Справа № 450/2371/14-ц Провадження № 6/450/70/21
судового засідання
13 серпня 2021 року Пустомитівський районний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Мельничук І. І.
при секретарі Покидько Л. Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Пустомити подання головного державного виконавця Пустомитівського відділу державної виконавчої служби у Львівському районі Львівської області Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м. Львів) Думанської М. про оголошення розшуку боржника ОСОБА_1 , -
головний державний виконавець Пустомитівського відділу державної виконавчої служби у Львівському районі Львівської області Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м. Львів) Думальська М., звернулася до Пустомитівського районного суду Львівської області з поданням про оголошення розшуку боржника ОСОБА_1 .
Подання обґрунтовує тим, що тим, що на виконанні у Пустомитівському ВДВС у Львівському районі Львівської області перебуває виконавче провадження по примусовому виконанні виконавчого документа де боржником є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , з примусового виконання виконавчого листа № 450/2371/14-ц від 25.12.2014 року, про стягнення з відповідача ОСОБА_1 , на користь позивача ОСОБА_2 , майнову шкоду в розмірі 4 340 грн. 35 коп. ( чотири тисячі триста сорок гривень 35 коп.); стягнення з відповідача ОСОБА_1 , на користь позивача ОСОБА_2 , моральну шкоду в розмірі 5 000 (п'ять тисяч гривень); стягнення солідарно з Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Граве Україна», ОСОБА_1 на корись позивача ОСОБА_2 243,66 гривень судового збору та витрати на правову допомогу в розмірі 2 500 (дві тисячі п'ятсот) гривень. Боржником добровільно рішення суду не виконується. Зважаючи на всі заходи, вжиті державним виконавцем з метою встановлення місцезнаходження або місця проживання боржника, станом на 09.07.2021 місце перебування (проживання) боржника невідоме.
Сторони в судове засідання не з'явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали подання та додані до нього матеріали, суд встановив такі факти та відповідні ним правовідносини, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 438 ЦПК України розшук боржника або дитини, привід боржника оголошуються за місцем виконання рішення або за останнім відомим місцем проживання (перебування) боржника або дитини чи місцезнаходженням їхнього майна, або за місцем проживання (перебування) стягувана.
У відповідності до ч. ч. 1, 2 ст. 36 Закону України «Про виконавче провадження», у разі відсутності відомостей про місце проживання, перебування боржника - фізичної особи, а також дитини за виконавчими документами про відібрання дитини виконавець звертається до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника або дитини. Розшук боржника - юридичної особи, майна боржника організовує виконавець шляхом подання запитів до відповідних органів, установ або проведення перевірки інформації про майно чи доходи боржника, що міститься в базах даних і реєстрах, та перевірки майнового стану боржника за місцем проживання (перебування) або його місцезнаходженням.
Судом встановлено, що 25.12.2014 року Пустомитівським районним судом Львівської області видано виконавчий лист про зобов'язання стягнути з відповідача ОСОБА_1 , на користь позивача ОСОБА_2 , майнову шкоду в розмірі 4 340 грн. 35 коп. ( чотири тисячі триста сорок гривень 35 коп.); стягнути з відповідача ОСОБА_1 , на користь позивача ОСОБА_2 , моральну шкоду в розмірі 5 000 (п'ять тисяч гривень); стягнути солідарно з Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Граве Україна», ОСОБА_1 на корись позивача ОСОБА_2 243,66 гривень судового збору та витрати на правову допомогу в розмірі 2 500 (дві тисячі п'ятсот) гривень.
29.08.2019 року державним виконавцем Пустомитівського РВ ДВС ГТУЮ у Львівській області Ханасом Р. Т. відрито виконавче провадження № 59912695 на виконання вищевказаного виконавчого листа.
29.08.2019 року державним виконавцем, відповідно до вимог статті 56 Закону України «Про виконавче провадження, було винесено постанову про арешт майна боржника.
29.08.2019 року державним виконавцем скеровано запити до Пенсійного фонду України та ДФС України. Згідно відповіді Державної фіскальної служби України у боржника, ОСОБА_1 відкрито два рахунки у АТ «А-Банк». Згідно повідомлень Пенсійного фонду України боржник не перебуває на обліку як пенсіонер та не працевлаштований.
13.09.2019 року державним виконавцем винесено постанову про арешт коштів боржника на рахунках боржника у банках. У відповідь на зазначену постанову отримано інформацію про відсутність на рахунках боржника коштів на які можна звернути стягнення.
19.11.2019 року державним виконавцем скеровано запит у адресно-довідковий відділ УГІРФО ГУМВСУ у Л/о. Згідно відповіді на запит, боржник за адресою: АДРЕСА_1 , - не значиться.
Згідно відповіді на запит у ТСЦ-4641 РСЦ ГСЦ МВС у Львівській області (філія ГСЦ МВС) від 08.07.2021 року рухомого майна за боржником не зареєстровано.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна боржник нерухомим майном не володіє.
Державним виконавцем повторно, а саме: 17.10.2019 року, 30.03.2020 року, 23.09.2020 року, 27.12.2020 року, 05.03.2021 скеровуватись запити Пенсійному фонду України та ДФС України. Згідно відповідей на зазначені запити змін у майновому стані боржника не виявлено.
21.12.2020 року державним виконавцем на адресу боржника, зазначену у виконавчому документі, скеровано виклик державного виконавця. Боржник на виклик державного виконавця не з'явився.
21.12.2020 року державним виконавцем скеровано запит у Відділ обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУ ДМСУ у Львівській області. Згідно відповіді на запит, боржник за адресою: АДРЕСА_1 не значиться.
21.12.2020 року державним виконавцем скеровано запит у Пустомитівську міську раду Пустомитівського району Львівської області. Згідно відповіді на запит, боржник за адресою: АДРЕСА_1 не зареєстрований і не проживає.
13.04.2021 року державним виконавцем здійснено вихід за адресою: АДРЕСА_1 , під час якого ні боржника, ні належного йому майна не виявлено, про що державним виконавцем складено акт.
Згідно з відповіддю на запит до Державної прикордонної служби боржник, протягом періоду з 29.08.2019 по 08.07.2021 за межі України не виїжджав.
Як зазначає державний виконавиць місце проживання боржника ОСОБА_1 невідоме, останній відсутній за останньою відомою адресою реєстрації, за якою зареєстрованим не значиться, а також те, що в боржника наявна велика заборгованість та відсутнє майно та доходи, за рахунок якого таку можливо було б стягнути.
Разом з тим до матеріалів подання не долучено доказів належного повідомлення боржника за вказаною у виконавчому листі адресою проживання, не долучено доказів здійснення поштового відправлення ОСОБА_1 виклику від 21.12.2020 року держаного виконавця, не долучено доказів, що таке повернулося через відсутність адресата по місцю проживання.
Окрім того, не здійснено державним виконавцем запитів, щодо зареєстрованого місця проживання ОСОБА_1 на території України, а тому не доведено ухилення останнього від виконання виконавчого листа №450/2371/14-ц 25.12.2014 року.
З наданих доказів державним виконавцем, судом встановлено, що відсутність боржника по місцю проживання, встановлена станом на 06.01.2021 року та 13.04.2021 року, з поданням про оголошення в розшук боржника, державний виконавець звернулася в липні 2021 року.
На підставі викладено, суд вважає, що у задоволенні подання слід відмовити, оскільки на обґрунтування подання про оголошення розшуку боржника суду не надано достатніх і достовірних доказів про відсутність відомостей щодо місця проживання, перебування чи місцезнаходження боржника фізичної особи, про привід боржника, та такий не містить доказів, які підтверджували б вичерпність заходів вжитих державним виконавцем щодо встановлення місця знаходження боржника.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 438 ЦПК України, Законом України Про виконавче провадження, суд -
в задоволенні головного державного виконавця Пустомитівського відділу державної виконавчої служби у Львівському районі Львівської області Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м. Львів) Думанської М. про оголошення розшуку боржника ОСОБА_1 , - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після підписання її суддею.
Ухвала може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15 - денний строк з дня проголошення ухвали. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається через Пустомитівський районний суд Львівської області або безпосередньо до Львівського апеляційного суду.
СуддяІ. І. Мельничук