просп. Науки, 5 м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua
20 грудня 2021 року м.Харків Справа № 913/741/21
Господарський суд Луганської області у складі судді Масловського С. В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження матеріали справи за позовом виконуючого обов'язки керівника Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області (місцезнаходження: вул. 8 Березня, буд. 2, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93404) в інтересах держави в особі
позивача - Державної служби України з безпеки на транспорті (місцезнаходження: просп. Перемоги, буд. 14, м. Київ, 03135)
до відповідача - фізичної особи-підприємця Богданової Оксани Петрівни (місцезнаходження: АДРЕСА_1 )
про стягнення плати за проїзд великовагового транспортного засобу автомобільними дорогами загального користування у розмірі 3738 грн 77 коп.
Виконуючий обов'язки керівника Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області звернувся до Господарського суду Луганської області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті з позовом до фізичної особи-підприємця Богданової Оксани Петрівни про стягнення плати за проїзд великовагового транспортного засобу автомобільними дорогами загального користування у розмірі 3738 грн 77 коп., в якому просить:
- стягнути з фізичної особи-підприємця Богданової Оксани Петрівни на користь Державної служби України з безпеки на транспорті плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні у сумі 3738 грн 77 коп.
В обґрунтування заявлених позовних вимог прокурор зазначив, що 15.01.2021 співробітниками Придніпровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки проведено габаритно-ваговий контроль вантажного автомобілю (сідловий тягач) марки RENAULT модель MAGNUM 480 з реєстраційним номером НОМЕР_1 та напівпричепа марки FRUEHAUF модель TF34CZ з реєстраційним номером НОМЕР_2 , власником яких є Богданова Оксана Петрівна .
За результатами габаритно-вагового контролю 15.01.2021 складено акт №031995 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів та довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю №038995, якими зафіксовано перевезення вантажу із перевищенням вагових параметрів. Так, фактична вага транспортного засобу становила 35,70 т, а навантаження на 1 (передню) одиничну вісь транспортного засобу складало 6,90 т, навантаження на 2 (задню) одиничну вісь складало 11,75 т (при нормативно допустимих навантаженнях на задню одиничну вісь у 11 т) та на строєну вісь 3 - 5,70 т, 4 - 5,50 т, 6 - 5,85 т.
У зв'язку з перевищенням нормативів навантаження на підставі викладеної у п. 31-1 постанови Кабінету міністрів України №879 від 27.06.2007 року формули було здійснено розрахунок плати за проїзд від 15.01.2021 року, згідно з яким розмір плати за проїзд склав 110 євро, що згідно офіційного курсу Національного банку України станом на 15.01.2021 року становить 3738 грн 68 коп.
Зазначене стало підставою для звернення до суду з відповідною позовною заявою.
Згідно Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями позовну заяву передано на розгляд судді Масловському С.В.
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 19.10.2021 підтверджено наявність підстав для представництва виконуючим обов'язки керівника Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області інтересів держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в суді; прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику представників сторін (без проведення судового засідання).
Згідно ст. 248 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Частиною 8 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Відповідно до ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Враховуючи, що відповідачем не подано відзиву на позовну заяву у встановлений судом строк, суд розглядає справу за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши наявні матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд Луганської області, -
15.01.2021 на підставі графіка щоденної роботи пересувного пункту габаритно-вагового контролю (ваги ППГВК №2 або №2051, або №360) у Запорізькій області на січень місяць 2021 та направлення на рейдову перевірку №010277 від 11.01.2021 старшим державним інспектором ВДК та АТ Департаменту державного контролю на транспорті Синицьким В.В. та старшим державним інспектором Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області Руєвим О.В., на автодорозі Н-30 129 км + 603 м проведено габаритно-ваговий контроль вантажного автомобілю (сідловий тягач) марки RENAULT модель MAGNUM 480 з реєстраційним номером НОМЕР_1 та напівпричепа марки FRUEHAUF модель TF34CZ з реєстраційним номером НОМЕР_2 , який здійснював перевезення вантажу по маршруту Одеська область, Балтівський район, Усатівська сільська рада, Київське шосе, 27 Ж - Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Юнатів, 10, корпус Б.
Відповідно до свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_3 та серії НОМЕР_4 , власником транспортного засобу вантажного автомобілю (сідловий тягач) марки RENAULT модель MAGNUM 480, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , та загального напівпричепа марки FRUEHAUF модель TF34CZ, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , є Богданова Оксана Петрівна .
Згідно товарно-транспортної накладної від 14.01.2021, автомобіль марки RENAULT, реєстраційний номер НОМЕР_1 , з напівпричепом, реєстраційний номер НОМЕР_2 , перебував під керуванням водія автомобільного перевізника фізичної-особи підприємця Богданової Оксани Петрівни - ОСОБА_2 .
Автомобіль з напівпричепом прямував з пункту навантаження - Одеська область, Балтівський район, Усатівська сільрада, Київське шосе, 27 Ж до пункту розвантаження - АДРЕСА_2 .
На момент проведення 15.01.2021 перевірки, автомобіль (тягач) разом з напівпричепом перебували у користуванні фізичної-особи підприємця Богданової Оксани Петрівни .
За результатами проведеної 15.01.2021 перевірки та габаритно-вагового контролю, яке здійснювалось засобами вимірювальної техніки (автоматичним приладом для зважування дорожніх транспортних засобів у русі та вимірювання навантажень на вісь 030Т-АS2-PWIA, заводський номер 360, який відповідає вимогам технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки та сертифіката перевірки типу №UA.TR.113-0115-17) посадові особи Придніпровського міжрегіонального управління Укртрансбезпки зафіксували повну масу транспортного засобу - 35,70 т, навантаження на 1 (передню) одиничну вісь транспортного засобу - 6,90 т, навантаження на 2 (задню) одиничну вісь - 11,75 т (при нормативно допустимих навантаженнях на задню одиничну вісь у 11 т) та на строєну вісь 3 - 5,70 т, 4 - 5,50 т, 6 - 5,85 т, про що було складено довідку №038995 від 15.01.2021 про результати здійснення габаритно - вагового контролю.
Відповідно до п. 22.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року №1306 (далі - Правила №1306) за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує, зокрема, фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиничну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиничну задню вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т).
За результатами зважування було встановлено перевищення нормативно допустимих габаритів транспортного засобу, та пройдена з встановленим перевищенням нормативно допустимих вагових параметрів частина маршруту становить 550 км.
Актом №031995 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 15.01.2021 встановлено, що 15.01.2021 під час перевірки транспортного засобу - автомобіля марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , виявлено порушення, відповідальність за які передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме абз. 14 ч. 1: перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5 відсотків до 10 відсотків включно при перевезенні вантажу без відповідного дозволу. Перевищення становить 6,82%.
У зв'язку з виявленим порушенням (перевищенням нормативно допустимого навантаження на одиничну вісь) складено розрахунок плати за проїзд великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 15.01.2021, відповідно до якого нарахована плата за проїзд у розмірі 110,00 євро.
Згідно офіційного курсу гривні до іноземної валюти (євро), встановленого Національним банком України на день проведення розрахунку 15.01.2021 - 110,00 євро складає 3738,77 грн.
Придніпровським міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки Богдановій Оксані Петрівні направлено лист №16281/23.4/24-21 від 04.03.2021, в якому повідомлено про необхідність здійснення оплати нарахованої плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового/великогабаритного транспортного засобу марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , в розмірі 110,00 євро.
Відповідачем оплата нарахованої на підставі акту про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №031995 від 15.01.2021 плати за проїзд вантажного автомобілю з перевищеними нормативними ваговими параметрами перевізником сплачена не була.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначає Закон України №2344-ІІІ від 05.04.2001 "Про автомобільний транспорт" (далі за текстом - Закон №2344), відповідно до ч. 12 ст. 6 якого державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.
Частини 1 та 4 ст. 48 Закону № 2344 передбачають, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків (частина 4 ст. 48 Закону № 2344 в редакції, чинній на час проведення перевірки).
Статтею 33 Закону України №2862-IV від 08.09.2005 "Про автомобільні дороги" визначено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Частиною 2 ст. 29 Закону України №3353-XII від 30.06.1993 "Про дорожній рух" передбачено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Процедура здійснення габаритно-вагового контролю регламентується Порядком здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007 (далі за текстом - Порядок № 879), пунктом 3 якого встановлено, що габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
Згідно з п.п. 3 п. 2 Порядку №879 великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил № 1306. При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки.
Пунктом 22.5 Правил №1306 передбачено, що за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м. Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м. Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.
Судом встановлено, що за результатами проведеної 15.01.2021 перевірки та габаритно-вагового контролю, яке здійснювалось засобами вимірювальної техніки (автоматичним приладом для зважування дорожніх транспортних засобів у русі та вимірювання навантажень на вісь 030Т-АS2-PWIA, заводський номер 360, який відповідає вимогам технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки та сертифіката перевірки типу № UA.TR.113-0115-17) посадові особи Придніпровського міжрегіонального управління Укртрансбезпки зафіксували повну масу транспортного засобу - 35,70 т, навантаження на 1 (передню) одиничну вісь транспортного засобу - 6,90 т, навантаження на 2 (задню) одиничну вісь - 11,75 т (при нормативно допустимих навантаженнях на задню одиничну вісь у 11 т) та на строєну вісь 3 - 5,70 т, 4 - 5,50 т, 6 - 5,85 т, що свідчить про перевищення нормативно допустимих габаритів транспортного засобу, та частина маршруту, яка була пройдена з встановленим перевищенням нормативно допустимих вагових параметрів становить 550 км, що підтверджується довідкою №038995 від 15.01.2021 про результати здійснення габаритно - вагового контролю.
Також, судом встановлено, що під час проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом встановлено, що 15.01.2021 під час перевірки транспортного засобу - автомобіля марки RENAULT, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , виявлено порушення, відповідальність за які передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме абз. 14 ч. 1: перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5 відсотків до 10 відсотків включно при перевезенні вантажу без відповідного дозволу. Перевищення становить 6,82%, що підтверджується актом №031995 від 15.01.2021.
Пунктами 37, 41 Порядку №879 визначено, що учасники відносин у сфері габаритно-вагового контролю несуть відповідальність згідно із законодавством, а дії або бездіяльність учасників відносин у сфері габаритно-вагового контролю можуть бути оскаржені в установленому порядку.
Згідно з п. 21 Порядку №879 у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування. Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.
Пунктами 26, 27 Порядку №879 передбачено, що кошти, стягнені за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів, спрямовуються в установленому порядку до державного бюджету в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку.
Відповідно до п. 28 Порядку №879 плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру плату за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу має вносити саме перевізник.
У розділі 1 Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України №363 від 14.10.1997, перевізником визначено фізичну або юридичну особу - суб'єкт господарювання, що надає послуги з перевезень вантажів чи здійснює за власний кошт перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами.
Методику розрахунку плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту визначено п. 30 Порядку №879, відповідно до якого плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою: П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 км проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 км проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 км проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів. Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 м.
Відповідно до п. 311 Порядку №879 якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10 - 40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі. У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням. Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
Оскільки перевезення вантажу транспортним засобом - автомобілем, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , з напівпричепом, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , пройденим маршрутом 550 км здійснювалось з перевищенням нормативно вагових параметрів, що є порушенням вимог п. 22.5 Правил дорожнього руху України, суд дійшов висновку про наявність підстав для стягнення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу.
Перевіривши наданий розрахунок, суд встановив, що розмір плати за проїзд позивачем визначено відповідно до вимог зазначених вище норм Порядку №879 та відповідно до ставок плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879.
Згідно з ч. 3 ст. 5 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники правовідносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, дотримуючись вимог законодавства. Відносини у сфері господарювання регулюються Конституцією України, цим Кодексом, законами України, нормативно-правовими актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також іншими нормативними актами (ст. 7 Господарського кодексу України).
Учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором. Застосування господарських санкцій повинно гарантувати захист прав і законних інтересів громадян, організацій та держави, в тому числі відшкодування збитків учасникам господарських відносин, завданих внаслідок правопорушення, та забезпечувати правопорядок у сфері господарювання (частини 1 та 2 ст. 216 Господарського кодексу України).
У сфері господарювання застосовуються такі види господарських санкцій: відшкодування збитків; штрафні санкції; оперативно-господарські санкції.
За ч. 1 ст. 224 Господарського кодексу України учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов'язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб'єкту, права або законні інтереси якого порушено.
Відповідно до частин 2 та 3 ст. 225 Господарського кодексу України законом щодо окремих видів господарських зобов'язань може бути встановлено обмежену відповідальність за невиконання або неналежне виконання зобов'язань. При визначенні розміру збитків, якщо інше не передбачено законом або договором, враховуються ціни, що існували за місцем виконання зобов'язання на день задоволення боржником у добровільному порядку вимоги сторони, яка зазнала збитків, а у разі якщо вимогу не задоволено у добровільному порядку, - на день подання до суду відповідного позову про стягнення збитків.
За своєю правовою природою плата за проїзд великоваговим транспортним засобом є не штрафною санкцією, а сумою відшкодування матеріальних збитків державі внаслідок руйнування автомобільних доріг загального користування.
Згідно з ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Згідно з ч. 1 ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Відповідно до ст.ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За таких обставин, оскільки при проведенні перевірки - габаритно-вагового контролю посадовими особами Придніпровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки виявлено факт перевищення відповідачем під час здійснення господарської операції з перевезення вантажу транспортним засобом - автомобілем (тягачем) з напівпричіпом, який перебував у нього в користуванні, нормативно допустимих вагових параметрів, господарський суд дійшов висновку, що вимога виконуючого обов'язки керівника Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області про стягнення з фізичної особи-підприємця Богданової Оксани Петрівни плати за проїзд великовагового транспортного засобу автомобільними дорогами загального користування у розмірі 3738 грн 77 коп. є законною, обґрунтованою, доведеною належними та допустимими доказами, та такою, що підлягає задоволенню.
Відповідно до положень ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати зі сплати судового збору слід покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст. 13, 73, 74, 76-80, 86, 129, 232, 236-242, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
1. Позов виконуючого обов'язки керівника Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області в інтересах держави в особі позивача - Державної служби України з безпеки на транспорті до відповідача - фізичної особи-підприємця Богданової Оксани Петрівни про стягнення плати за проїзд великовагового транспортного засобу автомобільними дорогами загального користування у розмірі 3738 грн 77 коп. - задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця Богданової Оксани Петрівни на користь Державної служби України з безпеки на транспорті плату за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні в розмірі 3738 грн 77 коп.
3. Стягнути з фізичної особи-підприємця Богданової Оксани Петрівни на користь Луганської обласної прокуратури витрати зі сплати судового збору в розмірі 2270 грн 00 коп.
4. Видати накази після набрання рішенням суду законної сили.
Відповідно до статті 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції у строки, передбачені ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Позивач - Державна служба України з безпеки на транспорті (місцезнаходження: просп. Перемоги, буд. 14, м. Київ, 03135, ідентифікаційний код юридичної особи 39816845)
Відповідач - фізична особа-підприємець Богданова Оксана Петрівна (місцезнаходження: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_5 )
Органи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб:
1. Луганська обласна прокуратура (вул. Богдана Ліщини, буд. 27, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, ідентифікаційний код юридичної особи 02909921)
2. Сєвєродонецька окружна прокуратура (вул. 8-го Березня, буд. 2, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93404)
Повний текст рішення складено та підписано 29.12.2021.
Суддя Сергій МАСЛОВСЬКИЙ