Справа №463/10071/21
Провадження №3/463/2154/21
18 листопада 2021 року м. Львів
суддя Личаківського районного суду м. Львова - Мармаш В.Я., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, -
Інспектором Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області 22.08.2021 року складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП серії ВАБ № 690020, з якого вбачається, що ОСОБА_1 , 22.08.2021 року близько 02.00 год., перебуваючи в приміщенні Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області, що за адресою: м.Львів, вул.Романчука, 18, перебувала без документів, що посвідчують її особу, чим порушила постанову КМУ № 1236 від 09.12.2020 року.
Правопорушник в судове засідання не з'явилася, про дату та час розгляду справи була повідомлена належним чином шляхом надсилання судової повістки (СМС-повідомлення) за номером телефону, вказаному в протоколі про адміністративне правопорушення, а також шляхом надіслання судової повістки за адресою проживання правопорушника.
Відповідно до ст. 268 КУпАП у разі відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
У зв'язку з наведеним суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності правопорушника.
Оглянувши матеріали справи, дослідивши наявні у ній докази, вважаю, що провадження відносноОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП слід закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення виходячи з наступних підстав.
Частиною 1 статті 44-3 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Згідно зі ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Вивчивши матеріали справи, судом встановлено відсутність будь-якого доказу на підтвердження того, що ОСОБА_1 22.08.2021 року близько 02.00 год. перебувала в приміщенні Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області, що за адресою: м.Львів, вул.Романчука, 18, без документів, що посвідчують її особу. При цьому, суд критично оцінює вказаний протокол, як доказ, у справі про адміністративне правопорушення, оскільки в такому відсутні відомості, які саме правила карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами порушила ОСОБА_1 , оскільки інспектором не зазначено конкретного пункту постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року, який порушено правопорушником ОСОБА_1 .
До матеріалів справи додано лише протокол про адміністративне правопорушення та рапорт ДОП СДОП ВП ЛРУП ГУ НП у Львівській області, інших доказів на підтвердження факту вчинення ОСОБА_1 22.08.2021 року близько 02.00 год. адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, не долучено.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно ж до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, в ході судового розгляду встановлено, що в діях ОСОБА_1 відсутня протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність, тобто в її діях відсутній склад адміністративного правопорушення. Провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення в діях правопорушника
Керуючись ст.ст. 9,44-3, 247, 280, 283, 284, 294 КУпАП, -
провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП - закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через місцевий суд.
Суддя В.Я. Мармаш