Справа № 201/164/22
Провадження № 3/201/675/2022
21 січня 2022 року суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська - Шелестов К.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з ВП № 5 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , притягнутого за ч. 1 ст. 187 КУпАП, -
До Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська з ВП № 5 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 308242 від 21 грудня 2021 року, встановлено, що 20 грудня 2021 року здійснювалась перевірка ОСОБА_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , під час якої останній був відсутній за місцем мешкання, чим порушив пункт 3 Правил адміністративного нагляду, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
На виконання вимог ст. ст. 268, 277, 277-2 КУпАП щодо забезпечення явки особи, що притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , у судове засідання, судом направлено судову повістку на вказану у протоколі про адміністративне правопорушення адресу.
Однак, ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи шляхом направлення судового виклику на вказану у протоколі адресу, до суду не з'явився, клопотань про відкладення розгляду справи від останнього не надходило.
Виходячи з положень ст. ст. 268, 277-2 КУпАП, беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальним правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Вказане узгоджується з рішенням Європейського суду з прав людини від 08 листопада 2005 року у справі «Смірнов проти України», відповідно до якого в силу вимог ч. 2 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, не є порушенням ч. 2 ст. 6 даної Конвенції.
Отже, ураховуючи вищенаведене, вважаю за можливе провести розгляд даної справи за відсутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 , якому інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, вважаю, що провадження по даній справі підлягає закриттю за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення в діях останнього, з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Вимогами ч. 2 ст. 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Так, посадовою особою, якою складено протокол, дії ОСОБА_1 кваліфікуються за ч. 1 ст. 187 КУпАП. Диспозиція ч. 1 ст. 187 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
Однак, як встановлено з наявної в матеріалах справи копії Запорізького районного суду Запорізької області від 23 червня 2021 року, ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 18 місяців, з встановленням обмежень, зокрема, забороною виходити з будинку в період з 21:00 години до 05:00 години наступного дня без отримання письмового дозволу керівництва ВНП, забороною перебування у розважальних закладах, де алкогольні напої реалізуються на розлив, забороною виїжджати за межі населеного пункту, в якому останній мешкає без узгодження з органами МВС України та реєструватися в поліції 1 раз на місяць.
Отже, одним із правил, встановленого ОСОБА_1 адміністративного нагляду, є заборона виходу з дому у визначений час - з 21 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин.
Попри це, у викладі фактичних обставин, інкримінованого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, посадовою особою поліції не вказаний час у який він був відсутній за місцем мешкання під час перевірки інспектором, що є суттєвим порушенням вимог ст. 256 КУпАП та позбавляє суддю об'єктивної можливості встановити факт порушення ОСОБА_1 встановленого йому судом адміністративного нагляду у вигляді заборони виходу з дому саме з 21 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
З урахуванням наведеного, приходжу до висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП України, на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП України - закрити за відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя К.О. Шелестов