Ухвала від 28.01.2022 по справі 495/5903/21

УХВАЛА

28 січня 2022 р. м.ОдесаСправа № 495/5903/21

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

судді-доповідача Димерлія О.О.

суддів Танасогло Т.М. , Крусяна А.В.

розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління Національної поліції в Одеській області на рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 21.10.2021р. у справі № 495/5903/21 за позовом ОСОБА_1 до інспектора поліції Майченка Владислава Сергійовича, Головного управління Національної поліції в Одеській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху

УСТАНОВИВ:

У липні 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області з позовом, у якому просив:

- скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху серії БАВ №394157 від 27.06.2021 року.

Рішенням Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 21.10.2021 року по справі №495/5903/21 адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено.

Скасовано постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення серії БАВ № 394157 від 27.06.2021 року, винесену інспектором ВРПП Білгород-Дністровського РВП ГУ НП в Одеській області Майченком Владиславом Сергійовичом про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 126 КУпАП.

Справу про адміністративне правопорушення за ч.6 ст.121 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрито.

Не погоджуючись із вищеозначеним рішенням суду першої інстанції, Головним управлінням Національної поліції в Одеській області безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду подано апеляційну скаргу.

Також, разом з апеляційною скаргою скаржником заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення.

Надаючи оцінку обґрунтуванням наведеним скаржником в клопотанні про поновлення пропущеного строку для подання апеляційної скарги, колегія суддів уважає за необхідне зазначити таке.

Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності передбачені положеннями статті 286 КАС України. Відповідно до частини четвертої вищенаведеної статті Кодексу, апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених цією статтею, можуть бути подані протягом десяти днів з дня їх проголошення.

За приписами ст.295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Необхідно зауважити, що строки подання апеляційних скарг в даній категорії справ визначені ст. 286 КАС України, норми якої є спеціальними по відношенню до норм ст.295 КАС України. Тобто, строк подання апеляційної скарги в даному випадку становить десять днів з дня проголошення оскаржуваного рішення.

Згідно із ч. 1 статті 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, установлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Судом апеляційної інстанції з'ясовано, що Білгород-Дністровським міськрайонним судом Одеської області справу № 495/5903/21 розглянуто в порядку письмового провадження 21.10.2021 року.

У свою чергу, апеляційну скаргу скаржником скеровано на адресу П'ятого апеляційного адміністративного суду засобами поштового зв'язку 29.11.2021 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження, установленому ст. 286 КАС України.

У своєму клопотанні про поновлення пропущеного строку для подання апеляційної скарги, скаржник зазначає, що 18.11.2021 року отримано копію оскаржуваного рішення суду першої інстанції.

З огляду на матеріали справи судовою колегією установлено, що копію оскаржуваного рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 21.10.2021р. у справі № 495/5903/21, судом попередньої інстанції направлено на адресу скаржника засобами поштового зв'язку 28.10.2021 року. Відомостей щодо отримання копії оскаржуваного рішення Головним управлінням Національної поліції в Одеській області матеріали справи не містять.

У свою чергу, скаржником до апеляційної скарги надано копію супровідного листа Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області про направлення копії рішення суду першої інстанції від 21.10.2021 року з відомостями про його отримання. Так, згідно до відтиску штампу вхідної кореспонденції на копії супровідного листа слідує, що Головним управлінням Національної поліції в Одеській області отримано копію оскаржуваного рішення суду попередньої інстанції - 18.11.2021 року.

Виходячи з наведеного, з урахуванням того, що матеріали справи не містять інших відомостей про отримання скаржником копії оскаржуваного рішення від 21.10.2021 року, колегія суддів зазначає, скаржник звернувся з апеляційною скаргою в межах 10-денного строку з дня вручення йому копії судового рішення.

Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, судова колегія дійшла висновку щодо можливості задоволення клопотання Головного управління Національної поліції в Одеській області та поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення по даній справі.

Апеляційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам ст. 296 КАС України та подана з дотриманням строків передбачених ст.286 КАС України.

З огляду на зазначене, перешкоди для прийняття апеляційної скарги та відкриття апеляційного провадження П'ятим апеляційним адміністративним судом відсутні.

Згідно із ч. 1, 3 ст. 304 КАС України учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом строку, установленого судом апеляційної інстанції в ухвалі про відкриття апеляційного провадження. У відзиві на апеляційну скаргу може міститися клопотання особи про розгляд справи за її участі. За відсутності такого клопотання уважається, що особа не бажає брати участі у судовому засіданні суду апеляційної інстанції.

Керуючись ст. 296, 300, 301, 321, 325, 328 КАС України, апеляційний суд

УХВАЛИВ:

Клопотання Головного управління Національної поліції в Одеській області про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 21.10.2021р. у справі № 495/5903/21 задовольнити та поновити пропущений строк на апеляційне оскарження рішення суду.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Головного управління Національної поліції в Одеській області на рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 21.10.2021р. у справі № 495/5903/21.

Запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати до П'ятого апеляційного адміністративного суду відзив на апеляційну скаргу у строк до 04.02.2022 року.

Надіслати особам, які беруть участь у справі, копії ухвали про відкриття апеляційного провадження та копії апеляційної скарги.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Димерлій О.О.

Судді Танасогло Т.М. Крусян А.В.

Попередній документ
102848118
Наступний документ
102848120
Інформація про рішення:
№ рішення: 102848119
№ справи: 495/5903/21
Дата рішення: 28.01.2022
Дата публікації: 01.02.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: П'ятий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо; дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них; дорожнього руху
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (02.12.2021)
Дата надходження: 02.12.2021
Предмет позову: накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху
Розклад засідань:
20.08.2021 13:30 Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
22.09.2021 16:30 Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
07.10.2021 16:30 Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
20.10.2021 16:30 Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області