Ухвала від 10.06.2010 по справі 2а-4525/10/1270

Категорія 2.33

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі

"10" червня 2010 р.№ 2а-4525/10/1270

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Твердохліб Р.С., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Виробничого управління житлово-комунального господарства Гірської міської ради, Виконавчого комітету Гірської міської ради Луганської області про визнання незаконною бездіяльності з ремонту покрівлі даху, визнання житлово-комунальних послуг, які було надано першим відповідачем з обслуговування багатоквартирного житлового будинку неналежними та небезпечними, зобов'язання здійснити капітальний ремонт покрівлі даху та конструктивних елементів несучих конструкцій багатоквартирного житлового будинку №38 по вул.Чернишевського м.Гірське Луганської області, зобов'язання здійснити капітальний ремонт конструктивних елементів несучих конструкцій балкону, стягнення матеріальної та моральної шкоди,-

ВСТАНОВИВ:

09 червня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Виробничого управління житлово-комунального господарства Гірської міської ради, Виконавчого комітету Гірської міської ради Луганської області про визнання незаконною бездіяльності з ремонту покрівлі даху, визнання житлово-комунальних послуг, які було надано першим відповідачем з обслуговування багатоквартирного житлового будинку неналежними та небезпечними, зобов'язання здійснити капітальний ремонт покрівлі даху та конструктивних елементів несучих конструкцій багатоквартирного житлового будинку №38 по вул.Чернишевського м.Гірське Луганської області, зобов'язання здійснити капітальний ремонт конструктивних елементів несучих конструкцій балкону, стягнення матеріальної та моральної шкоди.

Відповідно до ст. 104 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження (ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;

4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом;

5) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України).

Справа в адміністративному суді може бути порушена за наявності між сторонами публічно-правового спору, оскільки в розумінні ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи безіяльність суб'єктів владних повноважень, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин, вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, якщо позивач вважає, що цими рішеннями, діями чи бездіяльністю його права чи свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав чи свобод (ст.2, п.1 ч.1 ст.17 КАС України).

Із наведених норм випливає, що позивач на власний розсуд визначає чи порушені його права рішеннями, дією або бездіяльністю суб'єкта владний повноважень. Проте, ці рішення, дія або бездіяльність повинні бути такими, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин.

Згідно з ч.2 ст.21 КАС України, вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю субєкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів субєктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в прядку цивільного або господарського судочинства.

Суд зазначає, що дана справа не може розглядатися за правилами Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки спір між сторонами не має публічно-правового характеру, навіть якщо стороною в ньому виступає суб'єкт владних повноважень.

Як вбачається із суб'єктного складу сторін та вимог позовної заяви, дана справа не підсудна адміністративному суду та підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. За таких обставин, суд не вбачає підстав для відкриття провадження у справі.

Враховуючи викладене, суд не вбачає підстав для прийняття до провадження зазначеної позовної заяви, оскільки вона не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Згідно з п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З урахуванням викладеного провадження за вказаною позовною заявою не може бути відкрито.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за ОСОБА_1 до Виробничого управління житлово-комунального господарства Гірської міської ради, Виконавчого комітету Гірської міської ради Луганської області про визнання незаконною бездіяльності з ремонту покрівлі даху, визнання житлово-комунальних послуг, які було надано першим відповідачем з обслуговування багатоквартирного житлового будинку неналежними та небезпечними, зобов'язання здійснити капітальний ремонт покрівлі даху та конструктивних елементів несучих конструкцій багатоквартирного житлового будинку, зобов'язання здійснити капітальний ремонт конструктивних елементів несучих конструкцій балкону, стягнення матеріальної та моральної шкоди.

Роз'яснити позивачу, що йому необхідно звернутися з даним позовом до суду загальної юрисдикції у порядку цивільного судочинства.

Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами повернути позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Твердохліб Р.С.