24.01.2022
Справа № 664/2457/19
24 січня 2022 року Цюрупинський районний суд
Херсонської області
у складі:
головуючого судді Савчака С.П.,
секретар судового засідання Орлова О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засiданнi в м. Олешки Херсонської області в порядку загального позовного провадження цивiльну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Олешківської міської ради, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Державного реєстратора Новозбур'ївської сільської ради Голопристанського району Херсонської області Єременко Андрія Миколайовича, Приватного нотаріуса Олешківського районного нотаріального округу Херсонської області Левківського Ігоря Петровича про визнання незаконним рішення Олешківської міської ради, -
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом (зі змінами, доповненнями, уточненнями) до Олешківської міської ради, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Державного реєстратора Новозбур'ївської сільської ради Голопристанського району Херсонської області Єременко Андрія Миколайовича, приватного нотаріуса Олешківського районного нотаріального округу Левківського Ігоря Петровича про:
- визнання незаконним рішення Олешківської міської ради від 09.08.2019 року № 827 в частині затвердження ОСОБА_2 проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, площею 0,1000 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) за адресою АДРЕСА_1 , кадастровий номер 6525010100:02:001:1279 та передачі йому у власність;
- визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 , кадастровий номер 6525010100:02:001:1279 зареєстрованого приватним нотаріусом Олешківського районного нотаріального округу Левківським І.П. від 27.08.2019 року номер 808, яким передано у власність ОСОБА_3 вищевказану земельну ділянку;
- скасування у Державному реєстрі речових прав на нерухому майно запису про реєстрацію права власності за номером 32962698, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1893335765223 на об'єкт нерухомого майна земельну ділянку кадастровий номер 6525010100:02:001:1279, площею 0,1 га, з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянки) за адресою АДРЕСА_1 , прийняте державним реєстратором Новозбур'ївської сільської ради Голопристанського району Херсонської області Єременко Андрієм Миколайовичем;
- скасування рішення державного реєстратора Новозбур'ївської сільської ради Голопристанського району Херсонської області Єременко Андрія Миколайовича про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер: 48224813 від 14.08.2019 08:26:17 (номер запису про право власності/довірчої власності: 32805482; реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 1893335765223;
- скасування рішення державного реєстратора Новозбур'ївської сільської ради Голопристанського району Херсонської області Єременко Андрія Миколайовича, 27.08.2019 13:00:19, індексний номер рішення: 48394843;
- скасування рішення приватного нотаріуса Олешківського районного нотаріального округу Херсонської області Левківського Ігоря Петровича про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 48402620 від 27.08.2019 16:50:00 (номер запису про право власності/довірчої власності: 32970138; реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 1901259165250).
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що ОСОБА_1 звернулася 02.02.2018 року до Олешківської міської ради з клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення їй спірної земельної ділянки у власність з земель комунальної власності внаслідок безоплатної приватизації відповідно.
Не отримавши у місячний строк з 02.02.2018 року дозволу на розроблення проекту або відмови у його наданні внаслідок цього отримавши право на замовлення проекту землеустрою, замовила його уклавши 02.04.2018 року відповідний договір. Повідомила Олешківську міську раду про укладення договору щодо замовлення вказаного проекту.
Після виготовлення проекту, формування земельної ділянки за укладеним нею договором з присвоєнням йому кадастрового номеру та його погодження відповідними органами він був отриманий 16.04.2019 року Олешківською міської радою для його затвердження та передачі спірної земельної ділянки їй у власність.
Олешківська міська рада після отримання проекту в двотижневий строк не прийняла відповідного рішення про його затвердження та надання їй земельної ділянки у власність.
При цьому, всупереч вимогам законодавства прийняла 09.08.2019 року рішення № 827 пунктом 2.18. якого затвердила проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачі її у власність ОСОБА_2 , чим порушила її права.
Внаслідок зазначеного ОСОБА_2 на підставі незаконного рішення неправомірно набув право власності на земельну ділянку, зареєстрував право власності на неї у державного реєстратора ОСОБА_4 та не маючи права розпоряджатися цією земельною ділянкою здійснив її продаж ОСОБА_3 за договором посвідченим 27.08.2019 року приватним нотаріусом Левківським І.П., який у зв'язку з цим слід визнати недійсним скасувавши всі реєстраційні записи щодо виникнення та передачі права власності щодо земельної ділянки.
Олешківська міська рада позовні вимоги не визнала та за відзивом на позовну заяву просить у задоволенні позовних вимог відмовити.
Невизнання позовних вимог обґрунтувала тим, що ОСОБА_2 ще 26.08.2015 року звернувся до ради з заявою про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення йому у власність спірної земельної ділянки. Рішенням Цюрупинської міської ради № 1206 від 04.09.2015 року йому було надано дозвіл на розробку вказаного проекту землеустрою. Клопотання ОСОБА_1 надійшло лише 02.02.2018 року.
06.08.2019 року радою отримано від ОСОБА_2 погоджений у відповідності до вимог законодавства проект землеустрою про відведення вказаної земельної ділянки його у власність з заявою про його затвердження.
Пунктом 2.18. рішення ради від 09.08.2019 року № 827 затверджено проект землеустрою поданого ОСОБА_2 та передано йому у власність земельну ділянку.
Внаслідок зазначеного радою у відповідності до вимог ч. 9 ст. 118 Земельного кодексу України у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою було його затверджено та передано в власність. Відповідно до вимог законодавства підстав для відмови у погодженні проекту не було, а тому у ради був лише обов'язок його погодити та вона це здійснила.
Посилання позивача на порушення рішенням ради її права відповідно до вимог ст. 393 Цивільного кодексу України та ст. 152 Земельного кодексу України є необгрунтованим, оскільки вона не мала права власності чи іншого речового права на спірну земельну ділянку.
ОСОБА_3 позовні вимоги не визнав та за відзивом просить у задоволенні позовних вимог відмовити.
Невизнання позовних вимог обгрунтував тим, що відповідно до ст. 155 Земельного кодексу України акт органу місцевого самоврядування може бути визнано недійсним лише, якщо ним порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належної їй земельної ділянки. Позивач не мала права власності на вказану земельну ділянку, а тому рішенням ради не було порушено її прав.
ОСОБА_2 законно отримав земельну ділянку у власність та в подальшому здійснив її продаж.
ОСОБА_1 не отримавши бажану земельну ділянку не позбавлена можливості повторно звернутися до відповідних органів та отримати безоплатно у власність іншуземельну ділянку.
Підстави для визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки відсутні, він отримав у власність земельну ділянку за оплатним договором та є добросовісним набувачем.
Ухвалою від 11.10.2019 року відкрито загальне позовне провадження у справі. Ухвалою від 12.12.2019 року відмовлено у задоволенні заяви представника позивача про забезпечення позову.
Ухвалою від 12.10.2020 року прийнято справу до провадження суддею Савчаком С.П. Ухвалою від 05.02.2021 року прийнято до розгляду заяву представника позивача щодо уточнення та збільшення позовних вимог, залучено до участі у справі співвідповідача Державного реєстратора Новозбур'ївської сільської ради Голопристанського району Херсонської області Єременко Андрія Миколайовича, витребувано у приватного нотаріуса Левківського І.П. та у Відділу в Олешківському районі ГУ Держгеокадастру в Херсонській області копію договору купівлі-продажу земельної ділянки та проект землеустрою про відведення у власність ОСОБА_2 земельної ділянки.
Ухвалою від 14.09.2021 року прийнято до розгляду заяву представника позивача про зменшення/збільшення розміру позовних вимог та залучено до участі у справі співвідповідача Приватного нотаріуса Олешківського районного нотаріального округу Херсонської області Левківського Ігоря Петровича.
21.10.2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
В судовому засіданні 14.01.2022 року представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав зазначених в позовній заяві. В судовому засіданні 14.01.2022 року відповідач ОСОБА_3 заперечив протии задоволення позову з підстав зазначених у відзиві. Іншіучасники в судове засідання 14.01.2022 року не з'явилися та є повідомленими про дату час та місце його проведення відповідно до вимог ст. 128 ЦПК України. В судове засідання 24.01.2022 року учасники не з'явилися та є повідомленими про дату час та місце його проведення відповідно до вимог ст. 128 ЦПК України.
Заслухавши в судовому засіданні представника позивача та відповідача ОСОБА_3 та дослідивши письмові докази у справі суд встановив.
ОСОБА_1 звернулася 02.02.2018 року до Олешківської міської ради з клопотанням від 29.01.2018 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення їй земельної ділянки у власність площею 0,1 га. для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, яка розташована в АДРЕСА_1 .
02.04.2018 року уклала відповідний договір з НВФ «Нові технології» на розроблення проекту землеустрою зазначеної земельної ділянки та направила повідомлення Олешківській міській раді про укладення договору щодо замовлення вказаного проекту, оскільки не отримала у місячний строк після її звернення відповідного дозволу на його розроблення або відмови у його наданні.
11.04.2019 року ОСОБА_1 направила до Олешківської міської ради клопотання від 26.03.2019 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення їй у власність земельної ділянки площею 0,1000 га. для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) із земель комунальної власності в межах населеного пункту, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 6525010100:02:001:1279 разом з відповідним проектом від 2018 року, який був погоджений відповідними органами у відповідності до законодавства України. При цьому, зазначена земельна ділянка була сформована у Державному земельному кадастрі з присвоєнням їй кадастрового номеру внаслідок розроблення ОСОБА_1 проекту землеустрою.
Зазначене клопотання з проектом Олешківська міська рада отримала 16.04.2019 року.
ОСОБА_2 звернувся 26.08.2015 року до Цюрупинської міської ради з заявою від 21.08.2015 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення йому земельної ділянки у власність площею 0,1000 га. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, яка розташована в АДРЕСА_2 .
За рішеннями Цюрупинської/Олешківської міської ради від 04.09.2015 року № 1206, 10.03.2017 року № 324 ОСОБА_2 надано дозвіл на розробку проекту із землеустрою щодо відведення йому у власність зазначеної земельної ділянки з встановленням строку на його виготовлення до 10.03.2018 року.
ОСОБА_2 направив до Олешківської міської ради заяву від 02.08.2019 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення йому у власність земельної ділянки площею 0,10 га. для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1 , яку радою було отримано 06.08.2019 року. Крім того, в 2019 році ФОП ОСОБА_5 було розроблено на замовлення ОСОБА_2 відповідний проект землеустрою щодо відведення йому у власність земельної ділянки площею 0,1000 га. для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) із земель комунальної власності в межах населеного пункту, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 6525010100:02:001:1279, який був погоджений відповідними органами у відповідності до законодавства України.
Рішенням Олешківської міської ради від 09.08.2019 року № 827 п-п. 1.18., 2.18. було затверджено проект землеустрою щодо відведення ОСОБА_2 земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд за адресою: АДРЕСА_1 , площею 0,1000 га, кадастровий номер 6525010100:02:001:1279 та передано у власність йому вказану земельну ділянку.
12.08.2019 року Державним реєстратором Новозбур'ївської сільської ради Голопристанського району Херсонської області Єременко А.М. за номером запису 32962698 було зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно право власності ОСОБА_2 на зазначену вище земельну ділянку.
27.08.2019 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 укладено договір купівлі-продажу спірної земельної ділянки, який був посвідчений Приватним нотаріусом Олешківського районного нотаріального округу Херсонської області Левківським І.П. за № в реєстрі 808 та номером запису 32970138 було зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно право власності ОСОБА_3 на зазначену вище земельну ділянку.
Відповідно до ст. 14, 19 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 155 Земельного кодексу України у разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним. Збитки, завдані власникам земельних ділянок внаслідок видання зазначених актів, підлягають відшкодуванню в повному обсязі органом, який видав акт.
Відповідно до п. б) ч. 1 ст. 81 Земельного кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставібезоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.
Відповідно до п. г) ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в містах - не більше 0,10 гектара.
Відповідно до ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).
Відповідно до ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність особи, якій належить право власності на об'єкт нерухомості (жилий будинок, іншу будівлю, споруду), розташований на такій земельній ділянці, або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Відповідно до ч. 9, 10, 11 ст. 118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність. Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду питання вирішується в судовому порядку.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 134 Земельного кодексу України (в редакції на час прийняття оспорюваного рішення ради) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис), у тому числі з розташованими на них об'єктами нерухомого майна державної або комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах), крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.
Земельні торги не проводяться при наданні (передачі) земельних ділянок громадянам у випадках, передбачених статтями 34, 36 та 121 цього Кодексу, а також передачі земель загального користування садівницькому товариству та дачному кооперативу. Земельні торги не проводяться при безоплатній передачі земельних ділянок особам, статус учасника бойових дій яким надано відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Дослідивши докази у справі, проаналізувавши вимоги зазначених вище нормативно-правових актів, рішень Великої Палати Верховної Суду зазначених у постановах від 17.10.2018 року у справі № 380/624/16-ц, від 29.09.2020 року у справі № 688/2908/16-ц суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню на підставі наступного.
В даному випадку ОСОБА_1 та ОСОБА_2 обоє мали право на отримання спірної земельної ділянки у власність з земель комунальної власності Олешківської міської ради безоплатно, оскільки її площа складає 0,10 га та знаходиться в межах міста.
ОСОБА_2 першим дізнався про існування вказаної вільної земельної ділянки та звернувся до ради з заявою про надання дозволу на розробку відповідного проекту землеустрою для відведення цієї земельної ділянки у власність. Отримав відповідний дозвіл на його розроблення, але у встановлений радою строк не забезпечив розробку відповідного проекту, хоча Земельний кодекс України не обмежує строк дії рішення ради для розроблення певного проекту землеустрою.
З розробленим та погодженим проектом ОСОБА_2 звернувся до ради для його затвердження та отримання земельної ділянки у власність пізніше ОСОБА_1 .
В свою чергу Олешківська міська рада у встановлений строк не надала ОСОБА_1 дозволу на розробку відповідного проекту землеустрою і не відмовила в його наданні, чим надала можливість їй забезпечити його розробку, звернутися до ради з клопотанням про його затвердження і надання земельної ділянки їй у власність.
Отже, ОСОБА_1 діяла правомірно звернушись з клопотанням до ради про затвердження проекту та отримання земельної ділянки у власність. Олешківська міська рада не виконала вимог законодавства та у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не прийняла рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність ОСОБА_1
ОСОБА_1 маючи можливість оскаржити залишене радою без розгляду її клопотання не здійснила відповідних та своєчасних дій на захист свого інтересу, в тому числі шляхом забезпечення відповідного позову.
Олешківська міська рада отримавши відповідний проект з заявою від ОСОБА_2 затвердила його та надала земельну ділянку у власність йому не маючи підстав для відмови.
Суд вважає, що Олешківська міська рада діяла недобросовісно, хоча при цьому законодавство не визначає, як має діяти в даному випадку рада при наявності двох заяв, двох погоджених проектів та кому віддати пріоритет, особі яка перша виявила вільну ділянку чи тому хто першим звернувся з розробленим проектом.
Зазначене питання Олешківською міською радою, також не могло бути і вирішене на конкурентних засадах (земельних торгах), оскільки особи звернулися щодо земельної ділянки площею в межах норм безоплатного отримання, а саме 0,10 га.
Суд не вважає можливим визнати незаконним рішення ради в частині затвердження проекту та надання земельної ділянки у власність ОСОБА_2 , оскільки внаслідок цього рішення ним реалізовано його право на отримання безоплатно із земель комунальної власності у приватну власність земельної ділянки, і саме в межах норм безоплатної передачі.
При цьому, суд враховує, що ОСОБА_1 внаслідок прийняття оскаржуваного рішення не втратила можливості отримати у власність іншої земельної ділянки та має таку можливість, оскільки іншого нею не доведено.
Крім того, суд при прийнятті рішення враховує, що ОСОБА_3 є добросовісним набувачем права власності на спірну земельну ділянку відповідно до ст. 338 Цивільного кодексу України, вона не може бути у нього вилучена і повернена у комунальну власність. Обставин того, що ОСОБА_3 знав про всі проблемні питання щодо цієї земельної ділянки позивачем не доведено.
У зв'язку з відмовою у задоволенні позовних вимог судові витрати понесенні ОСОБА_1 зі сплатою судового збору у розмірі 5 101 (п'ять тисяч сто одна) грн. 60 коп. покласти на неї відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 1-13, 19, 76-81, 89, 95, 133, 141, 258, 259, 263-265, 351-355 ЦПК України, суд
У задоволенні позовних вимогОСОБА_1 відмовити.
Судові витрати понесеніОСОБА_1 сплати судового збору за подання позову у розмірі 5 101 (п'ять тисяч сто одна) грн. 60 коп. покласти на неї.
На рішення може бути подано апеляційну скаргу безпосередньо до Херсонського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з підпунктом 15.5 пункту 15 частини першої Перехідних положень Розділу XIII ЦПК України до визначення Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), можливості вчинення передбачених цим Кодексом дій з використанням підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до або через відповідні суди.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_3 РНОКПП НОМЕР_1 .
Відповідачі:
Олешківська міська рада, місцезнаходження за адресою: Херсонська область, Херсонський (колишній - Олешківський) район, м. Олешки, вул. Гвардійська, буд. 30, код ЄДРПОУ 04059947.
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_2 .
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_5 , РНОКПП НОМЕР_3 .
Державний реєстратор Новозбур'ївської сільської ради Голопристанського району Херсонської області Єременко Анадрій Миколайович,місцезнаходження за адресою: АДРЕСА_6 , РНОКПП невідомий.
Приватний нотаріус Олешківського районного нотаріального округу Херсонської області Левківський Ігор Петрович, місцезнаходження за адресою: АДРЕСА_7 , РНОКПП невідомий.
Повне рішення суду складено 31 січня 2022 року.
Суддя Савчак С. П.