Березівський районний суд Одеської області
10.01.2022
Справа № 494/1817/21
Провадження № 2/494/207/22
10.01.2021 року м. Березівка Одеської області
Суддя Березівського районного суду Одеської області Римар І.А, охзнайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Раухівської селищної ради Березівського району Одеської області про скасування рішення №544-VIII від 19.11.2021 року -
До Березівського районного суду Одеської області звернулася з позовною заявою ОСОБА_1 до Раухівської селищної ради Березівського району Одеської області про скасування рішення №544-VIII від 19.11.2021 року
Дослідивши матеріали позову та вимоги позовної заяви, суд доходить висновку про відмову у відкритті провадження , виходячи з наступного.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Зі змісту позовних вимог вбачається, що предметом перевірки в цій справі є правомірність прийняття суб'єктом владних повноважень (а саме: органу місцевого самоврядування - сільська рада) рішення №544-VIII від 19.11.2021 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель комунальної власності на території Раухівської селищної ради Березівського району Одеської області.
Як вбачається з позовної заяви, підставою для скасування рішення є те, що позивачем не було замовлено в землевпорядній організацій виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в Державному земельному кадастрі, оскільки на момент отримання рішення, ділянки вже були поділені, а тому виник спір щодо управлінських функцій органу місцевого самоврядування при виданні рішення позивачу.
Тобто з огляду на суть спірних правовідносин та суб'єктний склад сторін у цій справі, спір про право відсутній, а дослідженню підлягають виключно владні управлінські рішення, який у межах спірних відносин діє як суб'єкт владних повноважень щодо підстав видання оскаржуваного рішення. За таких обставин цей спір не має ознак приватноправового та підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст.19КАС України, юрисдикція адміністративнихсудів поширюєтьсяна справиу публічно-правовихспорах,зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Аналізуючи норми діючого законодавства у їх застосуванні до правовідносин, що склалися між сторонами, суд доходить висновку, що позов ОСОБА_1 до Раухівської селищної ради Березівського району Одеської області про скасування рішення №544-VIII від 19.11.2021 року не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, оскільки фактично позивач оскаржує управлінські функцій органу місцевого самоврядування при виданні рішення позивачу, а на спори фізичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень поширюється юрисдикція адміністративних судів, тому суд відмовляє позивачу у відкритті провадження по справі.
Керуючись ст. 186 ЦПК України, суд -
Відмовити у відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1 до Раухівської селищної ради Березівського району Одеської області про скасування рішення №544-VIII від 19.11.2021 року.
Ухвалу невідкладно надіслати позивачу разом із позовною заявою та всіма доданими до неї документами.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення до Одеського апеляційного суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Одеського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду .
Відповідно до п.3 Прикінцевих положень Цивільного процесуального кодексу України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов'язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суддя І.А. Римар