встановлено, зокрема, що КВУ "Бериславський водоканал" здійснює скиди неочищених зворотних вод до Каховського водосховища, каналізаційно-насосні станції знаходяться в аварійному стані та не працюють, очисні споруди відсутні.

Вказані порушення зафіксовані в Акті № 01-51/97/2020 від 02.03.2020 - 03.03.2020.

На підставі наказу Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області) від 18.05.2021 № 550-06/2-22 та направлення 331-06/1-15 від 18.05.2021, уповноваженими особами позивача проведена позапланова перевірка КВУ "Бериславський водоканал".

За результатами вказаної перевірки 20.05.2021 складений Акт № 06/1-14/331/21 позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Перевіркою встановлено, зокрема, що КВУ "Бериславський водоканал" не оформлений дозвіл на спеціальне водокористування на скид зворотних вод до Каховського водосховища та не розроблені нормативи гранично - допустимих скидів, очисні споруди відсутні та до водного об'єкту продовжується скид неочищених зворотних вод, що є порушенням ст. 41, п. 9, п. 3 ст. 44, ст. 48, 70 Водного кодексу України.

Зазначене порушення зафіксоване в акті перевірки від 14.06.2019 №151/251/04 у пунктах 5,6 розділу "Опис виявлених порушень".

За наслідками проведеної Державною екологічною інспекцією Південного округу (Запорізька та Херсонська область) 20.05.2021 перевірки складений відповідний припис №06/1-14/331/21 від 21.05.2021, яким зокрема, визначено: пункт 5 - оформити дозвіл на спеціальне водокористування на скид зворотних вод до Каховського водосховища, розробити нормативи гранично-допустимих скидів; пункт 6 - вирішити питання щодо ремонту чи реконструкції КНС, будівництва очисних споруд. Наведені пункти припису зобов'язано виконати у термін до 21.09.2021.

Припис № 06/1-14/331/21 від 21.05.2021 отриманий відповідачем 25.05.2021, про що свідчить наявне в матеріалах справи рекомендоване повідомлення № 7302200914874. Доказів оскарження відповідачем цього припису суду не надано.

Враховуючи, що КВУ "Бериславський водоканал" не виконаний припис № 06/1-14/331/21 від 21.05.2021 про усунення порушень вимог природоохоронного законодавства України, керуючись статтями 44, 71 Водного кодексу України, статтями 4, 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

При цьому, суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду виключно у випадках, визначених Конституцією та законами України (ч. 4 ст. 5 КАС України).

Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб'єкту законом.

Згідно ст. 28 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" від 17.03.2011 № 3166-VI міністерства, інші центральні органи виконавчої влади та їх територіальні органи звертаються до суду, якщо це необхідно для здійснення їхніх повноважень у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст. 5 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" від 25.06.1991 № 1264-XII (далі-Закон № 1264-XII) державній охороні і регулюванню використання на території України підлягають: навколишнє середовище, як сукупність природних і природно-соціальних умов та процесів, природні ресурси, як залучені в господарський обіг, так і не використовувані в народному господарстві в даний період (земля, надра, води, атмосферне повітря, ліс та інша рослинність, тваринний світ), ландшафти та інші природні комплекси.

Відповідно до п.п. а), е) ч. 1 ст. 20-2 Закону № 1264-XII, до компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, у сфері охорони навколишнього природного середовища належить: організація і здійснення у межах компетенції державного нагляду (контролю) за додержанням центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності та господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства в тому числі, під час ведення мисливського господарства та здійснення полювання; надання обов'язкових до виконання приписів щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства з питань, що належать до його компетенції, та здійснення контролю за їх виконанням.

Центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів є Державна екологічна інспекція України, положення про яку затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.2017 № 275 ( надалі - Положення № 275).

Відповідно до п. 7 Положення № 275, Держекоінспекція здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Державна екологічна інспекція Південного округу (Запорізька та Херсонська області) є міжрегіональним територіальним органом Держекоінспекції та їй підпорядковується, про що зазначено у Положенні про Державну екологічну інспекцію Південного округу (Запорізька та Херсонська області), затвердженому наказом Державної екологічної інспекції від 01.06.2021 № 256.

Пунктом 6 розділу ІІ Положення № 256 передбачено, що Державна екологічна інспекція Південного округу звертається до суду із позовом щодо обмеження чи зупинення діяльності підприємств і об'єктів незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо їх експлуатація здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, вимог дозволів на використання природних ресурсів, з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів впливу фізичних та біологічних факторів і лімітів скидів забруднюючих речовин.

З огляду на викладене, повноваження Державної екологічної інспекції Південного округу щодо проведення перевірок суб'єктів господарювання на предмет дотримання вимог природоохоронного законодавства та право звернення до суду з позовом щодо обмеження чи зупинення діяльності підприємств у разі порушення ними норм природоохоронного законодавства прямо передбачена нормами законодавства.

За позицією позивача, викладеною у позові при звернені до суду з вказаною вимогою, Державна екологічна інспекція Південного округу керувалась, зокрема, положенням п. 9, п. 3 ст. 44, ст. 48, 70 Водного кодексу України.

Надаючи правову оцінку вказаній позиції позивача, суд враховує наступне.

Відповідно до ст. 16 Конституції України, забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України є обов'язком держави.

Статтею 44 Водного кодексу України передбачено, що водокористувачі зобов'язані:

1) економно використовувати водні ресурси, дбати про їх відтворення і поліпшення якості вод;

2) використовувати воду (водні об'єкти) відповідно до цілей та умов їх надання;

3) дотримувати встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та встановлених лімітів забору води, лімітів використання води та лімітів скидання забруднюючих речовин, а також санітарних та інших вимог щодо впорядкування своєї території;

4) використовувати ефективні сучасні технічні засоби і технології для утримання своєї території в належному стані, а також здійснювати заходи щодо запобігання забрудненню водних об'єктів стічними (дощовими, сніговими) водами, що відводяться з неї;

5) не допускати порушення прав, наданих іншим водокористувачам, а також заподіяння шкоди господарським об'єктам та об'єктам навколишнього природного середовища;

6) утримувати в належному стані зони санітарної охорони джерел питного та господарсько-побутового водопостачання, прибережні захисні смуги, смуги відведення, берегові смуги водних шляхів, очисні та інші водогосподарські споруди та технічні пристрої;

7) здійснювати засобами вимірювальної техніки, у тому числі автоматизованими, облік забору та використання вод, контроль за якістю і кількістю скинутих у водні об'єкти зворотних вод і забруднюючих речовин та за якістю води водних об'єктів у контрольних створах, а також подавати відповідним органам звіти в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законодавчими актами;

8) здійснювати погоджені у встановленому порядку технологічні, лісомеліоративні, агротехнічні, гідротехнічні, санітарні та інші заходи щодо охорони вод від вичерпання, поліпшення їх стану, а також припинення скидання забруднених стічних вод;

9) здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу;

10) безперешкодно допускати на свої об'єкти державних інспекторів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, а також громадських інспекторів з охорони довкілля, які здійснюють перевірку додержання вимог водного законодавства, і надавати їм безоплатно необхідну інформацію;

11) своєчасно сплачувати збори за спеціальне водокористування та інші збори відповідно до законодавства;

12) своєчасно інформувати центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування про виникнення аварійних забруднень;

13) здійснювати невідкладні роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварій, які можуть спричинити погіршення якості води, та надавати необхідні технічні засоби для ліквідації аварій на об'єктах інших водокористувачів у порядку, встановленому законодавством;

14) виконувати інші обов'язки щодо використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів згідно з законодавством.

Відповідно до ст. 48 Водного кодексу України спеціальне водокористування - це забір води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.

Спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських (у тому числі для цілей аквакультури) та інших державних і громадських потреб.

Не належать до спеціального водокористування: пропуск води через гідровузли (крім гідроенергетичних); скид води з водних об'єктів відповідно до встановлених для них режимів роботи для підтримання екологічних витрат у річці та з метою запобігання виникненню гідродинамічних аварій; подача (перекачування) води водокористувачам у маловодні регіони; усунення шкідливої дії вод (підтоплення, засолення, заболочення); використання підземних вод для вилучення корисних компонентів; вилучення води з надр разом з видобуванням корисних копалин; виконання розчистки русел річок, каналів і дна водойм, будівельних, днопоглиблювальних і вибухових робіт; видобування корисних копалин (крім підземних вод) і водних рослин; прокладання трубопроводів і кабелів; проведення бурових, геологорозвідувальних робіт; використання поверхневих вод для судноплавства; проведення робіт з експлуатаційного днопоглиблення; забір та/або використання води в об'ємі до 5 кубічних метрів на добу, крім тієї, що використовується для виробництва (входить до складу) напоїв та фасованої питної води; інші роботи, які виконуються без забору води та скидання зворотних вод.

Згідно із ст. 70 Водного кодексу України скидання стічних вод у водні об'єкти допускається лише за умови наявності нормативів гранично допустимих концентрацій та встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин.

Водокористувачі зобов'язані здійснювати заходи щодо запобігання скиданню стічних вод чи його припинення, якщо вони:

1) можуть бути використані у системах оборотного, повторного і послідовного водопостачання;

2) містять цінні відходи, що можуть бути вилучені;

3) містять промислову сировину, реагенти, напівпродукти та кінцеві продукти підприємств у кількості, що перевищує встановлені нормативи технологічних відходів;

4) містять речовини, щодо яких не встановлено гранично допустимі концентрації;

5) перевищують гранично допустимі скиди токсичних речовин та містять збудників інфекційних захворювань;

6) за обсягом скидання забруднюючих речовин перевищують гранично допустимі нормативи;

7) призводять до підвищення температури води водного об'єкта більш ніж на 3 градуси за Цельсієм порівняно з її природною температурою в літній період;

8) є кубовими залишками, шламами, що утворюються в результаті їх очищення і знезараження.

Скидати стічні води, використовуючи рельєф місцевості (балки, пониззя, кар'єри тощо), забороняється.

Відповідно до статті 71 Водного кодексу України у разі перевищення встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин скидання стічних вод у поверхневі водні об'єкти може бути обмежено, тимчасово заборонено (зупинено) чи припинено в порядку, встановленому законодавством.

Також суд відмічає, що правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначені Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 № 877-V ( далі - Закон № 877-V).

Згідно зі ст. 1 цього Закону, державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених і законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних контрольних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах їх повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушення вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища; заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.

Відповідно до положень частин 7-8 ст. 7 цього Закону на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.

При цьому, частиною 1 ст. 12 Закону № 877-V передбачено, що невиконання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю), тягне за собою застосування до суб'єкта господарювання штрафних санкцій у порядку, встановленому законом.

Згідно з ч. 5 ст. 4 Закону № 877-V виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

Звертаючись до суду із даним позовом, позивач стверджує, що у порушення ст. 41, п. 9, п. 3 ст. 44, ст. 48, 70 Водного кодексу України, відповідач не оформив дозвіл на спеціальне водокористування на скид зворотних вод до Каховського водосховища та не розробив нормативи гранично - допустимих скидів, очисні споруди відсутні та до водного об'єкту здійснюється скид неочищених зворотних вод.

Суд зазначає, що позивач має право на звернення до суду у випадках, передбачених законодавством для захисту навколишнього природного середовища, а наявність невиконаного Акту від 02.03.2020 - 03.03.2020 № 01-51/97/2020 та відсутність доказів виконання припису від 21.05.2021 № 06/1-14/331/21 є обґрунтуваною підставою для зупинення діяльності відповідача пов'язаної із наданням послуг за КВЕД - 2021 код 37.00.

Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Позивач надав суду належні докази існування підстав для застосування до відповідача заходів реагування, відтак, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.

Судові витрати, відповідно норм статті 139 КАС України, з відповідача не стягуються.

Згідно з наказами голови суду від 07.12.2021 № 05-06/95, від 23.12.2021 № 05-06-/97 та від 24.12.2021 № 05-06/99 головуюча суддя Кисильова О.Й. у період з 30.12.2021 до 10.01.2022 включно перебувала у відпустці, у зв'язку з чим рішення у даній справі ухвалене 14.01.2022.

Керуючись ст. ст. 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд,-

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити.

Застосувати до комунального виробничого управління "Бериславський водоканал" (код ЄДРПОУ 32647208) заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) господарської діяльності шляхом часткового зупинення діяльності комунального виробничого управління "Бериславський водоканал" (код ЄДРПОУ 32647208), пов'язаної із наданням послуг за КВЕД - 2021 код 37.00 Каналізація, відведення й очищення стічних вод, з метою припинення скидання зворотних вод.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.Й. Кисильова

кат. 108010200