Україна
Донецький окружний адміністративний суд
24 грудня 2021 р. Справа№200/9922/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зеленова А.С., розглянувши у письмовому провадженні в порядку загального позовного провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТКГ «ФОТОН» до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанов від 1 червня 2021 року №177972, №177973,
До суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ТКГ «ФОТОН» до Державної служби України з безпеки на транспорті, в якій просить суд:
визнати протиправними та скасувати постанови про застосування адміністративно - господарського штрафу за порушення законодавства про автомобільний транспорт № 1 червня 2021 року №177972, №177973, винесені Східним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки.
Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначає, що 20 квітня 2021 року відповідачем складено акт про перевищення транспортним засобом VOLVO, реєстраційний номер НОМЕР_1 , нормативних вагових параметрів. Того ж дня відповідачем складено акт про перевищення транспортним засобом VOLVO, реєстраційний номер НОМЕР_2 , нормативних вагових параметрів. За результатом розгляду комісією вказаних матеріалів Східним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки року 01.06.2021 прийнято постанови №177973 про застосування адміністративно-господарського штрафу у сумі 34000,00 грн та №177972 про застосування адміністративно-господарського штрафу у сумі 34000,00 грн. Позивач вважає постанови протиправними з огляду на те, що відповідач прийняв їх, посилаючись на ч. 4 ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», якою передбачено відсутність дозволу на перевезення вантажів з перевищенням габаритів, однак позивач не може нести відповідальність за відсутність дозволу, оскільки видача таких дозволів заборонена для перевезення подільних вантажів. Крім того посилається на відсутність методики виконання вимірювання навантажень та маси транспортних засобів, що також, на його думку, підтверджує неправомірність здійснення контролю та винесення постанови.
Просить суд задовольнити позов.
Відповідачем на адресу суду надано відзив на адміністративний позов позивача, у якому він заперечує проти задоволення заявлених вимог та просить суд відмовити у їх задоволенні в повному обсязі, зазначивши, що за результатами габаритно-вагового контролю транспортного засобу марки VOLVO, номерний знак НОМЕР_2 та напівпричепа марки SCHMITZ номерний знак НОМЕР_3 , було встановлено, що загальна маса транспортного засобу становила 60,88 т при нормі 40 т; навантаження на передню одиночну вісь тягача становило 8 т при нормі 11 т; навантаження на задню здвоєну вісь тягача становило 17,4 т при нормі 16 т; навантаження на строєну вісь з одиночними шинами напівпричепа становило 35,4 т при нормі 22 т.
Крім того, за результатами габаритно-вагового контролю транспортного засобу марки VOLVO, номерний знак НОМЕР_1 та напівпричепа марки SCHMITZ номерний знак НОМЕР_4 , було встановлено, що загальна маса транспортного засобу становила 59,55 т при нормі 40 т; навантаження на передню одиночну вісь тягача становило 9,55 т при нормі 11 т; навантаження на задню здвоєну вісь тягача становило 16,4 т при нормі 16 т; навантаження на строєну вісь з одиночними шинами напівпричепа становило 33,6 т при нормі 22 т.
У зв'язку із зазначеним Східним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки складено акти про перевищення транспортними засобами нормативно-вагових параметрів №0059231 від 20.04.2021 та №0059052 від 20.04.2021. За результатами розгляду справи винесено постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №177972 від 01.06.2021 та №177973 від 01.06.20212, якою застосовано штраф до позивача.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 06 серпня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі №200/9922/21 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
25 жовтня 2021 року розгляд справи ухвалено проводити за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання, продовжено підготовче засідання на тридцять днів з ініціативи суду.
Ухвалою суду від 15 листопада 2021 року закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду в порядку письмового провадження.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «ТКГ «ФОТОН» (ЄДРПОУ 43330052) зареєстровано в якості юридичної особи за адресою: 84200, Донецька обл., місто Дружківка, вул. Привокзальна, б. 6. Основний вид економічної діяльності за кодом КВЕД 49.41 Вантажний автомобільний транспорт.
19 квітня 2021 року Східним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки видано направлення на рейдову перевірку №011770 для проведення рейдової перевірки транспортних засобів у період з 19 квітня 2021 року по 25 квітня 2021 року /а.с.72/.
Відповідно до довідки №046286 від 20 квітня 2021 року за результатами здійснення габаритно-вагового контролю транспортного засобу марки VOLVO, номерний знак НОМЕР_2 та напівпричепа марки SCHMITZ номерний знак НОМЕР_3 , було встановлено результати вагового контролю навантаження на осі, тонн: 1) 8000; 2) 6400; 3) 11000; 4) 12050; 5) 10850; 6) 12500; повна маса транспортного засобу 60,880 /а.с.74/.
Відповідно до свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу вказаний транспортний засіб VOLVO, номерний знак НОМЕР_2 , належить ТОВ «ТКГ «ФОТОН» /а.с.26-27/.
Відповідно до акту №0059231 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 20 квітня 2021 року нормативно-допустима повна маса зазначеного транспортного засобу складає 40 тонн, фактична 60,880 тонн /а.с.75/.
На вказаному акті наявний підпис водія транспортного засобу ОСОБА_1
Східним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки запрошено позивача на розгляд справи у зв'язку з виявленими порушення законодавства про автомобільний транспорт при здійсненні державного контролю 20 квітня 2021 року у належному позивачу транспортному засобі /а.с.29/.
01 червня 2021 року Східним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №177972, відповідно до якої за порушення ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідальність за яке передбачена абз. 16 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» постановлено стягнути з ТОВ «ТКГ «ФОТОН» адміністративно-господарський штраф у сумі 34000,00 грн. /а.с.79/.
Відповідно до довідки №0022436 від 20 квітня 2021 року за результатами здійснення габаритно-вагового контролю транспортного засобу марки VOLVO, номерний знак НОМЕР_1 та напівпричепа марки SCHMITZ номерний знак НОМЕР_4 , було встановлено результати вагового контролю навантаження на осі, тонн: 1) 9550; 2) 1600; 3) 14800; 4) 11800; 5) 10250; 6) 11550; повна маса транспортного засобу 59,55 /а.с.82/.
Відповідно до свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу вказаний транспортний засіб VOLVO, номерний знак НОМЕР_1 , належить ТОВ «ТКГ «ФОТОН» /а.с.28/.
Відповідно до акту №0059052 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 20 квітня 2021 року нормативно-допустима повна маса зазначеного транспортного засобу складає 40 тонн, фактична 59,550 тонн /а.с.83/.
На вказаному акті наявний підпис водія транспортного засобу ОСОБА_2
Східним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки запрошено позивача на розгляд справи у зв'язку з виявленими порушення законодавства про автомобільний транспорт при здійсненні державного контролю 20 квітня 2021 року у належному позивачу транспортному засобі /а.с.30/.
01 червня 2021 року Східним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №177973, відповідно до якої за порушення ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідальність за яке передбачена абз. 16 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» постановлено стягнути з ТОВ «ТКГ «ФОТОН» адміністративно-господарський штраф у сумі 34000,00 грн. /а.с.87/.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.
Відповідно до положень статті 6 Законом України від 5 квітня 2001 року №2344-III «Про автомобільний транспорт» (далі - Закон №2344-ІІІ) реалізація державної політики у сфері автомобільного транспорту здійснюється через центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Пунктом 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №103 (далі - Положення №103), визначено, що Державна служба України з безпеки на транспорті є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).
Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства на автомобільному, міському електричному, залізничному, морському та річковому транспорті, підготовку пропозицій щодо їх удосконалення, а також законодавства про судноплавство на суднах, у морських і річкових портах, територіальних та внутрішніх водах, на внутрішніх водних шляхах України, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.
Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи та Держспецтрансслужбу (пункт 8 Положення №103).
Згідно зі статтею 2 Закону №2344-III законодавство про автомобільний транспорт складається із цього Закону, законів України «Про транспорт», «;Про дорожній рух», чинних міжнародних договорів та інших нормативно-правових актів у сфері автомобільних перевезень.
Частиною 2 ст. 29 Закону України «Про дорожній рух» передбачено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 48 Закону №2344-III у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (ст. 33 Закону України «Про автомобільні дороги»).
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 №198 затверджено Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони.
Відповідно до п. 16 цієї Постанови, перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об'єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначається окремими актами законодавства.
Правила проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 №30.
Згідно з п. 3 цих Правил транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.
Пунктом 22.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001, передбачено що за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.
Забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879 затверджено Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, який визначає механізм здійснення габаритно-вагового контролю великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що використовуються на автомобільних дорогах загального користування. (далі - Порядок №879).
Відповідно до пп. 4 п. 2 вказаного Порядку габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.
Пунктом 3 Порядку №879 передбачено, що габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
Згідно з абз. 1 п. 28 Порядку №879 плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.
Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
Таким чином, обов'язок внесення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів покладено саме на перевізника.
Згідно зі ст. 1 Закону №2344-III автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Автомобільним перевізником, що здійснює перевезення вантажів на договірних умовах, є суб'єкт господарювання, який відповідно до законодавства надає послугу згідно з договором про перевезення вантажу транспортним засобом, що використовується на законних підставах. Для виконання перевезень небезпечних вантажів автомобільний перевізник повинен одержати відповідну ліцензію (ст. 33 Закону №2344-III).
Відповідно до абзаців 14, 15, 16 ч. 1 ст. 60 Закону №2344-ІІІ, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм без відповідного дозволу.
Відповідно до пункту 22 Порядку №879, у разі виявлення на стаціонарних або пересувних чи автоматичних зважувальних пунктах порушення правил проїзду великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів такий транспортний засіб тимчасово затримується згідно із статтею 265-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено порушення, передбачені частинами першою, другою, третьою, п'ятою і шостою статті 121, статтями 121-1, 126, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130, статтями 132-1, 206-1 цього Кодексу, працівник Державної автомобільної інспекції тимчасово затримує транспортний засіб шляхом блокування або доставляє його для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку (якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху), в тому числі за допомогою спеціального автомобіля - евакуатора. Про тимчасове затримання робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення (частина 1 статті 265-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.
Тобто, за змістом наведених норм, правила перевезення неподільного та подільного вантажів у випадку перевищення вагових або габаритних параметрів є різними:
- перевезення неподільного вантажу допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі;
- перевезення подільного вантажу не допускається взагалі.
Наведене свідчить про те, що законодавець з метою збереження автомобільних доріг встановив порядок перевезення як неподільного так і подільного вантажів, оскільки можливо безперешкодно розділити подільний вантаж по різних автомобілях, не перевищуючи їх технічні характеристики та не пошкоджуючи автомобільні дороги. Натомість, для неподільних вантажів така можливість відсутня, а тому законодавством допускається перевезення таких вантажів з перевищенням габаритно-вагових параметрів, але за умови отримання відповідного дозволу.
Сторонами у справі не заперечується обставина, що позивач перевозив подільний вантаж, а тому перевезення такого вантажу з перевищенням встановлених законодавством габаритно-вагових норм, відповідно до п. 22.5 Правил дорожнього руху заборонено, що виключає можливість отримання перевізником відповідного дозволу.
Суд зазначає, що заборона руху транспортних засобів з перевищенням вагових параметрів при перевезенні подільного вантажу унеможливлює отримання перевізником дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів.
За таких умов, оскільки видача дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, які перевозять подільні вантажі з перевищенням габаритно-вагових параметрів, не передбачена, то на особу не може бути накладений штраф відповідно до абзацу 15 частини 1 статті 60 Закону № 2344-IIІ за відсутність такого дозволу.
Відповідно до п. 31-1 Порядку №879, якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру.
Аналіз указаної норми свідчить про те, що законодавець вимагає перевізника або дозвіл, або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу.
Згідно з правовою позицією Верховного Суду, що викладена в постанові від 29.01.2020 по справі №814/1460/16, у випадку перевезення подільних вантажів з перевищенням вагових параметрів автомобільними дорогами до перевізника лише може бути застосована відповідальність у вигляді плати за проїзд, якщо при зважуванні вантажу встановлено порушення вагових параметрів.
Враховуючи правовий висновок Верховного Суду суд вважає, що у цій справі до позивача має бути застосована саме відповідальність у вигляді нарахування посадовою особою Укртрансбезпеки плати за проїзд, відповідно до п. 31-1 Порядку №879.
Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Згідно з пунктом 41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту.
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку, що постанови від 01 червня 2021 року про застосування адміністративно-господарського штрафу №177972, №177973 підлягають скасуванню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Згідно з положеннями частини першої статті 139 КАС України при задоволені позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрат, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до квитанції №59603 від 02.08.2021 позивачем за подання даного позову сплачено 2270грн. /а.с.9/.
Таким чином, судовий збір в сумі 2270грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-9, 19-20, 22, 25-26, 72-78, 90, 139, 241-246, 255, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ТКГ «ФОТОН» (вул. Широка, 47, с. Шахове, Добропільський район, Донецька область, 85050, ЄДРПОУ 43330052) до Державної служби України з безпеки на транспорті (пр-т. Перемоги, буд.14, м. Київ, 01135, ЄДРПОУ 39816845) про визнання протиправною та скасування постанов від 1 червня 2021 року №177972, №177973 задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати постанови про застосування адміністративно- господарського штрафу за порушення законодавства про автомобільний транспорт від 1 червня 2021 року №177972 та №177973, винесені Східним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «ТКГ «ФОТОН».
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті (пр-т. Перемоги, буд.14, м. Київ, 01135, ЄДРПОУ 39816845) судовий збір у розмірі 2270 (дві тисячі двісті сімдесят гривень) 00 копійок на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ТКГ «ФОТОН» (вул. Широка, 47, с. Шахове, Добропільський район, Донецька область, 85050, ЄДРПОУ 43330052).
Рішення прийнято в письмовому провадженні, складено та підписано 24 грудня 2021 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов'язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя А.С. Зеленов