Рішення від 03.06.2010 по справі 2-915/10

Справа №2-915

2010 рік

РІШЕННЯ

іменем України

03 червня 2010 року м. Вінниця

Вінницький районний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді: Войтко Ю.Б.

при секретарі: Штойко О.П.

за участю: позивача: ОСОБА_1,

відповідача: ОСОБА_2

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_3, після смерті якого відкрилась спадщина на Ѕ частину будинку, в с.Березина садівничого товариства «Медик-3» Вінницького району. Вона є єдиним спадкоємцем, а тому прийняла спадщину. Земельна ділянка на якій знаходиться будинок в садівничому товаристві ділянки №НОМЕР_1 та №НОМЕР_2 знаходяться в її та відповідачки користуванні.

Проте оформити свої спадкові права позивач не має можливості, так як за життя спадкодавець не отримав правовстановлюючі документи і не зареєстрував прав власності на частину будинку.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала, аргументуючи доводами викладеними в позовній заяві, та просила його задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 позов визнала та не заперечила проти його задоволення.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення сторін по справі, дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Як встановлено по справі, ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про смерть виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Вінницького МУЮ Вінницької області серії І - АМ №НОМЕР_3 від 04.03.2010 року, про що зроблено відповідний актовий запис №2641 ( а.с.5).

Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина на Ѕ частину садового будинку, який знаходиться в с. Березіно в садівничому товаристві «Медик-3» Вінницького району.

Спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_3 є його дочка- позивачка ОСОБА_1, яка прийняла спадщину, що підтверджується довідкою виданою 3-ю Державною нотаріальною конторою №302/02-14 від 09.03.2010 року (а.с.15).

Однак, оформити свої спадкові права в нотаріальній конторі позивач не має можливості, так як за життя спадкодавець ОСОБА_3 не отримав правовстановлюючі документи на належну йому частину будинку з господарськими будівлями та спорудами.

Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно до ст. 1261 ЦК у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, та той з подружжя, який його пережив. Відповідно до ст. 1268 ч. 1 ЦК України спадкоємиць має право прийняти спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.

За даних обставин суд приходить до висновку, що право позивача на спадщину є доведеним, а тому позовні вимоги підлягають до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 328, 1220, 1222, 1261 ЦК України , ст.ст. 11, 15, 59, 60, 130, 174, 209, 213-215 ЦПК України, суд ,-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на Ѕ частину садового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що розташований в с. Березино на території садівничого товариства «Медик-3» на земельній ділянці №НОМЕР_1 та НОМЕР_2, Вінницького району Вінницької області, що складається із: цокольного поверху «ц/п», садового будинку «А», ганку, криниці після смерті ОСОБА_3.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст.295 ЦПК України.

Суддя:

Попередній документ
10201424
Наступний документ
10201426
Інформація про рішення:
№ рішення: 10201425
№ справи: 2-915/10
Дата рішення: 03.06.2010
Дата публікації: 02.02.2011
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Вінницький районний суд Вінницької області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (25.10.2010)
Результат розгляду: заяву задоволено повністю
Дата надходження: 01.09.2010
Розклад засідань:
18.02.2020 09:00 Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
05.03.2020 10:00 Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
27.03.2020 11:00 Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
22.04.2020 10:30 Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області