Ухвала від 20.01.2022 по справі 639/8691/21

Справа №639/8691/21

Провадження №1-в/639/24/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2022 року м. Харків

Жовтневий районний суд м. Харкова у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

за участю: секретаря - ОСОБА_2 ,

прокурора - ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду провадження за поданням Новобаварського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Харківській області про вирішення питання щодо застосування покарання за наявності кількох вироків стосовно засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

ВСТАНОВИВ:

Заступник начальника Новобаварського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Харківській області звернувся до Жовтневого районного суду м. Харкова з поданням, в якому просить вирішити питання щодо застосування покарання за наявності кількох вироків стосовно ОСОБА_4 ..

В обґрунтування подання зазначається, що 04.10.2021р. до Новобаварського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області надійшов та був прийнятий до виконання вирок відносно ОСОБА_4 , засудженого 02.08.2021 року Комінтернівським районним судом м. Харкова за ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 205-1, ч. 1 ст. 70 КК України до покарання у виді штрафу у виді 1500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 25 500 грн. з позбавленням права обіймати посади чи займатися певною діяльністю строком на 1 рік.

24.11.2021р. до Новобаварського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області надійшов та був прийнятий до виконання вирок відносно ОСОБА_4 , засудженого 13.07.2021 року Київським районним судом м. Харкова за ч. 1 ст. 309 КК України до покарання у 1 року обмеження волі, ст. 75 КК України 1 рік іспитового строку.

Оскільки, під час винесення останнього вироку суду не було відомо про вирок Київського районного суду м. Харкова від 13.07.2021 року, тому суд не призначив покарання відповідно до ст. 71 Кримінального кодексу України.

З огляду на викладене, Новобаварський районний відділ філії ДУ «Центр пробації» в Харківській області просить вирішити питання про застосування покарання за наявності кількох вироків відносно ОСОБА_4 .

Засуджений ОСОБА_4 та представник Новобаварського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області до суду не з'явились, повідомлялись про дату, час та місце розгляду подання. В поданій до суду заяві представник Новобаварського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області просив розглядати подання без його участі.

Прокурор в судовому засіданні вважав, що вироки Київського районного суду м. Харкова від 13.07.2021р. та Комінтернівського районного суду м. Харкова від 02.08.2021р. в силу ст. 72 КК України мають виконуватися самостійно.

Вислухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.

Судовим розглядом встановлено, що вироком Київським районним судом м. Харкова від 13.07.2021р. ОСОБА_4 засуджено за ч. 1 ст. 309 КК України до одного року обмеження волі, зі звільненням від відбування покарання на підставі ст. 75 КК України, з іспитовим строком на 1 рік.

Крім того вироком Комінтернівського районного суду м. Харкова від 02.08.2021р. ОСОБА_4 засуджено за ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 205-1, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 205-1, ст. 70 КК України до штрафу в розмірі 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 25 500,00 грн. з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком на 1 (один) рік.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 537, п. 2 ст. 539 КПК України під час виконання вироків місцевий суд, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок, має право вирішити питання про застосування покарання за наявності кількох вироків.

Вирішуючи питання, порушене у поданні, суд виходить з такого.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КК України, якщо засуджений після постановлення вироку, але до повного відбуття покарання вчинив нове кримінальне правопорушення, суд до покарання, призначеного за новим вироком, повністю або частково приєднує невідбуту частину покарання за попереднім вироком.

Водночас, як вбачається з вироку Комінтернівського районного суду м. Харкова від 02.08.2021р., кримінальні правопорушення, за які ОСОБА_4 був засуджений цим вироком, були скоєні ним до ухвалення вироку Київського районного суду м. Харкова від 13.07.2021р., а тому підстави призначення ОСОБА_4 остаточного покарання за правилами ст. 71 КК України, на що посилався у своєму поданні орган пробації, відсутні.

Разом з тим, відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 70 КК України при сукупності кримінальних правопорушень суд, призначивши покарання (основне і додаткове) за кожне кримінальне правопорушення окремо, визначає остаточне покарання шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим або шляхом повного чи часткового складання призначених покарань. За правилами, передбаченими в частинах першій - третій цієї статті, призначається покарання, якщо після постановлення вироку в справі буде встановлено, що засуджений винен ще і в іншому кримінальному правопорушенні, вчиненому ним до постановлення попереднього вироку. У цьому випадку в строк покарання, остаточно призначеного за сукупністю кримінальних правопорушень, зараховується покарання, відбуте повністю або частково за попереднім вироком, за правилами, передбаченими в статті 72 цього Кодексу.

Згідно ч. ч. 3, 4 ст. 70 КК України основні покарання у виді штрафу та позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю при призначенні їх за сукупністю кримінальних правопорушень і за сукупністю вироків складанню з іншими видами покарань не підлягають і виконуються самостійно. Додаткові покарання різних видів у всіх випадках виконуються самостійно.

З огляду на викладене, враховуючи, що вироком Київським районним судом м. Харкова від 13.07.2021р. ОСОБА_4 було засуджено до покарання у виді обмеження волі, зі звільненням від його відбування, а вироком Комінтернівського районного суду м. Харкова від 02.08.2021р. - до основного покарання у виді штрафу, яке належить відбувати реально, а також додаткового покарання, яке в силу ч. 4 ст. 70 КК України підлягає самостійному виконанню, суд дійшов висновку, що вказані вироки підлягають самостійному виконанню.

Керуючись ст. ст. 537, 539 КПК України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Подання Новобаварського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Харківській області про вирішення питання щодо застосування покарання за наявності кількох вироків стосовно засудженого ОСОБА_4 - задовольнити частково.

Визначити, що вироки Київського районного суду м. Харкова від 13.07.2021р. та Комінтернівського районного суду м. Харкова від 02.08.2021р. відносно ОСОБА_4 підлягають самостійному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду впродовж 7 днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Жовтневий районний суд м. Харкова.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
102780036
Наступний документ
102780038
Інформація про рішення:
№ рішення: 102780037
№ справи: 639/8691/21
Дата рішення: 20.01.2022
Дата публікації: 16.01.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Новобаварський районний суд міста Харкова
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях; про застосування покарання за наявності кількох вироків
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (21.12.2021)
Дата надходження: 21.12.2021
Розклад засідань:
20.01.2022 10:00 Жовтневий районний суд м.Харкова
Учасники справи:
головуючий суддя:
КІСЬ ДМИТРО ПЕТРОВИЧ
суддя-доповідач:
КІСЬ ДМИТРО ПЕТРОВИЧ
особа, стосовно якої розглядається подання, клопотання, заява:
Карнаух Сергій Олександрович