Ухвала від 07.07.2010 по справі 6а-44/2010

Справа №6а-44

2010 рік

УХВАЛА

07 липня 2010 року Ленінський районний суд м.Луганська у складі:

головуючого судді Бугери О.В.,

при секретарі Тихенькій О.О.,

розглянув у відкритому судовому засіданні заяву підрозділу примусового виконання рішень ВДВС Головного Управління юстиції у Луганській області щодо встановлення іншого способу та порядку виконання виконавчого документу, зміни способу виконання рішення суду, -

ВСТАНОВИВ:

В провадження суду надійшла заява представника підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області Овчаренко Ю.С. щодо встановлення іншого способу та порядку виконання виконавчого документу, зміни способу виконання рішення суду з «зобов'язати» вчинити певні дії на примусове «стягнення» суми боргу в розмірі 2065 гривень 86 копійок.

В обґрунтування заяви зазначено, що на адресу підрозділу надійшов виконавчий лист №2а-290/2009 рік, що виданий на підставі постанови Ленінського районного суду м.Луганська про зобов'язання УПЗСН Ленінської районної в м.Луганську ради провести перерахунок та виплату ОСОБА_2 щомісячну допомогу по догляду за дитиною до досягнення дитиною трирічного віку відповідно до ст.15 ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» починаючи з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року в розмірах, які дорівнюють прожитковому мінімуму для дітей відповідного віку у сумі 2065 гривень 86 копійок.

07.04.2010 року було відкрито виконавче провадження, копія постанови спрямована на адресу боржника, але рішення не виконується. Відповідно до вимог ст.76, 87 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець не має права накласти арешт на розрахунковий рахунок боржника у зв'язку із тим, що рішення суду є зобов'язального характеру.

Представник заявника, зацікавлені особи в судове засідання не з'явились, їх неявка не перешкоджає розгляду справи.

Суд дослідивши матеріали справи, вважає, що подання не підлягає задоволенню. Відповідно до ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Як вбачається з постанови Ленінського районного суду м.Луганська від 18.05.2009 року було частково задоволено позовні вимоги позивача ОСОБА_2. Визнано неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної в м.Луганську ради по нарахуванню та виплаті допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку за 2007 рік. Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної в м. Луганську ради провести перерахунок та виплатити ОСОБА_2 щомісячну допомогу по догляду за дитиною до досягнення дитиною трирічного віку відповідно до ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" починаючи з 09 липня 2007 року до 31 грудня 2007 року у сумі 2.065 гривень 86 копійок.

При цьому, в мотивувальній частині постанови зазначено, що відповідно до ст. 162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову, зокрема, про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень і про скасування рішення, зобов'язання відповідача вчинити певні дії, іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Встановивши, що відповідач порушив норми права, які регулюють спірні правовідносини, суд визнати такі дії незаконними та зобов'язати відповідача провести нарахування та виплату належних сум відповідно до закону, але прийняти рішення щодо стягнення конкретних сум суд не має повноважень.

Враховуючи протиправність дій відповідача, з метою захисту прав позивачки від порушень з боку суб'єкта владних повноважень, суд прийшов до висновку про необхідність захисту цих прав шляхом зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату недоплаченої допомоги по догляду за дитиною з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року включно, тобто задоволення позовних вимог частково.

Враховуючи зазначені обставини, у разі задоволення поданою заяви суд фактично прийме нове рішення по справі.

На підставі викладеного, керуючись ст.263 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву підрозділу примусового виконання рішень ВДВС Головного Управління юстиції у Луганській області щодо встановлення іншого способу та порядку виконання виконавчого документу, зміни способу виконання рішення суду по адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 - залишити без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом 5 днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Головуючий: суддя О.В.Бугера