Постанова від 09.06.2010 по справі 2а-3949/10/1270

Категорія №6.12

ПОСТАНОВА

Іменем України

09 червня 2010 року Справа № 2а-3949/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді: Твердохліба Р.С.

при секретарі судового засідання: Чукіній А.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області до Антрацитівського тролейбусного управління УЖКГ про стягнення недоїмки по страховим внескам в сумі 480,27 грн. за період з 01.01.2010 року по 01.04.2010 року, -

ВСТАНОВИВ:

21 травня 2010 року позивач - Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Антрацитівського тролейбусного управління УЖКГ, в якому просить стягнути з відповідача недоїмку по страховим внескам на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності, за період з 01.01.2010р. по 01.04.2010р. в сумі 480,27 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Антрацитівське тролейбусне управління Управління житлово-комунального господарства є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності. Так, в порушення підпунктів 4.12, 4.13, 4.14 Інструкції «Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України», затвердженої постановою Правління Фонду СНВ України від 12.07.2007 року №36, страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань Антрацитівським тролейбусним управлінням Управління житлово-комунального господарства за перший квартал 2010 року перераховані не в повному обсязі, в зв'язку з чим за відповідачем утворилася заборгованість зі сплаті страхових внесків, яка складається з недоїмки в сумі 1323,15 грн. та пені в розмірі 1047,56 грн. Станом на 01.01.2010 року заборгованість зі сплати страхових внесків складала 1890,44 грн., з яких, недоїмка - 842,88 грн., пеня - 1047,56 грн. За період з 01.01.2010р. по 01.04.2010р. недоїмка збільшилася на 480,27 грн. Так, постановою Луганського окружного адміністративного суду від 01.12.2009р. по справі №2а-22900/09/1270 з відповідача було стягнуто пеню в розмірі 1047,56 грн. Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 23.12.2009р. по справі №2а-28089/09/1270 з відповідача було стягнуто недоїмку за період з 01.07.2009р. по 01.10.2009р. в сумі 1318,14 грн. Таким чином, залишок заборгованості, який підлягає стягненню у вигляді недоїмки по сплаті страхових внесків складає 480,27 грн. за період з 01.01.2010р. по 01.04.2010р.У зв'язку з тим, що до теперішнього часу недоїмка по страховим внескам відповідачем не погашена, позивач просить стягнути її з відповідача на свою користь.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав суду заяву №06/2129 від 08.06.2010 року, в якій позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив розглянути справу без його участі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причину неявки суду не доповів, про дату й час слухання справи повідомлявся належним чином. Правом надання заперечень проти позову та доказів на підтвердження своїх доводів не скористався, заяви про розгляд справи за його відсутності суду не надавав.

Відповідно до частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши всі наявні в справі докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Справи за участю Відділень виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.

Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.

Спеціальним законом, який визначає правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві є Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».

В судовому засіданні встановлено, що Антрацитівське тролейбусне управління Управління житлово-комунального господарства є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області (аркуш справи 13).

Частиною 2 ст. 45 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” (далі - Закон) встановлено, що роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Відповідно до ч.1 ст. 47 зазначеного Закону, страхові тарифи, диференційовані по галузях економіки (видах економічної діяльності) залежно від класу професійного ризику виробництва, встановлюються законом.

Порядок взяття на облік та набуття роботодавцями статусу страхувальників, обчислення і сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і господарювання, виду діяльності, галузевої належності, фізичними особами - підприємцями, фізичними особами, які використовують працю найманих працівників, а також добровільно застрахованими особами, порядок обліку та витрачання страхових коштів, здійснення платежів, ведення бухгалтерського обліку і звітності визначається Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженою Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України 12.07.2007 №36.

Пунктом 4.12 Інструкції, страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями - у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.

Згідно з п. 4.13 зазначеної Інструкції, нараховані страхові внески, інші платежі сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду.

Як вбачається з матеріалів справи, за Антрацитівським тролейбусним управлінням УЖКГ лічиться заборгованість (недоїмка) по страховим внескам за період з 01.01.2010р. по 01.04.2010р. у розмірі 480,27 грн., що підтверджується розрахунковими відомостями про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за перший квартал 2010 року та за 2009 рік (аркуші справи 5,6).

Так, постановою Луганського окружного адміністративного суду від 01.12.2009 року по справі №2а-22900/09/1270 з відповідача - Антрацитівського тролейбусного управління УЖКГ стягнуто пеню за несплату страхових внесків в сумі 1047,56 грн. (аркуш справи 7).

Так, постановою Луганського окружного адміністративного суду від 23.12.2009 року по справі №2а-28089/09/1270 з відповідача - Антрацитівського тролейбусного управління УЖКГ стягнуто недоїмку зі сплати страхових внесків за період з 01.07.2009р. по 01.10.2009р.в сумі 1318,14 грн. (аркуші справи 8-9).

Відповідно до ч.1 ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказується при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до п.5.1 Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області до Антрацитівського тролейбусного управління Управління житлово-комунального господарства про стягнення недоїмки по страховим внескам на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності, за період з 01.01.2010р. по 01.04.2010р. в сумі 480,27 грн. обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 09 червня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови в повному обсязі відкладено на 14 червня 2010 року, про що оголошено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.4 ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області звільнений від сплати судового збору відповідно до ст.4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись Законом України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, ст.ст. 2, 17, 87, 94, 112, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області до Антрацитівського тролейбусного управління УЖКГ про стягнення недоїмки по страховим внескам в сумі 480,27 грн. за період з 01.01.2010 року по 01.04.2010 року задовольнити повністю.

Стягнути з Антрацитівського тролейбусного управління Управління житлово-комунального господарства (94632 Луганська область, м.Антрацит,с.Крепінське-2; р/р 2600831232404 у АБ "Укркомунбанк", МФО 304998, код ЄДРПОУ 02132257) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області (94613 Луганська область, м.Антрацит, вул.Ростовська,38; р/р 37174412001252 УДК м.Антрацит, МФО 804013, код ЄДРПОУ 25938641) недоїмку зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності, за період з 01.01.2010 року по 01.04.2010 року в сумі 480 грн. 27 коп. (чотириста вісімдесят гривень 27 копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Повний текст постанови складено 14 червня 2010 року.

СуддяТвердохліб Р.С.