Справа № 33-861 Гол. 1-ї інст. Гусар П.П.
Категорія: п. «Г» ч.1 ст. 5 ЗУ «Про боротьбу Доповідач: Кісь П.В.
з корупцією»
24 листопада 2009 року, м. Харків.
Суддя судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Харківської області Кісь П.В., за участю заступника Валківського міжрайонного прокурора Харківської області Хлистова О.Ю., зацікавленої особи ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за протестом заступника Валківського міжрайонного прокурора Харківської області на постанову Коломацького районного суду Харківської області від 23.10.2009р. про притягнення
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, працюючої на посаді начальника управління праці та соціального захисту населення Коломацької РДА Харківської області, проживає за адресою: АДРЕСА_1, до адміністративної відповідальності, передбаченої п. «г» ч.1 ст. 5 ЗУ «Про боротьбу з корупцією»,-
Постановою Коломацького районного суду Харківської області від 23.10.2009р. провадження у справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, передбаченої п. «г» ч.1 ст. 5 ЗУ «Про боротьбу з корупцією» закрито за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Як вказано у постанові, ОСОБА_2, обіймаючи посаду начальника управління праці та соціального захисту населення Коломацької РДА Харківської області, на запит правоохоронного органу щодо надання списків осіб, які отримують субсидії на комунальні послуги та списки осіб, які отримують допомогу по догляду за дитиною, якій не виповнилось 3-х років відмовила в наданні інформації.
В протесті заступник Валківського міжрайонного прокурора Харківської області просить вказану постанову скасувати, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції, посилаючись на те, що під час розгляду судом справи відносно ОСОБА_2 не враховано, що о/у ДСБЕЗ Коломацького РВ ГУМВСУ в Харківській області звернувся на підставі ЗУ «Про міліцію» та ЗУ «Про оперативно-розшукову діяльність» і не запитував даних про осіб, визначених у ст. 23 ЗУ «Про інформацію», тобто національність, освіта, сімейний стан, релігійність, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження, а запитував списки осіб, які отримують субсидії на комунальні послуги та списки осіб, які отримують допомогу по догляду за дитиною, якій не виповнилось 3-х років. Вказує, що при цьому не було жодного посягання на права і свободи громадян. Крім того, зазначає, що запитувані дані не є конфіденційною інформацією та державною таємницею, що передбачає собою отримання відповідного дозволу на її одержання та користування нею, а лише носять гриф «Для службового користування». Вказує, що ненадання ОСОБА_2 запитуваної інформації можливо розцінити як наявність мети укрити певні порушення чинного законодавства при наданні окремим особам субсидій на комунальні послуги та допомоги по догляду за дитиною, якій не виповнилось 3 роки, а внаслідок незаконне отримання вказаними особами бюджетних коштів.
Дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи протесту, приходжу до висновку, що постанова суду першої інстанції не підлягає скасуванню, виходячи з наступного.
Предметом корупційного правопорушення, передбаченого п. «г» ч.1 ст.5 ЗУ «Про боротьбу з корупцією», може бути лише інформація, надання якої передбачено нормативно-правовими актами.
При розгляді справи і вирішенні питання про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене п. «г» ч.1 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», суд, відповідно до вимог ст. 245, 280 КУпАП, вірно встановив і врахував всі обставини щодо відсутності вини ОСОБА_2 у вчиненні корупційного правопорушення.
Як встановив суд, ОСОБА_2 у відповідності до вимог ст.ст. 28-30, 46 ЗУ «Про інформацію» відмовила начальнику Коломацького РВ ГУМВСУ в Харківській області в наданні даних про осіб, які одержують субсидії та державну допомогу, оскільки така інформація є конфіденційною.
Відповідно до ст. 23 ЗУ «Про інформацію» забороняється збирання відомостей про особу без її згоди, за винятком випадків, передбачених законом.
Згідно ст. 37 ЗУ «Про інформацію» обмеження в доступі до інформації встановлюється як цим законом так і іншими нормативно-правовими актами.
Розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації № 333 від 18.06.2009р. встановлено, що персональні дані користувачів пільг, сформованих на базі Єдиного державного автоматичного Реєстру пільговика, персональні дані інвалідів, дітей - сиріт, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, малозабезпечених громадян, одержувачів допомоги, пільг, персональні дані про одержувачів субсидій відносяться до конфіденційної інформації, що є власністю держави, яки надається гриф «для службового користування», розголошенню не підлягають.
Доводи, зазначені в протесті, можуть бути підставою для притягнення ОСОБА_2 до дисциплінарної відповідальності, однак не свідчать про наявність в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого п. «г» ч.1 ст. 5 ЗУ «Про боротьбу з корупцією».
Враховуючи наведене, підстав для скасування постанови Коломацького районного суду Харківської області від 23.10.2009р. за обставинами, викладеними в протесті заступника Валківського міжрайонного прокурора Харківської області не вбачається.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 293, 294 КУпАП, -
Протест заступника Валківського міжрайонного прокурора Харківської області залишити без задоволення.
Постанову судді Коломацького районного суду Харківської області від 23.10.2009р. про закриття провадження у справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за п. «г» ч.1 ст. 5 ЗУ «Про боротьбу з корупцією» - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили негайно, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя