79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
25 червня 2010 р. № 2а-3292/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Шинкар Т.І.,
при секретарі - Фейдаш Х.М.,
за участю представника позивача Дорош А.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державна податкова інспекція у Сихівському районі м.Львова
до АТЗТ ПБО "Львівміськбуд"
про про стягнення заборгованості в розмірі 510 566,89 грн., -
ДПІ в Сихівському районі м.Львова (надалі-ДПІ) звернулася з адміністративним позовом у Львівський окружний адміністративний суд до АТЗТ ПБО ?Львівміськбуд? (далі-Товариство), просить стягнути до бюджету кошти в розмірі 510 566,89 грн. Податковий борг у відповідача виник внаслідок порушення п.п. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8; п. 17.1 ст. 17; п.п. ?а? п. 19.2 ст. 19; п.п. 20.3.2 п. 20.3 ст. 20 Закону України ?Про податок з доходів фізичних осіб? від 22 травня 2003 року № 889- IV із змінами та доповненнями, а саме не перераховано податок з доходів фізичних осіб до бюджету в сумі 510 566,89 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, просить позов задовольнити.
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, повідомлений про розгляд справи.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами справи, відповідно до ст. 71 КАС України.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 25 червня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови.
Заслухавши пояснення учасника процесу, перевіривши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач - Акціонерне Товариство Закритого Типу ?Проектно-Будівельне Об'днання ?Львівміськбуд? зареєстроване Виконавчим комітетом Львівської міської ради 15.11.2004 року, перереєстроване 30.07.2008 року (Запис 4), що підтверджується що підтверджується Довідкою з ЄДР (Запис 4) та відповідно до довідки Форми №4 -ОПП взяте на облік платника податків 14.09.1999р. за № 10038.
Відповідно до ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-XII із змінами та доповненнями органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
Судом встановлено, що ДПІ проведено виїзну планову перевірку правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету податків з доходів фізичних осіб, податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, держмита; з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства АТЗТ ПБО ?Львівміськбуд? за період з 01.07.2008р. по 30.09.2009р., за результатами якої складено довідку від 15.03.2010 року № 29/17-215/01273906 та Акт від 17.03.2010 року №740/23-209/01273906 .
Перевіркою своєчасності перерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб встановлено порушення строків сплати (перерахування) вказаного податку до бюджету.
Відповідно до ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 року № 1251-XII з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон №1251) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, а відповідно до ст. 20 даного Закону контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом.
Відповідно до п.п. 8.1.2. п. 8.1 ст. 8 Законом України ?Про податок з доходів фізичних осіб? від 22 травня 2003 року № 889- IV із змінами та доповненнями (далі-Закон № 889) податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
У відповідності до п. 17.1. ст. 17 Закону № 889 особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є працедавець (самозайнята особа), який виплачує такі доходи на користь платника податку (такої самозайнятої особи).
Згідно із п.п. ?а? п. 19.2. ст. 19 цього ж Закону особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.
Відповідно до п.п. 20.3.2. п. 20.3 ст. 20 Закону № 889 у разі коли податковий агент до або під час виплати доходу на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) цього податку, відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, покладається на такого податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов'язків погашення такої суми податкових зобов'язань або податкового боргу.
Згідно ст. 10 Декрету КМ України ?Про прибутковий податок з громадян? підприємства, установи і організації усіх форм власності, фізичні особи -суб'єкти підприємницької діяльності після закінченого кожного місяця, але не пізніше строку одержання в установах банків коштів на виплату належних громадянам сум зобов'язані перераховувати до бюджету суми утриманого прибуткового податку за минулий місяць.
Отже податок з доходів фізичних осіб повинен нараховуватися та сплачуватися податковим агентом щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати, а розрахунок форми 1 ДФ подається щоквартально, незалежно від дати виплати зарплати (нарахування та/чи сплати податку з доходів фізичних осіб), не вважається податковою декларацією, а носить лише інформативний характер.
Як вбачається з матеріалів справи, факт несплати податку до бюджету підтверджується довідкою перевірки від 15.03.2010 року, яка є складовою акту перевірки та підписана посадовими особами Товариства.
У відповідності до вимог ст.10 Закону України ?Про державну податкову службу в Україні? від 4 грудня 1990 року N 509-XII Державні податкові інспекції подають до судів позови про стягнення заборгованості перед бюджетом.
Докази вжиття відповідачем заходів погашення боргу в матеріалах справи відсутні.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про обгрунтованість та підставність позовних вимог і вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору не належить стягувати з відповідача, оскільки позивачем не понесені.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративні судочинства України, суд -
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Акціонерного Товариства Закритого Типу ?Проектно-Будівельне Об'днання ?Львівміськбуд? на користь Державного бюджету України кошти в розмірі 510 566,89 грн.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 30.06.2010 року.
Суддя Шинкар Т.І.