Справа №463/10048/21
Провадження №3/463/2860/21
23 грудня 2021 року м. Львів
Суддя Личаківського районного суду м. Львова - Стрепко Н.Л., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Львівського РУП №1 ГУ НП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, не працюючої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 9 серпня 2021 року о 13 год. 30 хв. знаходячись за адресою: АДРЕСА_2 , на загальній кухні гуртожитку, висловлювалася нецензурною лайкою на адресу ОСОБА_2 та її матері ОСОБА_3 , чим вчинила правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення надійшли до Личаківського районного суду м. Львова 8 вересня 2021 року з Львівського РУП №1 ГУ НП у Львівській області.
Постановою Личаківського районного суду м. Львова від 6 жовтня 2021 року матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП було повернуто заступнику начальника Львівського РУП № 1 ГУ НП у Львівській області для встановлення місця перебування особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення з подальшим скеруванням матеріалів справи до суду із одночасним забезпеченням явки особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
23 грудня 2021 року матеріали справи про адміністративне правопорушення повторно надійшли до Личаківського районного суду м. Львова з Львівського РУП №1 ГУ НП у Львівській області, а ОСОБА_1 подано до суду заяву, відповідно до якої зазначає, що факт вчинення адміністративного правопорушення, зазначений в протоколі, визнає, але просить закрити провадження у справі у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення, розгляд справи просить здійснювати за її відсутності.
За таких обставин, з врахуванням поданої заяви, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного.
Вина у вчиненні ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №6902323 від 20 серпня 2021 року, заявою ОСОБА_2 від 9 серпня 2021 року, письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 9 серпня 2021 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 20 серпня 2021 року та заявою останньої від 23 грудня 2021 року, поданою до суду.
Відтак вважаю, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
Проте, дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження у справі слід закрити з наступних підстав.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
З огляду на ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП вбачається, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що таке було вчинено ОСОБА_1 9 серпня 2021 року. Водночас, як вбачається з матеріалів справи, такі після повернення на доопрацювання надійшли до Личаківського районного суду м. Львова 23 грудня 2021 року, відтак станом на день повторного надходження таких до суду строки накладення адміністративного стягнення закінчилися.
За змістом п. 7 ст. 247 КУпАП розпочате провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю з підстав закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Беручи до уваги наведене вище, а також те, що на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строки накладення адміністративного стягнення закінчились, що виключає провадження у справі, а тому провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 9, 38, 173, 247, 268, 283, 284 КУпАП, -
провадження в адміністративній справі про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Личаківський районний суд м. Львова.
Суддя: Стрепко Н.Л.