Справа № 752/25898/21
Провадження №: 3/752/11518/21
іменем України
25 листопада 2021 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Єсауленко М.В., розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 , до адміністративної відповідальності за ознаками правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, -
встановив:
ОСОБА_1 інкримінується порушення правил карантину, що полягає у тому, що 17.10.2021 о 15 год. 50 хв., він, будучи продавцем - консультантом магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташований за адресою: м. Київ, вул. Антоновича, 12, не забезпечив нанесення маркування для дотримання дистанції між відвідувачами, що перебувають у магазині, чим порушив положення Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні інкримінованих дій не визнав. Пояснив суду, що він працює продавцем - консультантом у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на підставі договору із ФОП « ОСОБА_2 », який здійснює господарську діяльність у вказаному магазині. Тобто, є найманою особою і не є суб'єктом відповідальності за дотримання карантинних обмежень у зазначеному магазині. Просив закрити провадження у справі.
Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
З даних протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що 17.10.2021 працівниками Голосіївського УП ГУНП у м. Києві здійснено перевірку магазину «Айпіпл» на предмет дотримання карантинних правил. За результатами перевірки встановлено, що продавець - консультант ОСОБА_1 не забезпечив нанесення маркування для перебування у закладі з дотриманням дистанції між відвідувачами.
Згідно пункту 1 Постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236 (у редакції із змінами і доповненнями на момент складення протоколу) з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 19 грудня 2020 року до 31 грудня 2021 року на території України, продовжено дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», від 20 травня 2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Відповідно до п. 2 Постанови КМУ від 09.12.2020 р. № 1236 залежно від епідемічної ситуації на території України в цілому встановлюється «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень небезпеки поширення COVID -19.
На підставі протоколу Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 57 від 21.09.2020, на території України, у тому числі у м. Києві з 00 год. 21.09.2021 встановлено жовтий рівень епідемічної безпеки.
Пунктом 3 Постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236 передбачено, що на території регіонів, на яких установлений «жовтий» рівень епідемічної небезпеки, додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених цим пунктом застосовуються обмеження, передбачені пунктом 2-2 цієї постанови (для «зеленого» рівня небезпеки), зокрема забороняється діяльність суб'єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів у яких не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра.
Обов'язок щодо забезпечення дотримання протиепідемічних заходів у м. Києві, в тому числі в частині нанесення маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра, покладено на суб'єктів господарської діяльності.
Під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 є найманим працівником, працює на посаді продавця - консультанта у ФОП ОСОБА_3 .
Між тим, суду не надано доказів які б вказували на те, що на момент проведення перевірки саме ОСОБА_1 , як продавець - консультант, був наділений повноваженнями із забезпечення дотримання протиепідемічних заходів у магазині «Айпіпл». Жодних даних, яки б визначали обсяг обов'язків продавця- консультанта, матеріали адміністративної справи не містять.,
В силу статті 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Враховуючи, що здійснення підтримки обвинувачення у справах про адміністративні правопорушення відповідними органами не здійснюється, а також враховуючи такі засади провадження як презумпція невинуватості та забезпечення доведеності винуватості, суд приходить до висновку про недоведеність вини ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, що відповідно до вимог п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП є підставою для закриття провадження за відсутності подій і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, ч.1 ст. 44-3, п.1 ч.1 ст.247, 279, 280, 283, п.3 ч.1 ст. 284 КУпАП, суд -
постановив:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ознаками правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП закрити за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Єсауленко М.В.