1[1]
про повернення апеляційної скарги
31 грудня 2021 року м. Київ
Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду ОСОБА_1 , розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 14 грудня 2021 року,
29 грудня 2021 року на адресу Київського апеляційного суду надійшла апеляційна скарга ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 14 грудня 2021 року у справі № 757/63048/21-к, якою відмовлено у задоволенні скарги ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на бездіяльність уповноважених осіб Офісу Генерального прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про кримінальне правопорушення.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 подали апеляційну скаргу, в якій просять дослівно:
«1. Прийняти до провадження нашу скаргу.
2. Скасувати ухвалу суду від 14.12.21 р. по № 757/63048/21-к.
3. Постановити нову: про повернення матеріалів справи у суд першої інстанції і відкрити провадження по ст. 111 та 258-3 ККУ» .
Перевіривши подану апеляційну скаргу на предмет її відповідності вимогам закону, зокрема вимогам ч. 2 ст. 396 КПК України, та наявності перешкод для відкриття апеляційного провадження, вважаю, що зазначена апеляційна скарга підлягає поверненню особам, які її подали, з наступних підстав.
Як прямо передбачено п. 3 ч. 2 ст. 395 КПК України, апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді, може бути подана протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 399 КПК України, апеляційна скарга повертається, якщо вона подана після закінчення строку на апеляційне оскарження і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або суд апеляційної інстанції за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
Як вбачається з апеляційної скарги та доданих до неї документів, зокрема копії ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 14 грудня 2021 року, вказана ухвала слідчого судді була оголошена 14 грудня 2021 року.
При цьому, розгляд скарги ОСОБА_2 , ОСОБА_3 відбувався за участю осіб, що звернулись зі скаргою, тобто за участю останніх, а тому їм було відомо про те, яке рішення ухвалив слідчий суддя за наслідками розгляду їх скарги.
Незважаючи на вказані вище вимоги закону та обставини, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 подали (направили поштою) апеляційну скаргу на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 14 грудня 2021 рокулише 23 грудня 2021 року, тобто після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого законом, який закінчився 20 грудня 2021 року.
При цьому, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 не порушують питання про поновлення строку, безпідставно вважаючи, що строк на апеляційне оскарження ними пропущений не був.
За таких обставин, відповідно до вимог, передбачених п. 4 ч. 3 ст. 399 КПК України, приймаючи до уваги той факт, що апеляційну скаргу було подано після закінчення строку на апеляційне оскарження, а ОСОБА_2 , ОСОБА_3 не порушують питання про поновлення строку на оскарження, апеляційна скарга підлягає поверненню особам, які її подали, разом з усіма доданими до неї матеріалами.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 395, 399 КПК України, суддя-доповідач, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 14 грудня 2021 року- повернути особам, які її подали.
Копію ухвали про повернення апеляційної скарги надіслати особам, які її подали, разом з апеляційною скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом трьох місяців з дня отримання копії ухвали.
Суддя Київського апеляційного суду
ОСОБА_1
Номер справи : 757/63048/21-к
Номер провадження : 11-кп/824/7656/2021
Категорія : ч. 2 ст. 309 КК України
Головуючий у 1-й інстанції - ОСОБА_4
Доповідач - суддя ОСОБА_1