Іменем України
26.01.2022 Справа №607/1406/22
Провадження № 3/607/835/2022
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Марциновська І.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за матеріалами, які надійшли від Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , непрацюючого,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
26.01.2022 на розгляд судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі за текстом - КУпАП).
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 816163 від 06.01.2022 вбачається, що 03.12.2021 приблизно о 00 год. 57 хв. під час перевірки працівниками поліції дотримання ОСОБА_1 правил адміністративного нагляду встановлено відсутність останнього за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 . Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 1 постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 15.11.2021 та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Крім цього, з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 816162 від 05.01.2022 вбачається, що 10.12.2021 приблизно о 00 год. 35 хв. під час перевірки працівниками поліції дотримання ОСОБА_1 правил адміністративного нагляду встановлено відсутність останнього за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 . Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 1 постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 15.11.2021 та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Постановою судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 05.01.2021 ОСОБА_1 був визнаний винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, та на нього накладене адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у сумі 170 грн.
Постановою судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 04.03.2021 ОСОБА_1 був визнаний винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, та на нього накладене адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у сумі 170 грн.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що повністю розуміє зміст роз'яснених йому прав, передбачених ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, визнав себе винним у вчинених адміністративних правопорушеннях, щиро розкаявся у вчиненому. Просив накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі, так як у нього на утриманні перебуває хвора мати.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши зміст протоколів про адміністративне правопорушення та додані до них матеріали, суддя дійшов такого висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Статтями 11, 13 даного Закону визначено, що контроль за здійсненням адміністративного нагляду покладається на органи Національної поліції. У разі злісного порушення правил адміністративного нагляду особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.
Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, полягає у повторному протягом року після накладення адміністративного стягнення порушенні правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Так, суддею встановлено та підтверджено наявними у справі доказами, що постановою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 12.11.2021 ОСОБА_1 продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 місяців та встановлено заборону виходити з дому (квартири) по місцю проживання (реєстрації) в період з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. ранку наступного дня. Однак 03.12.2021 приблизно о 00 год. 57 хв. та 10.12.2021 приблизно о 00 год. 35 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 .
Крім визнання вини ОСОБА_1 , факт вчинення останнім адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, підтверджується сукупністю доказів, а саме:
- даними, які містяться в протоколах про адміністративні правопорушення серії ВАБ № 816162 від 05.01.2022 та серії ВАБ № 816163 від 06.01.2022, в яких процесуально зафіксовані конкретні обставини вчинення адміністративних правопорушень. При цьому такі протоколи складені із дотриманням вимог КУпАП, містять всі необхідні реквізити, підписані особою, яка їх склала, та особою, яка притягається до адміністративної відповідальності;
- рапортами інспекторів Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області від 03.12.2021 та від 10.12.2021, зміст яких відповідає обставинам, викладеним у протоколах про адміністративні правопорушення;
- копією постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 12.11.2021, якою ОСОБА_1 продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 місяців та встановлено заборону виходити з дому (квартири) по місцю проживання (реєстрації) в період з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. ранку наступного дня;
- копією постанови судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 05.01.2021, якою ОСОБА_1 був визнаний винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, та на нього накладене адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у сумі 170 грн;
- копією постанови судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 04.03.2021, якою ОСОБА_1 був визнаний винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, та на нього накладене адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у сумі 170 грн.
За таких обставин, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суддя доходить висновку про те, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, а саме: повторне протягом року після накладення адміністративного стягнення порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу. Відтак ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.
Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суддя відповідно до ст. 33, 34, 35 КУпАП приймає до уваги характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність. Також суддя враховує вимоги ч. 2 ст. 36 КУпАП, згідно з якою, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Так, ОСОБА_1 повністю визнав свою вину та щиро розкаявся у вчиненому, а тому суддя приходить до переконання, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу, оскільки це буде достатнім та необхідним для виховання правопорушника та запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Крім цього, відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 в дохід держави слід стягнути судовий збір у розмірі 496 грн 20 коп.
Керуючись ст. 27, 33-36, 187, 245, 251-252, 283-285, 287, 289, 294 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
СуддяІ. В. Марциновська