Ухвала від 04.01.2022 по справі 540/5204/21

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

04 січня 2022 р.м. ХерсонСправа № 540/5204/21

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Хом'якової В.В., розглянувши заяву позивача щодо повернення сплаченої суми судового збору в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Херсонської міської ради Херсонської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди,

встановив:

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 12.11.2021р. задоволено частково позов, визнано протиправною бездіяльність Херсонської міської ради, яка полягає у відсутності розгляду клопотання ОСОБА_1 від 31.12.2020 №114-36059-15 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки та передачі у власність земельної ділянки площею 0,0048 за адресою: АДРЕСА_1 , для будівництва індивідуальних гаражів. Також, рішенням зобов'язано Херсонську міську раду на найближчій сесії ради прийняти рішення, яким затвердити проект землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_1 земельної ділянки площею 0,0048, кадастровий номер 6510136900:01:001:2963, за адресою: АДРЕСА_1 , для будівництва індивідуальних гаражів. В задоволенні позовних вимог щодо стягнення моральної шкоди відмовлено.

Надалі, на адресу суду надійшла заява позивача, в якій останній просить повернути судовий збір, сплачений при поданні позову, у зв'язку з тим, що позивач є дружиною загиблого військовослужбовця в АТО та має пільги на звільнення від сплати судового збору.

Як вбачається з матеріалів справи, за подання позовної заяви позивачем сплачено судовий збір в розмірі 908,00 грн. відповідно до квитанції №0.0.2259314213.1 від 09.09.2021 (АТ КБ «ПриватБанк»).

Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи.

Правила видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни встановлено Порядком видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302.

Пунктом 4 вищезазначеного Порядку встановлено, що особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (стаття 10 зазначеного Закону) видаються посвідчення з написом «Посвідчення члена сім'ї загиблого».

В свою чергу статтею 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» встановлено, що до членів сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) військовослужбовців, партизанів та інших осіб, зазначених у цій статті, належать: 1) утриманці загиблого або того, хто пропав безвісти, яким у зв'язку з цим виплачується пенсія; 2) батьки; 3) один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні; 4) діти, які не мають (і не мали) своїх сімей; 5) діти, які мають свої сім'ї, але стали інвалідами до досягнення повноліття; 6) діти, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти.

Відповідно до п. 1 ч. 1 вказаної статті чинність цього Закону поширюється на сім'ї військовослужбовців, партизанів, підпільників, учасників бойових дій на території інших держав, прирівняних до них осіб, зазначених у статтях 6 і 7 цього Закону, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), а також внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби чи на території інших держав під час воєнних дій та конфліктів.

Тобто, член сім'ї померлого ветерана війни, у відповідності до положень пункту 8 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» звільняється від сплати судового збору.

Відповідна правова позиція щодо наявності пільг у членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни викладена в постанові Верховного Суду від 31.08.2018 (справа №539/2462/17).

Як вбачається з матеріалів поданої заяви, позивач має пільги, встановлені законодавством України для сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_1 , виданого 21.12.2015.

Враховуючи, що позивач відповідно до закону є звільненою від сплати судового збору за подання даного позову, однак сплатила судовий збір та звернулась із клопотання про його повернення, а тому сплачена сума судового збору підлягає поверненню.

ухвалив:

Заяву ОСОБА_1 про повернення з державного бюджету сплаченого судового збору в сумі 908,00 (дев'ятсот вісім) грн. задовольнити.

Повернути ОСОБА_1 (адреса місця проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ), сплачений судовий збір відповідно до квитанції №0.0.2259314213.1 від 09.09.2021 (АТ КБ «ПриватБанк») в розмірі 908 (дев'ятсот вісім) гривень.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Ухвалу підписано 04.01.2022.

Суддя В.В. Хом'якова

Попередній документ
102530182
Наступний документ
102530184
Інформація про рішення:
№ рішення: 102530183
№ справи: 540/5204/21
Дата рішення: 04.01.2022
Дата публікації: 18.01.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Херсонський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері; землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них; з питань здійснення публічно-владних управлінських функцій з розпорядження земельними ділянками
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (21.12.2021)
Дата надходження: 21.12.2021
Предмет позову: визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЯКОВЛЄВ О В
суддя-доповідач:
ЯКОВЛЄВ О В
відповідач (боржник):
Херсонська міська рада Херсонської області
заявник апеляційної інстанції:
Херсонська міська рада Херсонської області
позивач (заявник):
Семенюта Антоніна Юріївна
представник відповідача:
Адвокат Корнелюк Вадим Васильович
суддя-учасник колегії:
ЄЩЕНКО О В
КРУСЯН А В