Справа №1-166/10
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
15 червня 2010 року Стрийський міськрайонний суд
Львівської області
в складі: головуючого - судді Саса С.С.,
при секретарі Юкша О.О.
з участю прокурора Марушія А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Стрий справу про обвинувачення -
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, громадянина України, освіта середня, працюючого машиністом-підіймачем випробовувальних свердловин Стрийського відділення бурових робіт, одруженого, раніше не судимого, - за ч.1 ст. 364, ч.1 ст. 366 КК України,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця та жителя АДРЕСА_2, громадянина України, освіта середня, працюючого оператором котельні середньої школи с.Подорожне, Стрийського району, одруженого, має на утриманні одну неповнолітню дитину, раніше не судимого,- за ч.1 ст. 364, ч.1 ст. 366 КК України,
встановив:
ОСОБА_1, будучи депутатом Подорожнянської сільської ради, являючись головою комісії з обстеження наслідків паводку 25-27 липня 2008 року по селах Подорожне, Зарічне, Лани-Соколівські Стрийського району Львівської області, відповідно до рішення сесії Подорожнянської сільської ради № 163 “Про утворення комісії для обстеження об'єктів, що зазнали пошкоджень і руйнувань внаслідок стихійного лиха 23-27 липня 2008 року на території Подорожнянської сільської ради” від 09.08.2008 року та розпорядження голови Стрийської районної державної адміністрації № 450 “Про створення комісій по наданню матеріальної допомоги постраждалому населенню внаслідок стихії 25-26 липня 2008 року” від 27.07.2008 року, тобто тимчасово являючись службовою особою, наділеною органом місцевого самоврядування та місцевою державною адміністрацією в силу прийняття даних нормативних актів, спеціальними повноваженнями на вчинення юридично значущих дій, а саме проведення обстеження домогосподарств, постраждалих внаслідок стихії та оформлення відповідних актів, на протязі липня-серпня 2008 року вчинив службове підроблення та зловживання наданою владою.
Так, ОСОБА_1, являючись головою комісії з обстеження наслідків паводку 25-27 липня 2008 року на території Подорожнянської сільської ради Стрийського району, тимчасово являючись службовою особою, наділеною органом місцевого самоврядування та місцевою державною адміністрацією в силу прийняття даних нормативних актів, спеціальними повноваженнями на вчинення юридично значущих дій, а саме проведення обстеження домогосподарств, постраждалих внаслідок стихії та оформлення відповідних актів, умисно, з корисливих мотивів в інтересах третіх осіб - громадян сіл Подорожне, Зарічне, Лани-Соколівські Стрийського району, всупереч інтересам служби, в порушення вимог п/п 1 п. 2 Розпорядження Кабінету Міністрів України “Про виділення коштів для проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року» № 1008-р від 28.07.2008 року, вимог п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку обстеження майна, пошкодженого внаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року» № 688 від 30.07.2008 року, вимог п.п. 13, 14 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання у 2008 році субвенцій з державного бюджету обласним бюджетам Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, міського бюджету м.Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року» № 689 від 02.08.2008 року, 12.08.2008 року, не провівши обстеження домогосподарств громадян постраждалих внаслідок стихії, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою незаконного отримання громадянами допомоги за наслідками стихії, у приміщенні Подорожнянської сільської ради, разом з членом відповідної комісії ОСОБА_2, умисно підписав завідомо неправдиві акти загального обстеження садиб про нанесення збитків у господарствах за адресами: АДРЕСА_3 в домогосподарстві ОСОБА_3, АДРЕСА_4 в домогосподарстві ОСОБА_4, АДРЕСА_5 в домогосподарстві ОСОБА_5, АДРЕСА_6 в домогосподарстві ОСОБА_6, АДРЕСА_7 в домогосподарстві ОСОБА_7, внісши по них завідомо неправдиві дані про підтоплення житлових будинків за вказаними адресами, внаслідок чого вони були безпідставно віднесені до 3-ї категорії постраждалих сімей і сума незаконно виплаченої допомоги склала 25 тис.грн.; в акт загального обстеження садиби ОСОБА_8, в якого не має житлового будинку в с.Зарічне, сума незаконно виплаченої допомоги склала 5 тис.грн.; в акт загального обстеження садиби ОСОБА_9, в якого будинок в с.Зарічне не житловий і безпідставно віднесений до 3-ї категорії, сума незаконно виплаченої допомоги склала 5 тис.грн., які послужили підставою для отримання даними громадянами допомоги внаслідок стихійного лиха на загальну суму 35 000 грн.
Крім того, продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_1, являючись головою комісії з обстеження наслідків паводку 25-27 липня 2008 року на території Подорожнянської сільської ради Стрийського р-ну, всупереч інтересам тимчасово наданих йому спеціальних повноважень на вчинення юридично значущих дій, умисно, з корисливих мотивів в інтересах третіх осіб, в порушення вимог п/п 1 п. 2 Розпорядження Кабінету Міністрів України “Про виділення коштів для проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року» № 1008-р від 28.07.2008 року, вимог п.2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку обстеження майна, пошкодженого внаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року» № 688 від 30.07.2008 року, вимог п.п. 13, 14 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання у 2008 році субвенцій з державного бюджету обласним бюджетам Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, міського бюджету м. Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року» № 689 від 02.08.2008 року, згідно яких обстеження проводиться на підставі заяви власника, наймача, орендаря, допомога виплачується власникам житлових будинків і за один будинок з врахуванням зруйнованих та пошкоджених господарських будівель, втраченого майна, достовірно знаючи, що ними не проводилось обстеження майна потерпілих від стихійного лиха, в ході визначення остаточної суми допомоги постраждалим сім”ям, з метою отримання більшої суми допомоги, 12.08.2008 року у приміщенні Подорожнянської сільської ради, разом з членом відповідної комісії ОСОБА_2, умисно підписав завідомо неправдиві акти загального обстеження садиб від 12.08.2008 року про нанесення збитків у господарствах: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, які послужили підставою для отримання даними громадянами допомоги внаслідок стихійного лиха на загальну суму 35 000 грн.
ОСОБА_2, будучи депутатом Подорожнянської сільської ради, являючись членом комісії з обстеження наслідків паводку 25-27 липня 2008 року по селах Подорожне, Зарічне, Лани-Соколівські Стрийського району, відповідно до рішення сесії Подорожнянської сільської ради № 163 “Про утворення комісії для обстеження об'єктів, що зазнали пошкоджень і руйнувань внаслідок стихійного лиха 23-27 липня 2008 року на території Подорожнянської сільської ради” від 09.08.2008 року та розпорядження голови Стрийської районної державної адміністрації № 450 “Про створення комісій по наданню матеріальної допомоги постраждалому населенню внаслідок стихії 25-26 липня 2008 року” від 27.07.2008 року, тобто тимчасово являючись службовою особою, наділеною органом місцевого самоврядування та місцевою державною адміністрацією в силу прийняття даних нормативних актів, спеціальними повноваженнями на вчинення юридично значущих дій, а саме проведення обстеження домогосподарств, постраждалих внаслідок стихії та оформлення відповідних актів, на протязі липня-серпня 2008 року вчинив службове підроблення та зловживання наданою владою.
Так, ОСОБА_2, являючись членом комісії з обстеження наслідків паводку 25-27 липня 2008 року на території Подорожнянської сільської ради Стрийського району, тимчасово являючись службовою особою, наділеною органом місцевого самоврядування та місцевою державною адміністрацією в силу прийняття даних нормативних актів, спеціальними повноваженнями на вчинення юридично значущих дій, а саме проведення обстеження домогосподарств, постраждалих внаслідок стихії та оформлення відповідних актів, умисно, з корисливих мотивів в інтересах третіх осіб - громадян сіл Подорожне, Зарічне, Лани-Соколівські Стрийського району, всупереч інтересам служби, в порушення вимог п/п 1 п. 2 Розпорядження Кабінету Міністрів України “Про виділення коштів для проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року» № 1008-р від 28.07.2008 року, вимог п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку обстеження майна, пошкодженого внаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року» № 688 від 30.07.2008 року, вимог п.п. 13, 14 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання у 2008 році субвенцій з державного бюджету обласним бюджетам Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, міського бюджету м. Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року» № 689 від 02.08.2008 року, 12.08.2008 року не провівши обстеження домогосподарств громадян постраждалих внаслідок стихії, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою незаконного отримання громадянами допомоги за наслідками стихії, у приміщенні Подорожнянської сільської ради, разом з головою відповідної комісії ОСОБА_1, умисно підписав завідомо неправдиві акти загального обстеження садиб про нанесення збитків у господарствах за адресами: АДРЕСА_3 в домогосподарстві ОСОБА_3, АДРЕСА_4 в домогосподарстві ОСОБА_4, АДРЕСА_5 в домогосподарстві ОСОБА_5, АДРЕСА_6 в домогосподарстві ОСОБА_6, АДРЕСА_7 в домогосподарстві ОСОБА_7, внісши по них завідомо неправдиві дані про підтоплення житлових будинків за вказаними адресами, внаслідок чого вони були безпідставно віднесені до 3-ї категорії постраждалих сімей і сума незаконно виплаченої допомоги склала 25 тис.грн.; в акт загального обстеження садиби ОСОБА_8, в якого не має житлового будинку в с.Зарічне, сума незаконно виплаченої допомоги склала 5 тис.грн.; в акт загального обстеження садиби ОСОБА_9, в якого будинок в с.Зарічне не житловий і безпідставно віднесений до 3-ї категорії, сума незаконно виплаченої допомоги склала 5 тис.грн., які послужили підставою для отримання даними громадянами допомоги внаслідок стихійного лиха на загальну суму 35 000 грн.
Крім того, продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_2, являючись членом комісії з обстеження наслідків паводку 25-27 липня 2008 року на території Подорожнянської сільської ради Стрийського району, всупереч інтересам тимчасово наданих йому спеціальних повноважень на вчинення юридично значущих дій, умисно, з корисливих мотивів в інтересах третіх осіб, в порушення вимог п/п 1 п. 2 Розпорядження Кабінету Міністрів України “Про виділення коштів для проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року» № 1008-р від 28.07.2008 року, вимог п.2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку обстеження майна, пошкодженого унаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року» № 688 від 30.07.2008 року, вимог п.п. 13, 14 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання у 2008 році субвенцій з державного бюджету обласним бюджетам Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, міського бюджету м. Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року» № 689 від 02.08.2008 року, згідно яких обстеження проводиться на підставі заяви власника, наймача, орендаря, допомога виплачується власникам житлових будинків і за один будинок з врахуванням зруйнованих та пошкоджених господарських будівель, втраченого майна, достовірно знаючи, що ними не проводилось обстеження майна потерпілих від стихійного лиха, в ході визначення остаточної суми допомоги постраждалим сім”ям, з метою отримання більшої суми допомоги, 12.08.2008 року у приміщенні Подорожнянської сільської ради, разом з головою відповідної комісії ОСОБА_1, умисно підписав завідомо неправдиві акти загального обстеження садиб від 12.08.2008 року про нанесення збитків у господарствах: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, які послужили підставою для отримання даними громадянами допомоги внаслідок стихійного лиха на загальну суму 35 000 грн.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 пред'явлене звинувачення за ч.1 ст.364, ч.1 ст.366 КК України визнав частково та пояснив, що являється депутатом Подорожнянської сільської ради. Сільським головою є ОСОБА_10 До Подорожнянської сільської ради входять три села: Подорожне, Лани-Соколівські і Зарічне. 23-27 липня 2008 року на території Стрийського району, Львівської області, а особливо на території Подорожненської сільської ради, де протікають три річки: Свіча, Сукіль та Турянка, сталось стихійне лихо, яке внаслідок проливних дощів призвело до розливу вищевказаних річок, в результаті чого село Зарічне Стрийського району було відрізане від будь-яких сполучень і для того, щоб забезпечити населення продуктами, доводилось використовувати спецтехніку. Було підтоплено у великій кількості ряд житлових будинків, присадибних ділянок та земельних ділянок з урожаєм жителів сіл Подорожнє, Лани-Соколівські та Зарічне Стрийського району.
28.07.2008 року сільським головою було видано розпорядження № 13 про утворення комісії для обстеження об'єктів, що зазнали пошкоджень і руйнувань внаслідок надзвичайної ситуації 23-27 липня 2008 року. В даному розпорядженні головою даної комісії був призначений він, як сільський депутат, і тринадцять членів комісії. В подальшому члени комісії складали акти обстеження підтоплених будинків і земель, кожний на своєму окрузі. В той період часу він працював на роботі і не складав будь-яких актів обстеження. Після роботи вони збирались в сільській раді с.Подорожнє і там йому та членам комісії ОСОБА_2 і ОСОБА_11 надавались акти обстеження і заяви громадян про збитки завдані стихійним лихом. По наданих заявах і актах обстеження він їздив по с.Зарічне Стрийського району на обстеження, і переконавшись у правильності складеного акту проставляв свій підпис. При складанні кожного акту він спілкувався із постраждалими господарями чи членами їх сімей і наочно бачив збитки, завдані стихійним лихом. По селах Подорожньому і Лани-Соколівські він фізично не встигав проводити обстеження, але його запевняли, що дані акти відповідають дійсності і тому він підписував акти обстеження будинків без фактичного їх обстеження, так як він фізично не мав часу їх обстежити, тому що були короткі терміни подання актів до районної адміністрації. Зразки актів та критерії оцінки пошкоджень чи руйнувань від стихійного лиха декілька разів змінювались, якщо вони не відповідали дійсності. Також ними переписувались акти обстежень, так як прийшли нові бланки актів обстежень. В кінцевому результаті було скликано позачергову сесію від 09.08.2008 року, на якій було прийнято рішення № 163 „ Про утворення комісії для обстеження об”єктів, що зазнали пошкоджень і руйнувань внаслідок стихійного лиха 23-27.07.2008 років”. Було утворено комісію в складі голови комісії його та членів комісії ОСОБА_2 і ОСОБА_11, які повинні були складати акти обстеження, підписувати і здавати сільському голові на затвердження. На сесії сільський голова попросив старих членів комісії і сільських депутатів допомогти в даній роботі, а саме в складанні актів обстеження, оскільки об'єм роботи був великий і стислі терміни надання актів в райдержадміністрацію.
В пред'явлених йому актах загального обстеження садиб ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_12, ОСОБА_8, ОСОБА_9 від 12.08.2008 року, він проставив свої підписи від імені голови комісії. Йому не відомо, ким написані дані акти, він не проводив обстеження даних будинків. Дані акти він підписав в приміщенні сільської ради с.Подорожнє у вечірній час в присутності членів комісії. Пред'явлені йому акти від 12.08.2008 року були складені на основі старих актів обстеження, які складались членами комісії із 12 осіб депутатів сільської ради, де він був також головою комісії на підставі розпорядження сільського голови № 13 від 28.07.2008 року. В подальшому рішенням сесії сільської ради № 163 від 9.08.2008 року комісію скоротили до трьох членів і він також був обраний головою комісії і два члени комісії: ОСОБА_2 та ОСОБА_11 Вони переписували старі акти, так як прийшли зразки нових актів, і у нових актах були підписи лише трьох членів комісії. Хто заповнював нові акти він не знає, він їх лише підписував. Старі акти обстеження із новими він залишив у сільській раді. Старі акти він також підписував як голова комісії. Йому не відомо куди поділись старі акти обстежень.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 пред'явлене звинувачення за ч.1 ст.364, ч.1 ст. 366 КК України визнав частково та пояснив, що він являється депутатом Подорожнянської сільської ради. Сільським головою є ОСОБА_10 До Подорожнянської сільської ради входять три села: Подорожне, Лани-Соколівські і Зарічне. 23-27 липня 2008 року на території Стрийського району, а особливо на території Подорожненської сільської ради, де протікають три річки Свіча, Сукіль та Турянка сталось стихійне лихо, яке внаслідок проливних дощів призвело до розливу вищевказаних річок, в результаті чого село Зарічне Стрийського району було відрізане від будь-яких сполучень, і для того щоб забезпечити населення продуктами, доводилось використовувати спецтехніку. Було підтоплено у великій кількості ряд житлових будинків, присадибних ділянок та земельних ділянок з урожаєм жителів сіл Подорожнє, Лани-Соколівські та Зарічне Стрийського району.
28.07.2008 року сільським головою було видано розпорядження № 13 про утворення комісії для обстеження об”єктів, що зазнали пошкоджень і руйнувань внаслідок надзвичайної ситуації 23-27 липня 2008 року. В даному розпорядженні головою даної комісії був призначений ОСОБА_1, як сільський депутат, і тринадцять членів комісії. В подальшому члени комісії складали акти обстеження підтоплених будинків і земель, кожний на своєму окрузі. В той період часу він працював на роботі і не складав будь-яких актів обстеження. Після роботи вони збирались в сільській раді с.Подорожнє і там йому та членам комісії ОСОБА_2 і ОСОБА_11 надавались акти обстеження і заяви громадян про збитки завдані стихійним лихом. По наданих йому заявах і актах обстеження він їздив по с.Подорожне своєму округу на обстеження і переконавшись у правильності складеного акту проставляв свій підпис. При складанні кожного акту він спілкувався із потерпілими господарями чи членами їх сімей і наочно бачив збитки завдані стихійним лихом. По селах Зарічне і Лани-Соколівські він фізично не встигав проводити обстеження, але його запевняли, що дані акти відповідають дійсності і тому він підписував акти обстеження будинків без фактичного їх обстеження, так як він фізично не мав часу їх обстежити тому, що були короткі терміни подання актів до районної адміністрації. Зразки актів та критерії оцінки пошкоджень чи руйнувань від стихійного лиха декілька разів змінювались, якщо вони не відповідали дійсності. Також ними переписувались акти обстежень, так як прийшли нові бланки актів обстежень. В кінцевому результаті було скликано позачергову сесію від 09.08.2008 року, на якій було прийнято рішення № 163 „ Про утворення комісії для обстеження об”єктів, що зазнали пошкоджень і руйнувань внаслідок стихійного лиха 23-27.07.2008 років”. Було створено комісію в складі голови комісії ОСОБА_1 та членів комісії його і ОСОБА_11, які повинні були складати акти обстеження, підписувати і здавати сільському голові на затвердження. На сесії сільський голова попросив старих членів комісії і сільських депутатів допомогти в даній роботі, а саме в складанні актів обстеження, оскільки об'єм роботи був великий, а терміни надання актів в райдержадміністрацію були стислі. Дані акти він в подальшому передав сільському голові ОСОБА_10
В пред'явлених йому актах загального обстеження садиб ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_12, ОСОБА_8, ОСОБА_9 від 12.08.2008 року, він проставив свої підписи від імені голови комісії. Йому не відомо, ким написані дані акти, він не проводив обстеження даних будинків. Дані акти він підписав в приміщенні сільської ради с.Подорожнє у вечірній час в присутності членів комісії. Пред'явлені йому акти від 12.08.2008 року були складені на основі старих актів обстеження, які складались старими членами комісії із 12 осіб депутатів сільської ради, де він був також членом комісії на підставі розпорядження сільського голови № 13 від 28.07.2008 року. В подальшому рішенням сесії сільської ради № 163 від 9.08.2008 року комісію скоротили до трьох членів і він також був обраний членом комісії, а головою комісії залишився ОСОБА_1 і членом комісії ОСОБА_11 Тому на підставі старих актів обстеження він, голова комісії ОСОБА_1 та член комісії ОСОБА_11 підписували нові заповнені акти обстеження від 12.08.2008 року, так як там були підписи дванадцяти членів комісії. Хто заповнював нові акти обстеження він не знає, він їх лише підписував. Куди поділись старі акти обстеження йому не відомо. У старих актах обстеження він також підписував як член комісії.
Крім зізнання винність підсудних стверджується слідуючими доказами по справі:
- Показаннями свідка ОСОБА_10, який пояснив, що він працює сільським головою Подорожнянської сільської ради з квітня 2006 року. До Подорожнянської сільської ради входять три села: Подорожне, Лани-Соколівські і Зарічне. 23-27 липня 2008 року на території Стрийського району, а особливо на території Подорожненської сільської ради, де протікають три річки Свіча, Сукіль та Турянка, сталось стихійне лихо, яке внаслідок проливних дощів призвело до розливу вищевказаних річок, в результаті чого село Зарічне Стрийського району було відрізане від будь-яких сполучень, і для того щоб забезпечити населення продуктами доводилось використовувати спецтехніку. Було підтоплено у великій кількості ряд житлових будинків, присадибних ділянок та земельних ділянок з урожаєм жителів сіл Подорожнє, Лани-Соколівські та Зарічне Стрийського району.
28.07.2008 року ним було видано розпорядження № 13 про утворення комісії для обстеження об”єктів, що зазнали пошкоджень і руйнувань внаслідок надзвичайної ситуації 23-27 липня 2008 року. В даному розпорядженні головою даної комісії був призначений ОСОБА_1, який є сільським депутатом і тринадцять членів комісії. Дана комісія складала акти обстеження підтоплених будинків і земель. В подальшому 09.08.2008 року ним, як головою Подорожненської сільської ради було скликано позачергову сесію сільської ради, на якій було створено комісію з участю депутатів та жителів вищевказаних сіл. Головою комісії був призначений ОСОБА_1 і два члени комісії ОСОБА_2 та ОСОБА_11 Дана комісія повинна була обстежувати житлові будинки громадян, які постраждали від стихії, а також їхні земельні ділянки та складати відповідні акти обстеження.
Члени комісії складали відповідні акти обстеження та передавали йому, а він в свою чергу виніс дане питання на виконком для затвердження даних актів обстеження. 13.08.2008 року представлені акти із списками потерпілих громадян були затверджені на виконкомі і дані акти обстеження будинків потерпілих внаслідок повені він затверджував своїм підписом і скріплював гербовою печаткою сільської ради. У зв”язку з великим об”ємом роботи по обстеженню садиб, які постраждали внаслідок повені він попросив працівників Подорожненської сільської ради, які не входили в число комісії, складати акти обстеження домогосподарств, які постраждали від стихії, що ними і було зроблено.
Відповідні списки постраждалих громадян від стихійного лиха на території Подорожненської сільської ради спочатку в чорновому варіанті, а пізніше в надрукованому на комп'ютері вигляді він особисто складав та подавав для узагальнення в Стрийську РДА. Також ним згідно актів обстеження було визначено та подано в Стрийську РДА перелік осіб, які підпадали під 3-ю категорію постраждалих від стихійного лиха та подано в Стрийську РДА список дітей, які постраждали від стихії, а також список дітей студентів, батьки яких потерпіли від стихії.
Під час перевірки, яку здійснювали працівники КРВ у Стрийському районі та м.Стрий, було виявлено ряд порушень, які викладені в акті КРВ.
Крім того, станом на серпень 2008 року не було чіткого роз'яснення про те, які саме форми навчання студентів мали право на отримання матеріальної допомоги в сумі по 1 тис. грн., тому вони зробили оголошення, в якому вказали, що батькам, які зареєстровані у будинках, що зазнали підтоплення 1-3 категорії та мають студентів усіх форм навчання, слід звернутись із заявами у сільську раду для оформлення списків на отримання матеріальної допомоги. Будь-якого умислу на незаконне отримання даними громадянами компенсації вони не мали, так як не було чіткого роз'яснення в законодавстві.
Акти обстеження будинків були затверджені на виконкомі сільської ради № 45 від 13.08.2008 року.
- Показаннями свідка ОСОБА_13, яка пояснила, що з 1983 року вона працює касиром-бухгалтером Подорожнянської сільської ради. Головним бухгалтером являється ОСОБА_14, сільським головою ОСОБА_10 28.07.2008 року сільським головою було видано розпорядження № 13 про утворення комісії для обстеження об”єктів, що зазнали пошкоджень і руйнувань внаслідок надзвичайної ситуації 23-27 липня 2008 року. В даному розпорядженні головою даної комісії був призначений ОСОБА_1, який є сільським депутатом і тринадцять членів комісії. Вона в дану комісію не входила. Дана комісія складала акти обстеження підтоплених будинків і земель. Зразки актів та критерії оцінки пошкоджень чи руйнувань від стихійного лиха декілька разів змінювались. В кінцевому результаті було скликано позачергову сесію від 09.08.2008 року, на якій було прийнято рішення № 163 „ Про утворення комісії для обстеження об'єктів , що зазнали пошкоджень і руйнувань внаслідок стихійного лиха 23-27.07.2008 років. Було утворено комісію в складі голови комісії ОСОБА_1 та членів комісії ОСОБА_2 і ОСОБА_11, які повинні були складати акти обстеження, підписувати і здавати сільському голові на затвердження. На сесії сільський голова попросив старих членів комісії і сільських депутатів допомогти в даній роботі, а саме в складанні актів обстеження, оскільки об'єм роботи був великий і стислі терміни надання актів. Вона також як і інші депутати складала акти обстеження на території, де вони є депутатами. Нею особисто було складено два акти обстеження садиб, а саме: ОСОБА_4 та ОСОБА_3 Дані обстеження вона проводила особисто, без будь-яких членів комісії, які б мали бути присутніми з нею, на підставі заяв потерпілих, які вона отримала в сільській раді. Нею в присутності потерпілих ОСОБА_3 та ОСОБА_4 було проведено огляд їх будинків та складено відповідні акти обстежень власноручно. Дані акти вона в подальшому передала сільському голові ОСОБА_10 В даних актах вона не проставляла своїх підписів, так як там мали розписуватись члени комісії. При складанні кожного акту вона спілкувалась із потерпілими господарями чи членами їх сімей і наочно бачила збитки завдані стихійним лихом. Інших актів вона не складала. Згідно цих двох складених нею актів сільським головою ОСОБА_10 їх було віднесено до 3-ї категорії потерпілих внаслідок повені 23-27.07.2008 року. Як в її будинку, так і в будинку ОСОБА_4 вода від повені була в підвальних приміщеннях, а саме житлове приміщення не було залито водою. Вона не зверталась до сільського голови з проханням внесення її в списки потерпілих внаслідок повені 3 категорії. В подальшому в Ощадбанку на ім'я її чоловіка та сестри були відкриті рахунки на отримання допомоги в сумі по 5 тис. грн., які вони отримали. В грудні 2008 року її чоловік і сестра повернули дані кошти на рахунок в ощадкасу по вказівці сільського голови.
- Показаннями свідка ОСОБА_15, яка пояснила, що вона працює землеупорядником Подорожнянської сільської ради з 1997 року. 28.07.2008 року сільським головою було видано розпорядження № 13 про утворення комісії для обстеження об'єктів, що зазнали пошкоджень і руйнувань внаслідок надзвичайної ситуації 23-27 липня 2008 року. В даному розпорядженні головою даної комісії був призначений ОСОБА_1, який є сільським депутатом і тринадцять членів комісії. Вона в дану комісію не входила. Дана комісія складала акти обстеження підтоплених будинків і земель. Зразки актів та критерії оцінки пошкоджень чи руйнувань від стихійного лиха декілька разів змінювались. В кінцевому результаті було скликано позачергову сесію від 09.08.2008 року, на якій було прийнято рішення № 163 „ Про утворення комісії для обстеження об'єктів , що зазнали пошкоджень і руйнувань внаслідок стихійного лиха 23-27.07.2008 років. Було утворено комісію в складі голови комісії ОСОБА_1 та членів комісії ОСОБА_2 і ОСОБА_11, які повинні були складати акти обстеження, підписувати і здавати сільському голові на затвердження. На сесії сільський голова попросив старих членів комісії і сільських депутатів допомогти в даній роботі, а саме в складанні актів обстеження, оскільки об'єм роботи був великий і стислі терміни надання актів. Вона також як і інші депутати, складала акти, які в подальшому передала сільському голові ОСОБА_10 В даний актах вона не проставляла своїх підписів, так як там мали розписуватись члени комісії. При складанні кожного акту вона спілкувалась із потерпілими господарями чи членами їх сімей і наочно бачила збитки завдані стихійним лихом. Хто складав списки студентів, потерпілих внаслідок повені, їй не відомо. ЇЇ не просив сільський голова ОСОБА_10 чи будь-хто із працівників сільської ради чи громадян скласти неправдивий акт по нанесенню збитків внаслідок повені і отриманню матеріальної допомоги.
- Показаннями свідка ОСОБА_15, яка поянила, що вона проживає в АДРЕСА_5 і під час повені в липні 2008 року було підтоплено підвальне приміщення її будинку, господарські будівлі та присадибна земельна ділянка. Оскільки вона являлась депутатом сільської ради по своєму виборчому округу, то на прохання сільського голови вона склала акт обстеження свого будинку, де вказала пошкодження і даний акт обстеження вона передала в сільську раду. Даний акт вона склала тому, що комісія не встигала складати акти у зв'язку із великим об'ємом обстеження і стислими термінами. В ощадкасі вона отримала допомогу в сумі 5 тис. грн., так як була віднесене до 3-ї категорії потерпілих внаслідок повені.
- Показаннями свідка ОСОБА_14, яка пояснила, що вона проживає в с.Подороджне. ЇЇ мама ОСОБА_7 проживає в АДРЕСА_7. В липні 2008 року мама перебувала у лікарні на операції. Під час повені в липні 2008 року було підтоплено будинок матері, господарські будівлі та присадибна земельна ділянка і тому вона написала заяву від імені матері. Ким був складений акт обстеження будинку матері їй не відомо. В ощадкасі вона отримала допомогу в сумі 5 тис.грн., так як будинок матері був віднесений до 3-ї категорії потерпілих внаслідок повені.
- Показаннями свідка ОСОБА_9, який пояснив, що він народився у с.Зарічне, а в 1986 році переїхав в м.Стрий. У с.Зарічне в будинку до 1993 року проживала прабабця, яка померла і з того часу у будинку ніхто не проживав. Даний будинок по заповіту належить йому і у нього є право власності на будинок. В липні 2008 року коли в селі була повінь, то він проживав у м.Стрию і дізнавшись про повінь, написав заяву про надання матеріальної допомоги на відшкодування збитків, завданих господарським будівлям та присадибній ділянці. У заяві про пошкодження будинку він нічого не писав. Хто проводив обстеження будинку і його присадибної ділянки йому не відомо, так як він був у м.Стрий. По якій причині його віднесли до третьої категорії потерпілих він не знає, так як не бачив, хто із комісії проводив обстеження. В зв'язку з цим він отримав в ощадкасі допомогу в сумі 5 тис.грн. В подальшому після проведення ревізії КРВ йому сільський голова повідомив, що він повинен повернути 5 тис. грн., так як його безпідставно віднесли до 3 -ї категорії потерпілих.
- Показаннями свідка ОСОБА_8, який пояснив, що він проживає в м.Стрию разом із дружиною. Він народився в с.Зарічне і після смерті матері йому залишився старий будинок в АДРЕСА_8. На протязі останніх п'яти років там ніхто не проживав і він восени 2008 року розібрав даний будинок. В липні 2008 року, коли в селі була повінь, то він написав заяву про надання матеріальної допомоги на відшкодування збитків, завданих присадибній ділянці, так як було знищено урожай. Про пошкодження будинку він нічого не писав. Хто проводив обстеження будинку і його присадибної ділянки, йому не відомо. По якій причині його будинок віднесли до третьої категорії потерпілих, він не знає, так як він не бачив, хто із комісії проводив обстеження. В зв'язку з цим він отримав в ощадкасі допомогу в сумі 5 тис. грн., які повернув, так як його безпідставно віднесли до 3 -ї категорії потерпілих.
- Актом ревізії КРВ у Стрийському районі та м.Стрию № 22-38\050 від 29.10.2008 року, яким встановлено, що розпорядженням голови Стрийської РДА від 29.07.2008р. №453, 18.08.2008 року № 485 віднесено до 3-ї категорії потерпілих осіб і надано допомогу по 5000 грн. кожному наступних громадян с.Подорожне Стрийського району: ОСОБА_3(АДРЕСА_3), ОСОБА_4(АДРЕСА_4), ОСОБА_12(АДРЕСА_5), ОСОБА_6 (АДРЕСА_6).
В актах обстеження садиб вищезазначених громадян вказано, що підтоплено житловий будинок, знищено зовнішню штукатурку, знищено підлогу та меблі і у висновку комісії віднесено даних осіб до 3-ї категорії потерпілих. Акти обстеження підписано комісією у складі голови комісії ОСОБА_1, членів ОСОБА_2, ОСОБА_11
В ході проведеної зустрічної звірки проведено звірку постраждалих осіб, що проживають по вищезазначених вулицях і встановлено, що 3-тю категорію постраждалих з даних вулиць (Незалежності по непарних номерах, АДРЕСА_4, АДРЕСА_5, АДРЕСА_6) мають тільки: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_12, ОСОБА_6.
В своєму поясненні від 16.10.2008р. жителька с.Подорожнє ОСОБА_3 вказала, що дійсно була підтоплена під час стихійного лиха, внаслідок повені було пошкоджено житловий будинок, підлога, меблі, пошкоджено також і сіно. Комісія під час повені не ходила.
Також в ході зустрічної звірки опитано сусідів, які живуть з правої та лівої сторони житлового будинку ОСОБА_3
Так, ОСОБА_19, сусідка ОСОБА_3 в свосму поясненні від 16.10.2008р. вказала, що під час стихійного лиха житловий будинок не був затоплений, у хаті води не було, меблі не пошкоджені, вода стояла на подвір'ї і затоплена пивниця, город, піднавіс. Допомогу отримала за город.
В своєму поясненні від 16.10.2008р. ОСОБА_20, сусідка ОСОБА_3, вказала, що її житловий будинок не був затоплений, води в будинку не було. Вода стояла на подвір'ї, був затоплений город. Допомогу не отримувала.
В своєму поясненні від 16.10.2008р. ОСОБА_4 вказан, що його житлове приміщення бучо підтоплено потічком, який постійно виливає від паводкових дощів.
В поясненні від 21.10.2008р. ОСОБА_18, сусідка ОСОБА_4, вказала, що її житловий будинок не був підтоплений паводком, а був підтоплений дощовими водами, а також вся вулиця була підтоплена дощовими водами. Допомогу отримала за город.
В своєму поясненні від 16.10.2008р. ОСОБА_12 вказав, що його садиба була затоплена від дощових і підґрунтових вод, внаслідок чого підвальні приміщення були залиті водою. В цих приміщеннях пошкоджено підлогу, цемент, шпаклівку, комбікорм, муку, інший побутовий інвентар.
В своєму поясненні від 20.10.2008р. ОСОБА_21, сусідка ОСОБА_12 вказала, що її житловий будинок не був підтоплений, тільки був затоплений город, і в її сусідів не було затоплено будинків. Допомогу отримала за город.
В своєму поясненні від 16.10.2008р. жителька села Подорожнє ОСОБА_6 вказала, що її садибу було підтоплено, зокрема підвальне приміщення, де знаходилася дубова дошка, цегла, цемент і присадибну ділянку.
В своєму поясненні від 21.10.2008 р. ОСОБА_22, сусідка ОСОБА_6, вказала, що її будинок не був підтоплений паводком, а тільки кругом будинку стояла вода від дощів. Будинки сусідів теж не були підтоплені паводком, вся вулиця була залита від дощової води. Допомоги не отримувала.
В своїх поясненнях від 15.10.2008р. голова комісії ОСОБА_1, член комісії ОСОБА_2 вказав, що не брали участі в обстеженні садиб в селах Подорожнє і Лани Соколівські. Акти обстеження не писали, підписували акти у сільській раді, які були складені.
В своєму поясненні від 21.10.2008р. член комісії ОСОБА_11 вказала, що не брала участі в обстеженні таких садиб: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_12, ОСОБА_6, ОСОБА_23, ОСОБА_24. Хто складав акти на даних осіб, вона не знає.
В своєму поясненні голова Подорожненської сільської ради ОСОБА_10 вказав, що ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_12, ОСОБА_6, віднесено до 3-ї категорії потерпілих помилково, так як не було підтоплено їх житлові будинки.
Списки на надання допомоги формувалися у неділю 27 липня 2008 року, коли знову піднявся рівень води у річках, і не бую можливості обстежити житлові будинки, тим більше в такі стислі терміни. Списки формувались згідно господарських книг, обстеженням житла і садиб громадян він не займався, так як був зайнятий ліквідацією наслідків стихійного лиха. В зв'язку з чим не мав можливості ретельно проконтролювати роботу з надання допомоги постраждалим громадянам, і тому допущені помилки у виплаті допомоги.
Враховуючи вищезазначене, по садибах ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_12, ОСОБА_6, недостовірно внесені дані акти обстеження садиб щодо пошкодження житлових будинків вказаних осіб, незаконно віднесено до 3-ї категорії постраждалих сімей і незаконно надана допомога по 5000,0 грн. кожному, разом 20000,0 грн. Тим самим, порушено п.13 Постанови КМУ від 02.08.2008р. №689 «Про затвердження Порядку використання у 2008 р. субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008р.».
Згідно Списків громадян, затверджених розпорядженням голови Стрийської РДА від 29.07.2008р. №453 та від 14.08.2008р. №479 надана допомога особам: ОСОБА_8, ОСОБА_9 в розмірі по 5000,00 гри. кожному, як 3-ї категорії постраждалих сімей. Перевіркою актів обстеження встановлено наступне:
В Акті обстеження садиби ОСОБА_8 АДРЕСА_8 відсутні дані про загальну площу садиби та даних про те, що входить в склад цієї садиби, а також в графі «Стан після впливу стихійного лиха» відсутні дані про технічний стан будинку, господарських будівель, і тільки зазначено площу затопленого городу, однак у висновку комісії за підписами голови ОСОБА_1 та членов ОСОБА_2, ОСОБА_11, житловий будинок ОСОБА_8 віднесено до 3-ї категорії постраждалих.
Аналогічно, перевіркою Актів обстеження садиби ОСОБА_9 АДРЕСА_8 встановлено, що в графі «Стан після впливу стихійного лиха» зазначено дані технічного стану будинку: затоплено житловий будинок, пошкоджено фундамент, стіни, пошкоджено підлогу, затоплені меблі, будматеріали; господарських будівель: в стайні була вода, пошкоджено підлогу, стіни; город: затоплена картопля, буряк, фасоля, а у висновку комісії за підписами вище вказаних членів, житловий будинок ОСОБА_9 не віднесено до жодної категорії постраждалих.
Під час зустрічної звірки комісійно проведено контрольний огляд садиб (житлових будинків) в с.Зарічне осіб ОСОБА_8 по АДРЕСА_8, ОСОБА_9 по АДРЕСА_8 та інших осіб.
За результатами огляду встановлено, що за адресою АДРЕСА_8 знаходиться один житловий будинок. Під час огляду секретар ОСОБА_16, яка брала участь в огляді садиб, вказала, що за адресою АДРЕСА_8, зареєстровано будинок ОСОБА_9
Під час огляду встановлено, що за вказаною адресою житловий будинок ОСОБА_8 відсутній. За адресою АДРЕСА_8 в будинку ОСОБА_9 ніхто не проживає, будинок знаходиться в напіврозібраному стані (розбиті вікна).
Відповідно до п. 1.1 «Інструкції з ведення погосподарського обліку в сільських, селищних та міських радах», затвердженої Наказом Державного комітету статистики України від 18.04.2005р. №95, що житловий будинок - це незалежна споруда, що має дах, зовнішні або розподіляючі стіни, які сягають від фундаменту до даху, має поштовий номер та основна частина якої (більше половини загальної площі) використовується під житлові приміщення.
Враховуючи вищезазначене, в Подорожненській сільській раді в порушення вимог Постанови КМУ «Про затвердження Порядку обстеження майна, пошкодженого унаслідок стихійного лиха, що слалося 23-27 липня 2008 року» від 30.07.2008р. № 688 безпідставно складено Акт обстеження на житловий будинок ОСОБА_8, який відсутній по факту; безпідставно складено акти обстеження на нежитлові будинки ОСОБА_9, і крім того за висновками комісії будинок ОСОБА_9 не віднесено до III категорії постраждалих, внаслідок чого громадян ОСОБА_8, ОСОБА_9 незаконно включено у списки громадян для надання допомоги для ліквідації наслідків стихійного лиха, і надано допомогу по 5000,00 грн. кожному, всього 10000,00 грн.( т.1 а.с.120-162).
- Протоколом огляду речових доказів від 12.01.2010 року, а саме: заявами та актами загального обстеження садиб громадян ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_12, ОСОБА_8, ОСОБА_9.(т.4 а.с.119-120).
Згідно висновку експерта № 175 від 16.12.2009 року встановлено, що підпис від імені члена комісії ОСОБА_11 в акті загального обстеження садиб ОСОБА_3 та ОСОБА_4 від 12.08.2008 року виконаний не громадянкою ОСОБА_11, а іншою особою. В актах загального обстеження садиб ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_12, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 від 12.08.2008 року, підписи від імені члена комісії ОСОБА_11 ймовірно виконаний не громадянкою ОСОБА_11, а іншою особою.(т.1 а.с.107-114).
Аналізуючи зібрані докази по справі і оцінюючи їх в сукупності суд знаходить вину підсудних доведеною і вважає, що їх дії вірно кваліфіковано за ч.1 ст. 364 КК України, оскільки підсудні в інтересах третіх осіб використали своє службове становище всупереч інтересам служби, що заподіяло істотну шкоду державним інтересам.
Вірною є кваліфікація дій підсудних за ч.1 ст. 366 КК України, оскільки вони являючись службовими особами внесли до офіційних документів завідомо неправдиві відомості, вчинивши службове підроблення.
При призначенні покарання підсудним суд враховує обставини справи, ступінь тяжкості вчинених злочинів, дані про особу підсудних.
Суд враховуючи обставини, що пом'якшують покарання підсудним ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - щире розкаяння, сприяння у розкритті злочину, відшкодування завданої шкоди, підсудний ОСОБА_2 має на утриманні неповнолітню дитину, а також враховуючи особи винних, які вперше притягуються до кримінальної відповідальності, позитивно характеризиються за місцем проживання та праці, а тому суд вважає необхідним при призначенні основного покарання за ч.1 ст. 364 КК України перейти до іншого, більш м'якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції ч. 1 ст.364 КК України та призначити основне покарання у вигляді штрафу.
Приймаючи до уваги наведені обставини в сукупності, суд приходить до висновку, що виправлення та перевиховання підсудних можливе призначивши покарання у вигляді штрафу із позбавленням права обіймати посади, пов'язані з матеріальною відповідальністю.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд
засудив:
ОСОБА_1 визнати винним та призначити покарання за:
- ч.1 ст. 364 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді штрафу в розмірі 700 (сімсот) гривень із позбавленням права обіймати посади, пов'язані з матеріальною відповідальністю строком на 1(один) рік;
- ч. 1 ст. 366 КК України у вигляді штрафу в розмірі 600 (шістсот) гривень із позбавленням права обіймати посади, пов'язані з матеріальною відповідальністю строком на 1(один) рік.
Згідно ст.70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити остаточне покарання у вигляді штрафу в розмірі 700 (сімсот) гривень із позбавленням права обіймати посади, пов'язані з матеріальною відповідальністю строком на 1(один) рік.
ОСОБА_2 визнати винним та призначити покарання за:
- ч. 1 ст. 364 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді штрафу в розмірі 700 (сімсот) гривень із позбавленням права обіймати посади, пов'язані з матеріальною відповідальністю строком на 1(один) рік;
- ч. 1 ст. 366 КК України у вигляді штрафу в розмірі 600 (шістсот) гривень із позбавленням права обіймати посади, пов'язані з матеріальною відповідальністю строком на 1(один) рік.
Згідно ст.70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити остаточне покарання у вигляді штрафу в розмірі 700 (сімсот) гривень із позбавленням права обіймати посади, пов'язані з матеріальною відповідальністю строком на 1(один) рік.
Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу залишити без змін - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
На вирок може бути подано апеляцію до апеляційного суду Львівської області на протязі 15-ти діб.
Суддя Сас С.С.