Ухвала від 11.01.2022 по справі 192/1975/21

Справа № 192/1975/21

Провадження № 2/192/182/22

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

11 січня 2022 року суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області Щербина Н.О., ознайомившись в смт Солоне Солонянського району Дніпропетровської області з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Форвард Фінансів» (03186, м. Київ, бульвар Чоколівський, буд.19) про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню,

ВСТАНОВИВ:

28 грудня 2021 року позивач звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Форвард Фінансів» про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.

Ухвалою судді від 29 грудня 2021 року позовну заяву було залишено без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків не більше десяти днів з дня отримання копії ухвали.

Після усунення недоліків позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб'єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.

Частинами 2, 3 ст. 247 ЦПК України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Суддею враховано, що предметом позову є виконавчий напис приватного нотаріуса про стягнення з відповідача на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Форвард Фінансів» заборгованості за кредитним договором у розмірі 9 123 гривні 31 копійка.

З огляду на предмет спору, додані до позову докази, а також клопотання про витребування додаткових доказів, суддя вважає, що сказана справа не є малозначною та її розгляд слід здійснювати в порядку загального позовного провадження, оскільки позивач одночасно з позовом подав клопотання про витребування доказів.

Тому, з метою виконання вимог, передбачених ч. 1 ст. 189 ЦПК України, слід розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.

Вирішуючи питання про залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні відповідача: приватного нотаріуса Бучанського районного нотаріального округу Київської області Грисюк Олени Василівни та приватного виконавця виконавчого округу Дніпропетровської області Макаренко Анни Сергіївни, суддя зазначає наступне.

Відповідно до ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Разом з тим, враховуючи, що предметом спору є визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, вказані особи не є сторонами правовідносин між позивачем та відповідачем, і майбутнє рішення суду по справі безпосереднього безумовного впливу на права та обов'язки зазначених осіб не має, оскільки дані особи не є учасником правовідносин між сторонами, тому підстав для залучення вказаних осіб до участі в справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача немає, а позивач не подав відповідної заяви про залучення вказаних осіб до участі у справі.

Керуючись ст. ст. 19, 53, 187, 260, 274, 279 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Відкрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Форвард Фінансів» (03186, м. Київ, бульвар Чоколівський, буд.19) про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.

Розглядати справу в порядку загального позовного провадження з викликом сторін.

Призначити підготовче судове засідання по справі на 10 годину 00 хвилин 03 лютого 2022 року в приміщенні Солонянського районного суду Дніпропетровської області.

Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч. 5 ст. 272 ЦПК України.

Відповідачу разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).

Встановити позивачу строк до 21 січня 2022 року для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої-п'ятої ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу строк до 01 лютого 2022 року для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої-п'ятої ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Роз'яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу easycon.com.ua, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається - https://court.gov.ua/sud0438/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя Н.О.Щербина

Попередній документ
102483219
Наступний документ
102483221
Інформація про рішення:
№ рішення: 102483220
№ справи: 192/1975/21
Дата рішення: 11.01.2022
Дата публікації: 13.01.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Солонянський районний суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Інші справи позовного провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (20.12.2022)
Дата надходження: 28.10.2022
Предмет позову: про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню
Розклад засідань:
10.04.2026 04:04 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
10.04.2026 04:04 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
10.04.2026 04:04 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
10.04.2026 04:04 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
10.04.2026 04:04 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
10.04.2026 04:04 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
10.04.2026 04:04 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
10.04.2026 04:04 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
10.04.2026 04:04 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
10.04.2026 04:04 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
10.04.2026 04:04 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
10.04.2026 04:04 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
10.04.2026 04:04 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
10.04.2026 04:04 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
10.04.2026 04:04 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
03.02.2022 10:00 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
28.02.2022 10:00 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
08.09.2022 10:00 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
13.10.2022 09:30 Дніпровський апеляційний суд
20.12.2022 10:00 Дніпровський апеляційний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
БАРИЛЬСЬКА АЛЛА ПЕТРІВНА
НОВІКОВА ГАЛИНА ВАЛЕНТИНІВНА
ЩЕРБИНА НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
суддя-доповідач:
БАРИЛЬСЬКА АЛЛА ПЕТРІВНА
НОВІКОВА ГАЛИНА ВАЛЕНТИНІВНА
ЩЕРБИНА НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
відповідач:
ТОВ "Форвард Фінансів"
ТОВ «Форвард Фінансів»
Товариство з обмеженою відповідальністю "Форвард Фінансів"
позивач:
Козило Юрій Валерійович
представник позивача:
Мулько Анатолій Володимирович
суддя-учасник колегії:
ГАПОНОВ АНДРІЙ В'ЯЧЕСЛАВОВИЧ
ДЕРКАЧ НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
КУЦЕНКО ТЕТЯНА РУДОЛЬФІВНА
НИКИФОРЯК ЛЮБОМИР ПЕТРОВИЧ
третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача:
Приватний нотаріус Бучанського районного нотаріального округу Київської області Грисюк Олена Василівна
Приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області Макаренко Анна Сергіївна