Справа №: 653/2479/21
Провадження № 3/653/1457/21
іменем України
18 жовтня 2021 року м. Генічеськ
Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Берлімова Ю.Г., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНПП-невідомий, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КпАП України,
На ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №731290 від 08 серпня 2021 року, а саме за те, що 22 липня 2021 року о 05.44 годині ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, а саме пункт 2 встановлених обмежень Генічеського районного суду.
Також, відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №731291 від 08 серпня 2021 року, а саме за те, що 23 липня 2021 року о 22.10 годині ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, а саме пункт 2 встановлених обмежень Генічеського районного суду.
Ще, відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №731586 від 08 серпня 2021 року, а саме за те, що 24 липня 2021 року о 02.06 годині ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, а саме пункт 2 встановлених обмежень Генічеського районного суду.
Також, на ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №731587 від 08 серпня 2021 року, а саме за те, що 25 липня 2021 року о 05.41 годині ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, а саме пункт 2 встановлених обмежень Генічеського районного суду.
Також, відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №731588 від 08 серпня 2021 року, а саме за те, що 26 липня 2021 року о 22.45 годині ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, а саме пункт 2 встановлених обмежень Генічеського районного суду.
Також, відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №731589 від 08 серпня 2021 року, а саме за те, що 27 липня 2021 року о 01.24 годині ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, а саме пункт 2 встановлених обмежень Генічеського районного суду.
Також, відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №731590 від 08 серпня 2021 року, а саме за те, що 28 липня 2021 року о 05.37 годині ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, а саме пункт 2 встановлених обмежень Генічеського районного суду.
Також, відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №731591 від 08 серпня 2021 року, а саме за те, що 29 липня 2021 року о 22.30 годині ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, а саме пункт 2 встановлених обмежень Генічеського районного суду.
Також, відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №731592 від 08 серпня 2021 року, а саме за те, що 30 липня 2021 року о 23.46 годині ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, а саме пункт 2 встановлених обмежень Генічеського районного суду.
Також, відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №731593 від 08 серпня 2021 року, а саме за те, що 31 липня 2021 року о 23.19 годині ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, а саме пункт 2 встановлених обмежень Генічеського районного суду.
Також, відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №731594 від 08 серпня 2021 року, а саме за те, що 02 серпня 2021 року о 22.05 годині ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, а саме пункт 2 встановлених обмежень Генічеського районного суду.
Також, відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №731595 від 08 серпня 2021 року, а саме за те, що 03 серпня 2021 року о 22.15 годині ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, а саме пункт 2 встановлених обмежень Генічеського районного суду.
Також, на ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №731554 від 08 серпня 2021 року, а саме за те, що 04 серпня 2021 року о 00.52 годині ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, а саме пункт 2 встановлених обмежень Генічеського районного суду.
Ще, відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №731555 від 08 серпня 2021 року, а саме за те, що 05 серпня 2021 року о 22.36 годині ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, а саме пункт 2 встановлених обмежень Генічеського районного суду.
Крім того, на ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №731556 від 08 серпня 2021 року, а саме за те, що 06 серпня 2021 року о 00.13 годині ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, а саме пункт 2 встановлених обмежень Генічеського районного суду.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 187 КУпАП.
До судового засідання ОСОБА_1 не з'явився, будучі належним чином повідомленим про день, час та місце розгляду справи, шляхом направлення судової повістки. Привід відносно ОСОБА_1 не виконано, надано рапорт, згідно якого ОСОБА_1 веде аморальний спосіб життя та до судового засідання його не можливо доставити, у зв'язку із тим, що він перебуває у стані сильного алкогольного сп'яніння.
Вiдповiдно до ст. 268 КУпАП, за таких обставин, справа може бути розглянута за відсутності правопорушника.
Дослідивши матеріали справ про адміністративне правопорушення та письмові докази, суддя приходить до наступного.
Відповідно до ч. ч. 1, 2, 3 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу проводиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які матеріали і фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, а також іншими документами.
Частиною 1 ст. 254 КУпАП передбачено, що при вчиненні адміністративного правопорушення складається протокол.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
За своїм призначенням адміністративний протокол є процесуальним документом, який з припущенням свідчить про вчинення особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, проступку.
Правильність та точність складання адміністративного протоколу впливає на набування ним доказової сили, однак, виходячи з приписів статті 251 КУпАП, наявність протоколу не є достатньою підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно із ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення. Однак, достовірність доказів, які є сумнівними, та відсутність доказів зібраних особою, що склала протокол про адміністративне правопорушення, є неприпустимою, оскільки суперечить позиції ЄСПЛ, а також Конституційного Суду України та порушує презумпцію невинуватості особи.
Частина 1 ст. 187 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Стаття 9 Закону України Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі, містить вичерпний перелік обов'язків піднаглядних.
Адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених із місць позбавлення волі, які здійснюють органи Національної поліції. Такий вид контролю використовують з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, а також здійснення виховного впливу на них.
Об'єктивна сторона правопорушення полягає у діяннях, які полягають у порушенні правил адміністративного нагляду особами, щодо яких його встановлено, в тому числі у вигляді дій, що передбачають порушення заборони виходити з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу.
Суб'єктивну сторону цього протиправного діяння переважно характеризує наявність вини у формі умислу. Суб'єкт правопорушення - повнолітня особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд.
Проте, у протоколі про адміністративне правопорушення не викладено об'єктивної сторони правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, а саме: не вказано які пункти ч. 1 ст. 187 КУпАП та ст. 9 Закону України Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, порушені та в чому саме полягала суть скоєного ОСОБА_1 правопорушення.
В графі протоколу: пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності по суті правопорушення зазначено, що пояснення на окремому аркуші. Проте, надані до суду матеріали мають одне пояснення, відібране старшим інспектором сектору превенції Генічеського РВП ГУНП в Херсонській області, ОСОБА_2 та підписане ОСОБА_3 (інші 14 доданих до кожного адміністративного протоколу пояснень, це копії першого пояснення). Крім цього, до протоколу не надано жодних пояснень свідків, або інших доказів, які б свідчили про скоєння ОСОБА_1 інкримінованих йому правопорушень.
На підставі викладеного, суддя дійшов висновку, що протокол складено за відсутності належних, достовірних та достатніх доказів про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, а суддя не має права самостійно редагувати фабулу правопорушення, відображену в протоколі та збирати докази, а тому вважає за необхідне провадження у справі закрити відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 247 ч.1 п.1 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності в діянні особи складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 221, ч.1ст. 247 КУпАП, суддя
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ч. 1 ст.187 КпАП України - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Генічеський районний суд Херсонської області на протязі десяти днів.
Суддя Генічеського районного суду Ю. Г. Берлімова