Справа №461/60/22
Провадження №3/461/371/22
17 січня 2022 року м. Львів
Суддя Галицького районного суду м.Львова Радченко В.Є., з участю прокурора Верхоляка Р.Є. та особи що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, працюючого начальником виробничо-технічного відділу ЛКП «ШРП Галицького району», зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,-
за скоєння адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виробничо-технічного відділу Львівського комунального підприємства «Шляхово-ремонтне підприємство Галицького району», являючись посадовою особою юридичної особи публічного права та, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно статті 81 Цивільного кодексу України, юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до статей 167 та 169 Цивільного кодексу України, держава та територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, комунальні підприємства тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом. Таким чином, державні та комунальні підприємства та інші юридичні особи, які створені розпорядчим актом Президента України, органу державної влади або органу місцевого самоврядування, є юридичними особами публічного права.
Відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України, організаційно-правовою формою «Шляхово-ремонтне підприємство Галицького району» (код ЄДРПОУ 03349022) є комунальне підприємство.
Засновником комунального підприємства «Шляхово-ремонтне підприємство Галицького району» є Львівська міська рада.
Таким чином, Львівське комунальне підприємство «Шляхово-ремонтне підприємство Галицького району» є юридичною особою публічного права.
Під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» (відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону) слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.
Виконання таких функцій покладено на ОСОБА_1 . Посадовою інструкцією, затвердженою директором ЛКП 04.01.2021, якою визначено, що начальник виробничо-технічного відділу належить до «Апарату управління» (пп.1 п.1), здійснює керівництво виробничо-господарської діяльністю дільниці, організовує виконання робіт на об'єктах, що будуються та реконструюються, координує взаємодію виробничих підрозділів загально-будівельних і субпідрядних організацій, обслуговуючих і допоміжних служб, контролює їх діяльність, здійснює контроль за будівництвом об'єктів та якістю робіт, організовує роботу комісії з атестації робочих місць (п.2) тощо.
Таким чином, ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік в період з 00:00 год. 01.01.2020 до 00:00 год. 01.06.2020.
Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, лише 23.11.2021 о 20:26 год., тобто несвоєчасно.
Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, у ОСОБА_1 - відсутні.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є Львівського комунального підприємства «Шляхово-ремонтне підприємство Галицького району», яке знаходиться за адресою: м.Львів, вул.Льва, 4, оскільки обов'язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, виник у ОСОБА_1 у зв'язку із зайняттям посади начальника виробничо-технічного відділу Львівського комунального підприємства «Шляхово-ремонтне підприємство Галицького району».
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 20:26 год. 23.11.2021 року.
Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, 04 січня 2022 року, так як на момент складання протоколу були зібрані всі необхідні докази, що в сукупності свідчать про всі ознаки правопорушення.
Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов'язаним із корупцією правопорушенням.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначимі.
Відтак, незалежно від виду суб'єкту та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов'язком є діяти лише в рамках закону.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 , в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 23.11.2021 о 20:26 год., подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Крім цього, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , за 2020 рік в період з 00:00 год. 01.01.2021 до 00:00 год. 01.04.2021.
Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, лише 23.11.2021 о 14:18 год., тобто несвоєчасно.
Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, у ОСОБА_1 - відсутні.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є Львівського комунального підприємства «Шляхово-ремонтне підприємство Галицького району», яке знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Льва, 4, оскільки обов'язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, виник у ОСОБА_1 у зв'язку із зайняттям посади начальника виробничо-технічного відділу Львівського комунального підприємства «Шляхово-ремонтне підприємство Галицького району».
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 14:18 год. 23.11.2021 року.
Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, 04 січня 2022 року, так як на момент складання протоколу були зібрані всі необхідні докази, що в сукупності свідчать про всі ознаки правопорушення.
Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов'язаним із корупцією правопорушенням.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначимі.
Відтак, незалежно від виду суб'єкту та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов'язком є діяти лише в рамках закону.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 , в
порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 23.11.2021 о 14:18 год., подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи те, що адміністративні правопорушення вчинені однією особою, матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 об'єднано судом в одне провадження та присвоєно справі номер №461/60/22, номер провадження 3/461/371/22, оскільки їхній спільний розгляд сприятиме, всебічному та об'єктивному дослідженні обставин справи.
ОСОБА_1 в судовому засіданні визнав факт вчинення адміністративних корупційних правопорушень.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6.
Заслухавши пояснення прокурора та пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується зібраними у справі доказами, зокрема:
-даними, що містяться в протоколі про вчинення адміністративного правопорушення №7 від 04.01.2022 р., складеного старшим оперуповноваженим в ОВС 6-го відділу (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань у Львівській області ДСР Національної поліції України Горбулько Ю.С.
-даними, що містяться в протоколі про вчинення адміністративного правопорушення №8 від 04.01.2022 р., складеного старшим оперуповноваженим в ОВС 6-го відділу (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань у Львівській області ДСР Національної поліції України Горбулько Ю.С.,
-поясненнями ОСОБА_1 ;
-скріншотом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, Сала за 2019 рік;
-скріншотом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 за 2020 рік;
-наказом №39 А про внутрішнє переведення ОСОБА_1 ;
-табелями обліку використання робочого часу за січень-травень 2020 р.;
-табелями обліку використання робочого часу за січень-березень 2021 р.;
Проаналізувавши та оцінивши досліджені в судовому засіданні докази, суд вважає, що всі вищезазначені докази є належними, допустимими та достовірними. Ці докази є достатніми, оскільки, як окремо, так і в сукупності, у повній мірі доводять винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбаченихч.1 ст.172-6 КУпАП.
При обранні міри адміністративного стягнення суд враховує обставини та характер правопорушення, ступінь провини та дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено. Суд вважає, що до особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, слід обрати стягнення у виді штрафу. Крім цього, у відповідності до вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в розмірі 496,2 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.172-6, 283-285, 287-289 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 850 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 496,2 грн.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м.Львова протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя В.Є. Радченко