Справа № 752/1340/22
Провадження №: 3/752/2388/22
02.02.2022 м. Київ
суддя Голосіївського районного суду міста Києва Бушеленко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві матеріали адміністративної справи, що надійшли
відУправління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України
пропритягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП
відносноОСОБА_1 дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 місце реєстрації - АДРЕСА_1 місце проживання - АДРЕСА_2
за участю ОСОБА_1 , прокурора Автенюк А.О.
ОСОБА_1 02.04.2021 о 11:12 несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2020 рік (декларацію після звільнення), без поважних на те причин, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Подача такої декларації з простроченням на 2-а дні відбулася шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування.
Адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування установлено у ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, санкція якої передбачає застосування адміністративного стягнення у виді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Подія та склад адміністративного правопорушення та наявність вини у діях ОСОБА_1 доводяться його особистими усними поясненнями та іншими матеріалами, які були зібрані уповноваженим органом - Управлінням стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, де міститься:
- протокол про адміністративне правопорушення № 79 від 11.01.2022, який за формою та змістом відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справи України від 06.11.2015 № 1376;
- копія письмових пояснень ОСОБА_1 від 27.10.2021;
- текст декларації від 02.04.2021, роздрукованої з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
- повідомлення Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 26.04.2021;
- відомості з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування про послідовність дій користувача ОСОБА_1 на відповідному електронному ресурсі;
- вимога Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України на адресу Територіального управління Служби судової охорони у м. Києві та Київській області від 30.07.2021 "Про надання інформації та копій документів";
- супровідний лист Територіального управління Служби судової охорони у м. Києві та Київській області від 16.08.2021 з додатками (відповідь на запит);
- супровідний лист Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції від 04.08.2021 з додатками (відповідь на запит);
- вимога Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України на адресу Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції від 30.07.2021 "Про надання інформації та копій документів";
- супровідний лист Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції від 05.08.2021 з додатками (відповідь на запит);
- супровідний лист Департаменту стратегічних розслідувань від 13.04.2021 з додатками (відповідь на запит);
- супровідний лист Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.05.2021 з додатками (відповідь на запит).
З наявних матеріалів слідує, що ОСОБА_1 згідно з наказомТериторіального управління Служби судової охорони у м. Києві та Київській області від 08.04.2020 № 67 о/с був прийнятий на службу до Служби судової охорони та призначений на посаду контролера ІІ категорії взводу охорони підрозділу Вищого антикорупційного суду Територіального управління Служби судової охорони у м. Києві та Київській області з 09.04.2020.
Відповідно до наказу Територіального управління Служби судової охорони у м. Києві та Київській області від 21.09.2020 № 174 о/с ОСОБА_1 звільнено зі служби за власним бажанням.
В силу приписів п. 1, п.п. "а" і "в" п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. та абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 був зобов'язаний у строк до 01.04.2021 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.
Як встановлено в ході судового розгляду такий обов'язок виконано 02.04.2021.
На запитання суду (судді) ОСОБА_1 повідомив, що не мав перешкод та/або певних об'єктивних обставин, які б унеможливили б своєчасне подання нею необхідного типу і виду декларації, окрім невірного роз'яснення щодо строків подання декларації, які він отримав від знайомих.
Клопотань чи прохань про звільнення від адміністративної відповідальності, зокрема з підстав передбачених ст. 22 КУпАП ОСОБА_1 суду не озвучив, про визнання винуватості та каяття не доповів.
Наявними матеріалами підтверджується, що при складанні протоколу від 11.01.2022 № 79 особу ОСОБА_1 установлено на підставі паспорта громадянина України, йому роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст. 55, 56, 59, 63 КонституціїУкраїни, ст. 268 КУпАП, повідомлено про те, що розгляд справи про притягнення до адміністративної відповідальності відбуватиметься в уповноваженому суді. Також вбачається, що цей протокол ОСОБА_1 підписав та зробив помітку, що пояснень щодо його змісту він не має.
Оскільки ОСОБА_1 визнається винним вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, до нього слід застосувати передбачене законодавством адміністративне стягнення у межах санкції відповідної статті, при накладенні якого суддею враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь вини, майновий стан. Обставин, що обтяжують або пом'якшують відповідальність за ст. 34, 35 КУпАП України не встановлено.
Враховуючи загальні правила накладення стягнення, суд вважає за належне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.
Підстав для повернення протоколу про адміністративне правопорушення, так само як і підстав для закриття провадження у справі не встановлено.
У порядку ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 496,20 грн (0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2022).
На підставі викладеного, керуючись ст. 23, 33-35, 40-1, 172-6, 268, 276, 277, 279, 280, 283, 285, 294 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та піддати йогоадміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн у дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 у дохід держави судовий збір у сумі 496 (чотириста дев'яносто шість) грн 20 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.В. Бушеленко