Справа № 631/1081/21
Провадження № 3/631/28/22
27 січня 2022 року селище міського типу Нова Водолага
Суддя Нововодолазького районного суду Харківської області Мащенко С. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 1 приміщення суду матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
уродженки села Стулепівка Нововодолазького району Харківської області,
громадянки України (паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 05.04.1996 року Нововодолазьким РВ УМВС України в Харківській області),
реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ,
яка працює головним бухгалтером ТОВ «НОРМА»
(юридична адреса: вулиця Центральна, будинок № 4,
село Дерегівка Нововодолазького району Харківської області),
зареєстрована та проживає за адресом:
АДРЕСА_1 ;
за вчинення правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
12.01.2022 року до Нововодолазького районного суду Харківської області надійшов матеріал про адміністративне правопорушення, який зареєстровано за вхідним № 108/22-вх, внесено до автоматизованої системи документообігу суду та передано судді, обраному шляхом автоматизованого розподілу, для розгляду по суті.
Як убачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 2858/20-40-07-30, складеного 11.10.2021 року головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок податкових агентів управління податкового аудиту Бережним К. С., в ході проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «НОРМА» (юридична адреса: вулиця Центральна, будинок № 4, село Дерегівка, Нововодолазький район Харківської області, податковий № 23142458) встановлено, що головний бухгалтер зазначеного підприємства ОСОБА_1 вчинила правопорушення, а саме: неперерахування утриманого податку на доходи осіб до або під час виплати оподатковуваного доходу за грудень 2020 року в сумі 71,01 гривень, чим порушила вимоги підпункту 168.1.1 пункту 168.1, підпункту 168.1.2 пункту 168.2 статті 168, підпункту 170.10.3 пункту 170.10 статі 170, підпункту «а» пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року (зі змінами та доповненнями), а також неперерахування утриманого військового збору до або під час виплати оподатковуваного доходу за грудень 2020 року в сумі 5,92 гривні, чим порушила вимоги статті 16-1 Підрозділу 10 Податкового кодексу України «Інші перехідні положення», тобто вчинила правопорушення, передбачене частиною 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Правопорушник ОСОБА_2 до судді з'явилася, свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, визнала повністю та прохала суворо не карати.
Крім повного визнання ОСОБА_2 своєї вини, її винність у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення також доведена й всіма зібраними, наданими судді та дослідженими у судовому засіданні доказами у їх сукупності
Так, відповідно до приписів статті 251 Кодексу України про адміністративне правопорушення доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Отже, сукупністю даних Протоколу про адміністративне правопорушення № 2858/20-40-07-30, складеного головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок податкових агентів управління податкового аудиту Бережним К. С., підтверджуються обставини, місце та час вчинення правопорушення (а. с. 2).
Відповідно до витягу з акту № 17950/20-40-07-02-08/23142458 від 11.10.2021 року «Про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «НОРМА» за період з 01.01.2018 року по 31.03.2021 року з питань своєчасності, достовірності та повноти нарахування та сплати усіх передбачених Податковим кодексом України податків та зборів, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, за період з 01.07.2018 року по 30.06.2021 року з питань правильності нарахування обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування було виявлені наступні правопорушення:
- пп. 168.1.1 п. 168.1, пп. 168.1.2 п. 168.2 статті 168, п. 170.10.3 п. 170.10 статті 170, пп. «а» п. 176.2 статті 176 Податкового кодексу України - підприємством при виплаті доходу не утримано та не перераховано податок з доходів фізичних осіб в загальній сумі 71,01 гривень за грудень 2020 року;
- статті 161 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України - донараховано військового збору у сумі 5,92 гривень за грудень 2020 року (а. с. 6 - 14).
Отже, оцінивши матеріали справи, вважаю факт вчинення правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доведеним, а тому правопорушник ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Однак, на підставі частини 2 статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення по справам про адміністративне правопорушення підвідомчих судді, стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення. Оскільки правопорушення було скоєно у грудні 2020 року, виявлено 11.10.2021 року, а справа розглядається 27.01.2022 року, то на час її розгляду сплинули строки накладення адміністративного стягнення, що є обставиною, яка виключає провадження у справі про адміністративне правопорушення, скоєне ОСОБА_1 за ознаками частини 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Положення пункту 7 частини 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачають, що при закінченні на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строку, передбаченого статтею 38 цього Кодексу, розпочате провадження у справі підлягає закриттю.
Приймаючи постанову, суддя також вважає за необхідне зазначити, що пунктом 160 частини 1 Указу Президента України «Про реорганізацію місцевих загальних судів» № 451/2017 від 29.12.2017 року шляхом реорганізації (злиття) Валківського районного суду, Коломацького районного суду та Нововодолазького районного суду Харківської області утворено Валківський окружний суд - у Валківському, Коломацькому та Нововодолазькому районах Харківської області із місцезнаходженням у містах Валках, селищі міського типу Новій Водолазі та селі Різуненковому Коломацького району Харківської області.
За змістом пункту 3 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» № 1402-VІІІ від 02.06.2016 року районні суди продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності місцевого окружного суду, юрисдикція якого розповсюджується на відповідну територію.
Окрім того, Постановою Верховної Ради України № 807-ІХ від 17.07.2020 року «Про утворення та ліквідацію районів», що набрала чинності 19.07.2020 року, змінений адміністративно-територіальний устрій нашої Держави.
Зокрема, відповідно до підпункту 20 пункту 3 та абзаців 3 і 6 підпункту 20 пункту 1 цієї Постанови ліквідований Нововодолазький район Харківської області та утворені Красноградській район Харківської області (з адміністративним центром у місті Красноград) у складі території Старовірівської сільської територіальної громади та Харківський район Харківської області (з адміністративним центром у місті Харків) у складі території Нововодолазької селищної територіальної громади, що затверджені Кабінетом Міністрів України, тощо.
При цьому, як чітко визначив законотворець у пункті 6 своєї Постанови, у продовж тримісячного строку з дня набрання нею чинності Кабінет Міністрів України повинен привести свої нормативно-правові акти у відповідність із нею та забезпечити таке приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів.
Одночасно із цим, приписами статті 125 Конституції України, прийнятої 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (із змінами та доповненнями), а також статтею 17 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», закріплено, що судоустрій в Україні будується за принципами територіальності, спеціалізації, інстанційності і визначається законом.
Натомість, закон, який змінює існуючу систему судоустрою та приводить її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою, не прийнятий, Валківський окружний суд на цей час свою діяльність не розпочав, а тому справа перебувала на розгляді судді належного суду.
На підставі викладеного, діючи в точній відповідності із законом, з метою зміцнення законності, виховання особи, яка вчинила це адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, керуючись статтями 125 Конституції України, прийнятої 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (із змінами та доповненнями); статтею 17 і пунктом 3 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» № 1402-VІІІ від 02.06.2016 року (із змінами та доповненнями); Постановою Верховної Ради України № 807-ІХ від 17.07.2020 року «Про утворення та ліквідацію районів»; пунктом 160 частини 1 Указу Президента України «Про реорганізацію місцевих загальних судів» № 451/2017 від 29.12.2017 року, частиною 2 статті 38, пунктом 7 частини 1 статті 247, частиною 1 статті 163-4, статті 283, пунктом 3 частини 1 статтею 284 та статтями 285, 287, та 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, вчинене ОСОБА_1 за ознаками частини 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити у зв'язку із тим, що сплинули строки накладення на неї адміністративного стягнення.
Постанова оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її винесення.
Постанову винесено, оформлено шляхом комп'ютерного набору та підписано суддею в одному примірнику.
Суддя С. В. Мащенко