Березівський районний суд Одеської області
10.01.2022
Справа № 494/1788/21
Провадження № 3/494/42/22
10 січня 2022 р. м. Березівка
Суддя Березівського районного суду Одеської області Лебединський С.Й. розглянувши справу про адміністративне правопорушення за протоколом серії ВАБ №766384 від 21 листопада 2021 р., складеним інспектором з ЮП СП Березівського РВП ГУ НП в Одеській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає по АДРЕСА_1 , учня 2-го курсу Березівського ВПУ ДУ «Одеська політехніка» у скоєнні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.178 КУпАП, -
До суду надійшла адміністративна справа, за якою ОСОБА_1 21 листопада 2021 р. о 19.40 год., перебуваючи біля стадіону на площі Шевченка м. Березівки, Одеської області, здійснював розпивання пива «Premium Extra B Rev» торгівельної марки «Оболонь», в забороненому для цього місці. Дії правопорушника кваліфіковані як правопорушення, передбачене ч.1 ст.178 КУпАП.
Також, правопорушник подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, вину визнав, фактичні обставини не оспорював.
У відповідності до положень ст.268 КУпАП суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю правопорушника.
Розглянувши матеріали адміністративної справи суд вважає наступне.
Як передбачено положеннями ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до положень ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно до положень ч.1 ст.178 КУпАП розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як свідчить з матеріалів адміністративної справи правопорушник обвинувачується у вчиненні дій за які передбачена відповідальність відповідно до ч.1ст.178 КУпАП.
Проте, положеннями ст.251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У відповідності до вищенаведеної ст.251 КУпАП вина правопорушника не підтверджена належним чином.
Диспозиція ст.178 КУпАП є бланкетною, тобто такою, яка відсилає до іншого нормативного акту, що розкриває суть адміністративного правопорушення.
В порушення наведеного у матеріалах справи відсутні відомості про нормативний акт яким передбачена заборона розпивання спиртних напоїв в місцях, в яких заборонено вживання спиртних напоїв.
За таких обставин в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного порушення за ч.1 ст.178 КУпАП.
Відповідно до положень п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Отже, суд вважає, що адміністративну справу слід закрити провадженням, а ОСОБА_1 звільнити від відповідальності.
Керуючись п.1 ст.247, ч.1 ст.178, ст.ст.278-280, 282, 283, п.3 ч.1 ст.284, 285, ч.2 ст.294, КУпАП
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності, провадження по справі закрити.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст.ст.32 або 32-1 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через Березівський районний суд Одеської області.
Суддя: _______________________________________________