Справа № 585/3781/21
Номер провадження 2-а/585/45/21
21 грудня 2021 року м.Ромни
Суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області Євлах О.О. ,
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті Слобожанське міжрегіональне управління Укртранбезпеки про скасування постанови про застосування адміністративно - господарського штрафу № 235305 від 06.12.2021 року , -
Позивач звернувся до суду з позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті Слобожанське міжрегіональне управління Укртранбезпеки про скасування постанови про застосування адміністративно - господарського штрафу № 235305 від 06.12.2021 року.
Частина 1 ст. 20 КАС України містить вичерпний перелік адміністративних справ, підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Згідно ч. 2 ст. 20 КАС , окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Судом встановлено, що позивач просить скасувати постанову про застосування адміністративно - господарського штрафу № 235305 від 06 грудня 2021 року , винесену заступником начальника Слобожанського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки м.Суми про накладення на ОСОБА_1 штрафу за порушення ст. 48 ЗУ «Про автомобільний транспорт» , відповідальність за яке передбачена абз.3, ч.1 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» .
За таких обставин, дійшла висновку, що застосування до позивача адміністративно-господарського штрафу не є притягненням до адміністративної відповідальності, передбаченої нормами КУпАП, оскільки адміністративно-господарський штраф є одним із видів адміністративно-господарських санкцій, передбачених нормами Господарського кодексу України, який може встановлюватися виключно законами.
Адміністративно-господарські штрафи є заходами адміністративно-господарської відповідальності, правова природа яких зумовлена сферою господарювання та господарськими правовідносинами, тому даний вид відповідальності відноситься до адміністративно-господарської, а не адміністративної, тому Роменському міськрайонному суду Сумської області (місцевому загальному суду) як адміністративному суду даний позов за предметною юрисдикцією не підсудний.
Діюче процесуальне законодавство не передбачає можливості повернення позовної заяви у разі її предметної підсудності суду чи відмовити у відкритті провадження за такою заявою.
Згідно п. 2 ч.1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Суд приходить до висновку, що дана справа предметно підсудна Сумському окружному адміністративному суду, а тому справу необхідно передати на розгляд цього адміністративного суду.
Керуючись ст. 20, п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, -
Справу за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті Слобожанське міжрегіональне управління Укртранбезпеки про скасування постанови про застосування адміністративно - господарського штрафу № 235305 від 06.12.2021 року, передати на розгляд Сумському окружному адміністративному суду.
Ухвала може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду протягом 15 днів з дня її проголошення
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ О.О.Євлах