73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
"04" жовтня 2007 р. Справа № 9/483-АП-07
Господарський суд Херсонської області у складі судді Ребристої С. В. при секретарі Сторчак Т.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Прокурора м. Нова Каховка Херсонської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Нова Каховка
до Комунального підприємства "Комунгоспсервіс"
про стягнення 16428 грн. 60 коп.
за участю прокурора Павленко І.В.
представників сторін:
від позивача - Ткаченко О.С. - гол. держ. податк. інспектор юр. від.- довіреність № 1434/10/10 від 25.12.2006р.
від відповідача - Жога В. М. - представник- довіреність № 153 від 03.10.2007р.
Глущенко М.П. - директор- паспорт, виданий Новокаховським МВ УМВС України в Херсонській області від 11.06.1997р. , МО 337704
Суть спору: Позивач звернувся до суду з позовною заявою в якій просить стягнути з відповідача 16428 грн. 60 коп. податкової заборгованості.
Позовні вимоги обґрунтовуються посиланнями на положення законів "Про прокуратуру", «Про державну податкову службу в Україні», «Про податок з доходів фізичних осіб»та «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Прокурор та представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач позов визнає у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, пояснення представників сторін, суд
ДПІ у м. Нова Каховка - позивач, згідно з положеннями Закону України “Про державну податкову службу в Україні» має статус юридичної особи і є органом державної виконавчої влади, уповноваженим здійснювати функції держави у спірних правовідносинах щодо контролю з питань правильності нарахування та надходження податків та інших обов'язкових платежів до бюджетів різних рівнів.
Комунальне підприємство "Комунгоспсервіс" зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності рішенням Новокаховського виконкому від 01.06.2005р. та занесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за ідентифікаційним кодом 33582440 та перебуває на обліку ДПІ у м. Нова Каховка як платник податків.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»від 22.05.2003р. №889-ІУ податок з доходів фізичних осіб це плата фізичної особи за послуги, які надаються їй територіальною громадою, на території якої така фізична особа має податкову адресу або розташовано особу, що утримує цей податок відповідно до норм цього Закону.
Положеннями ст.8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»встановлено порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету.
Статтею 16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»закріплено порядок сплати (перерахування) податку до бюджету, згідно п.16.3 ст.16 даного Закону цей порядок застосовується всіма юридичними особами, у тому числі такими, що мають філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, які розташовані на території іншої територіальної громади, ніж така юридична особа, а також відокремленими підрозділами юридичних осіб, яким в установленому порядку надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку, згідно п.п.16.3.2 п.16.3.ст. 16 зазначеного Закону юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням своїх підрозділів, а уповноважений підрозділ за своїм місцезнаходженням, одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні розподільчі рахунки, відкриті в територіальних управліннях Державного казначейства України.
Згідно приписів п.п.16.3.4 та п.п.16.3.5 п.16.3 ст. 16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює податковий орган за місцезнаходженням юридичної особи або її уповноваженого підрозділу. Відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного місцевого бюджету несе юридична особа або її уповноважений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.
Відповідач, відповідно до ст. 17 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»є особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати.
Матеріали справи свідчать, що за результатами здійснення фінансово-господарської діяльності відповідачем станом на 07.06.2007р. має податковий борг по податкам (зборам) та обов'язковим платежам - заборгованість не перерахованого податку з доходів фізичних осіб за період з 01.01.2006 р. по 01.04.2007р. в сумі 16428 грн. 60 коп., що підтверджується довідкою про суми податкового боргу за період 2006р. та перший квартал 2007р., витягом з особового рахунку податковими розрахунками сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку форми 1-ДФ, який узгоджено підписами керівника та головного бухгалтера та скріплено печаткою Комунального підприємства "Комунгоспсервіс" за період 2006р. - 2007р.
Відповідно до п.п.3.2.1 п.3.2 (бюджетний фонд) ст. 3 Закону України №2181 від 21.12.2000р. «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
Таким чином, відповідач зобов'язаний був одразу, після утримання сум даного виду податку перерахувати їх на відповідні рахунки територіального управління Державного казначейства України.
Проаналізувавши заявлені позовні вимоги з положеннями чинного податкового законодавства суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню у повному обсязі в сумі 16428 грн. 60 коп.
Статтею 69 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі.
Згідно імперативних вимог ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, в тому числі і органи державної податкової служби, при здійсненні покладених на них державою функцій зобов'язані діяти лише у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статус органів державної податкової служби, її функції, завдання та правові засади діяльності встановлено Законом України “Про державну податкову службу в Україні», зокрема, ст.10 даного Закону до функцій державних податкових інспекцій віднесено контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів, обов'язкових платежів, а також стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами..
Положеннями ст.67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Прокурор та представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач позовні вимоги визнає.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представника позивача про час і місце виготовлення постанови суду в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 98,158, 160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Комунального підприємства "Комунгоспсервіс" (74988, Херсонська область, м. Таврійськ, вул.40 Років Перемоги, буд 5 , код ЄДРПОУ 3358244):
-16428 грн. 60 коп. заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в доход місцевого бюджету м. Нова Каховка на р/р 33217800700012 в ГУ УДК у Херсонській області, код ОКПО 24103977, МФО 852010, код призначення платежу 11010100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.В. Ребриста
Постанову складено у повному обсязі 05.10.2007р.