Справа №760/30155/21 1-в/760/33/22
26 січня 2022 року Солом'янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю:
прокурора ОСОБА_3
розглянувши клопотання старшого інспектора Солом'янського РВ філії ДУ «Центр пробації» у м.Києві та Київській області ОСОБА_4 про звільнення від призначеного покарання після закінчення іспитового строку щодо ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Русанівка Липоводолинського району Сумської області, громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого 09.10.2020 Києво-Святошинським районним судом Київської області за ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 185 КК України до обмеження волі строком на 1 (один) рік, на підставі ст.75 КК України звільнений від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 (один) рік, на підставі ч. 1 ст. 76 КК України зобов'язаний періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання, -
В провадження Солом'янського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого інспектора Солом'янського РВ філії ДУ «Центр пробації» у м.Києві та Київській області ОСОБА_4 про звільнення від призначеного покарання після закінчення іспитового строку щодо ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Русанівка Липоводолинського району Сумської області, громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого 09.10.2020 Києво-Святошинським районним судом Київської області за ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 185 КК України до обмеження волі строком на 1 (один) рік, на підставі ст.75 КК України звільнений від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 (один) рік, на підставі ч. 1 ст. 76 КК України зобов'язаний періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Як зазначається в клопотанні, на адресу Солом'янського РВ філії ДУ «Центр пробації» у м.Києві та Київській області 23.11.2020 року надійшов вищевказаний вирок Києво-Святошинського районного суду Київської області, розпорядження про виконання цього вироку, що набрав законної сили, які були прийняті до виконання.
25.11.2020 року засуджений ОСОБА_5 в порядку ст.15 Закону України «Про пробацію», ст.166 КВК України був ознайомлений з порядком та умовами відбування покарання, призначеного йому вироком суду, та попереджений, що в разі невиконання обов'язків, встановлених КВК України, а також покладених на нього судом, або в разі систематичного вчинення правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, уповноважений орган з питань пробації може внести до суду подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання.
За час іспитового строку засуджений ОСОБА_5 виконував покладені на нього судом обов'язки, для реєстрації до уповноваженого органу питань пробації завжди з'являвся вчасно, місце проживання та роботи не змінював.
Відповідно до інформації УІАП ГУ НП у м.Києві за час іспитового строку засуджений ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності не притягувався, нових кримінальних правопорушень не вчинив.
Заходи, передбачені Індивідуальним планом роботи із засудженими, ОСОБА_5 виконував в достатній мірі, необхідній для забезпечення виправлення засудженого.
Вказується, що іспитовий строк закінчився 08.10.2021 року.
В судове засідання представник уповноваженого органу з питань пробації, засуджений ОСОБА_5 не з'явилися, про день, час та місце судового засідання повідомлені належним чином. Виходячи з приписів ч.5 ст.539 КПК України неприбуття цих осіб в судове засідання не перешкоджає його проведенню.
Прокурор Солом'янської окружної прокуратури м.Києва ОСОБА_3 клопотання старшого інспектора Солом'янського РВ філії ДУ «Центр пробації» у м.Києві та Київській області ОСОБА_4 про звільнення від призначеного покарання після закінчення іспитового строку щодо ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підтримала, просила задовольнити.
Дослідивши матеріали вищевказаного клопотання, заслухавши пояснення прокурора, суд дійшов наступного висновку.
Як передбачено п.9 ч.1 ст.537 КПК України, під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку.
Відповідно ч.1 ст.74 КК України звільнення засудженого від покарання або подальшого його відбування, заміна більш м'яким, а також пом'якшення призначеного покарання, крім звільнення від покарання або пом'якшення покарання на підставі закону України про амністію чи акта про помилування, може застосовуватися тільки судом у випадках, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч.1 ст. 75 КК України якщо суд, крім випадків засудження за корупційне кримінальне правопорушення, при призначенні покарання у виді виправних робіт, службового обмеження для військовослужбовців, обмеження волі, а також позбавлення волі на строк не більше п'яти років, враховуючи тяжкість кримінального правопорушення, особу винного та інші обставини справи, дійде висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання, він може прийняти рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням.
Як встановлено ч.1 ст.78 КК України, після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового кримінального правопорушення, звільняється судом від призначеного йому покарання.
За змістом ст. 165 КВК України іспитовий строк обчислюється з моменту проголошення вироку суду.
Після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового кримінального правопорушення, за поданням уповноваженого органу з питань пробації звільняється судом від призначеного йому покарання, нагляд припиняється і засуджений знімається з обліку в зазначеному органі.
Оцінюючи досліджені в судовому засіданні докази, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки засуджений ОСОБА_5 обов'язки, покладені на нього судом виконував, нового кримінального правопорушення не вчинив, іспитовий строк закінчився, тому його необхідно звільнити від призначеного покарання.
На підставі вищевикладеного та керуючись стст.74, 75, 76, 78 КК України, ст.537, 539 КПК України, суд, -
Клопотання старшого інспектора Солом'янського РВ філії ДУ «Центр пробації» у м.Києві та Київській області ОСОБА_4 про звільнення від призначеного покарання після закінчення іспитового строку щодо ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -задовольнити.
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнити від покарання, призначеного вироком Києво-Святошинського районного суду Київської області від 09.10.2020 за ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 185 КК України (справа № 369/16356/19, провадження № 1-кп/369/220/20) у зв'язку із закінченням іспитового строку.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом семи днів із дня оголошення.
Суддя ОСОБА_1