Постанова від 16.06.2010 по справі 5-69

Справа № 5-69/2010р.

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 червня 2010 року Канівський міськрайонний суду

Черкаської області

В складі:

головуючого - судді Штих К.М.

при секретарі - Десятник О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали до подання, які надійшли від Канівського МВ УМВС України в Черкаській області про встановлення адміністративного нагляду стосовно громадянина: ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого в 2006 році ст. 187 ч.2 КК України до 5.1 року позбавлення волі.

Роз'яснено ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП.

ВСТАНОВИВ:

Начальник Канівського МВ УМВС України в Черкаській області полковник міліції Бих О.І. звернувся з поданням до Канівського міськрайонного суду про можливість встановлення адміністративного нагляду щодо громадянина ОСОБА_1, раніше судимого, на підставі ст. 3, 4, 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», в зв'язку з систематичним вчиненням правопорушень.

Як зазначено в з поданні, гр-н ОСОБА_1 03.02.2010 року звільнився з місць позбавлення волі умовно-достроково на 1 рік 6 місяців 22 дні згідно постанови Ленінського районного суду м. Полтава від 26.01.2010р. ст. 81 КУпАП. Після закінчення прибув на постійне місце проживання до м. Канева, де був зареєстрований по АДРЕСА_2, 22.02.2010 року він був взятий на облік Канівського КВІ Черкаської області, як особа, що формально підпадає під дію вимог Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

За період перебування на обліку як формально підпадаючий під адміністративний нагляд громадянин ОСОБА_1 на шлях виправлення не став, продовжує скоювати правопорушення, а саме : 12.06.2010р. гр. ОСОБА_1 порушив вимоги ст. 178 - 1 КУпАП, за що був притягнений до адміністративної відповідальності у виді попередження, з приводу чого 22.06.2010р, йому було винесено попередження про те, що відносно нього може бути встановлено адміністративний нагляд.

13.06.2010р. гр. ОСОБА_1 порушив вимоги ст.. 175-1 КУпАП, за що був притягнений до адміністративної відповідальності у виді попередження з приводу чого 22.06.2010р. йому було винесено попередження про те, що відносно нього може бути встановлено адміністративний нагляд.

22.06.2010р. гр. ОСОБА_1 порушив вимоги ст. 197 КУпАП.

У зв»язку з наведеним на підставі ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» начальник Канівського МВ УМВС України в Черкаській області вважає за необхідне на раніше судимого громадянина ОСОБА_1 подати матеріали до суду для вирішення питання про встановлення адміністративного нагляду за пунктом «В» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» та пропонує встановити наступні обмеження: - заборонити вихід з місця постійного проживання в період з 00.00год. до 06.00год. наступного дня; - зобов'язати явкою на реєстрацію до Канівського МВ один раз на місяць останньої неділі щомісяця з 08.00 до 17.00 год.

Представник Канівського МВ - Дурицький О.А., в судовому засіданні подання підтримав.

Дослідивши подання та додані матеріали, заслухавши думку учасників процесу, суд приходить до висновку, що подання є безпідставним, необґрунтованим і до задоволення не підлягає з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні гр. ОСОБА_1 був засуджений вироком Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 13.07.2007 року. За даним вироком він відбував покарання у місцях позбавлення волі до 03.02.2010 року, звідки був звільнений умовно-достроково на 1 рік 6 місяців 22 дні згідно постанови Ленінського районного суду м. Полтава від 26.01.2010р.

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що: - згідно протоколу сірії ЧК № 08. 004318 від 22.06.2010р. складеного дільничним інспектором Канівського МВ лейтенантом міліції Дурицьким О.А., гр. ОСОБА_1 12.06.2010р. в м. Каневі по вул.. Г.Дніпра розпивав спиртні напої, чим порушив громадський порядок та порушив вимоги ст. 178 - 1 КУпАП, за що був притягнений до адміністративної відповідальності у виді попередження, з приводу чого 12.06.2010р. (наперед) йому було винесено попередження про те, що відносно нього може бути встановлено адміністративний нагляд;

- згідно протоколу сірії ЧК № 08. 004318 від 22.06.2010р. складеного дільничним інспектором Канівського МВ лейтенантом міліції Дурицьким О.А., гр. ОСОБА_1 13.06.2010р. в м. Каневі по вул. М.Рибалко в громадському місці курив тютюнові вироби, чим порушив громадський порядок та порушив вимоги ст. 175 КУпАП, за що був притягнений до адміністративної відповідальності у виді попередження, з приводу чого 13.06.2010р. (наперед) йому було винесено попередження про те, що відносно нього може бути встановлено адміністративний нагляд;

- згідно протоколу сірії ЧК № 08. 004317 від 22.06.2010р. складеного дільничним інспектором Канівського МВ лейтенантом міліції Дурицьким О.А., 22.06.2010р. зазначено, що гр. ОСОБА_1 проживає без паспорта, чим порушує вимоги ст. 197 КУпАП, дані про притягнення до адміністративної відповідальності відсутні.

З даних матеріалів справи вбачається, що протоколи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 складалися поспіхом одного числа, номера протоколів ідуть підряд 004317, 004318, 004319, відносно подій які мали місце 12.06.2010р., 13.06.2010р. та 22.06.2010р., містять неточності, виправлення та різні дати.

Крім того, в матеріалах справи не містяться даних які характеризують особу.

Тому посилання в поданні на те, що ОСОБА_1, на шлях виправлення не став, продовжує скоювати правопорушення і від нього слід чекати нових злочинів є голослівними, необґрунтованими належними доказами.

Крім того, суд констатує, що відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За таких обставин, подання є безпідставним і необґрунтованим і до задоволення не підлягає, оскільки в разі за вищевказаних обставин встановлення щодо особи адміннагляду грубо б порушило конституційні права та свободи ОСОБА_1

Керуючись ч.2 ст.19 Конституції України, ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», Інструкції про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, затвердженої наказом МВС, ДДВП 04.11.2003 року №1303/203, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні подання начальника Канівського МВ УМВС України в Черкаській області полковник міліції Бих О.І. від 23.06.2010 року про можливість встановлення адміністративного нагляду щодо гр. ОСОБА_1 - відмовити.

Постанову направити в Канівський МВ УМВС.

Постанова остаточна і оскарженню не підлягає, але може бути опротестована в порядку нагляду.

Головуючий Штих К.М.