Ухвала від 14.12.2021 по справі 380/1802/20

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/1802/20

УХВАЛА

з питань закриття провадження у справі

14 грудня 2021 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Мартинюка В.Я.

секретар судового засідання Новак Л.М.

розглянувши у письмовому провадженні у м.Львові адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування наказу,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулась із позовом до Державної податкової служби України та Головного управління ДПС у Львівській області, в якому просить суд:

визнати протиправними дії ДПС України щодо включення фізичної особи - платника податків ОСОБА_1 в План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2020 рік;

визнати протиправним та скасувати Наказ №9 від 03.01.2020 “Про проведення документальної планової невиїзної перевірки фізичної особи - платника податків ОСОБА_1 ”;

визнати протиправними дії ГУ ДПС у Львівській області щодо проведення документальної планової невиїзної перевірки ФО-П ОСОБА_1 , за наслідками якої складено Акт №107/33.6-03/ НОМЕР_1 від 05.02.2020.

Ухвалою суду від 10.03.2020 року відкрито загальне позовне провадження.

Ухвалою суду від 11.09.2020 року зупинено провадження у справі.

Ухвалою суду від 09.09.2021 року поновлено провадження у справі.

Ухвалою суду від 28.09.2021 року зупинено провадження у справі.

Ухвалою суду від 11.11.2021 року поновлено провадження у справі.

Ухвалою суду від 02.12.2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

Підготовчі судові засідання неодноразово відкладалися з мотивів тимчасово обмеження роботи суду у зв'язку із запровадженням карантину, пов'язаного із запобігання поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19).

Розглядаючи питання про закриття провадження у справі судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.

Як вбачається із плану-графіка проведення документальних перевірок на 2020 рік, який міститься у матеріалах справи, позивача включено до вказаного графіка.

Наказом Головного управління ДПС у Львівській області №9 від 03.01.2020 року «Про проведення документальної планової невиїзної перевірки фізичної особи-платника податків ОСОБА_1 » на підставі підп.20.1.4 п.20.1 ст.20, підп.75.1.2 п.75.1 ст.75, 77, 79, п.82.1 ст.82 Податкового кодексу України, п.1 ст.13 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено проведення документальної планової невиїзної перевірки позивача з 20.01.2020 року тривалістю 10 робочих днів за період діяльності з 01.01.2016 року по 31.12.2018 року з метою дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, за період діяльності з 05.10.2011 року по 31.12.2018 року щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Окрім того, в матеріалах справи наявне повідомлення Головного управління ДПС у Львівській області №1 від 03.01.2020 року відповідно до якого згідно із планом-графіком проведення документальних перевірок платників податків на 2020 рік в приміщення Головного управління ДПС у Львівській області буде проводитись документальна планова невиїзна перевірка позивача з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства.

Згідно із актом про ненадання документів до перевірки №173/33.6 від 03.02.2020 року позивачем до перевірки не представлено жодних первинних документів, які б підтверджували дані поданих податкових декларацій про майновий стан і доходи, чим порушено вимоги п.44.1, 44.3, 44.5, 44.6 ст.44 Податкового кодексу України.

Відповідно до акту «Про результати документальної планової невиїзної перевірки фізичної особи-платника податків ОСОБА_1 щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2016 року по 31.12.2018 року, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками за період з 01.01.2016 року по 31.12.2018 року, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 05.10.2011 року по 31.12.2018 року, виконання вимог валютного від . та іншого законодавства за період з 01.01.2016 року по 31.12.2018 року» №107/33.6-03/3001214484 від 05.02.2020 року документальною плановою невиїзною перевіркою позивача встановлено порушення: п.п.44.1, 44.3, 44.5, 44.6 ст.44 Податкового кодексу України; п.167.1 ст.167, п.177.1, п.177.2, п.177.4 ст.177 Податкового кодексу України; підп. «б» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України; підп.14.1.180 п.14.1 ст.14, п.167.1 ст.167, підп.168.1.1, 168.1.2, 168.1.5, підп.168.4 п.168.4 ст.168, абз. «а» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України; п.1 ч.4 ст.1, абз.1 п.2 ч.1 ст.7, п.5 ст.8, п.2, п.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»; п.3.4 р. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та п.7 ч.11 ст.25 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»; п.3.1 р. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та п.7 ч.11 ст.25 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»; п.181.1 ст.181, п.183.1, п.183.2, п.183.10 ст.183, п.185.1 ст.185, п.187.1 ст.187, п.200.1, п.200.2 ст.200 Податкового кодексу України; підп.49.18.1 п.49.18 ст.49, п.202.1, п. 203.1 ст.203 Податкового кодексу України; підп.1.2, підп.1.3, підп.1.5, підп.1.6 п.16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу, підп.168.1.1, підп.168.1.2 п.168.1 ст.168 Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо податкової реформи»; підп.1.2, підп.1.3, підп.1.5, підп.1.6 п.16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу, підп.168.1.1, підп.168.1.2 п.168.1 ст.168 Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо податкової реформи»; п.63.3 ст.63, п.117.1 ст.117 Податкового кодексу України.

У відповідності до ч.5 ст.242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

У постанові від 08.09.2021 року у справі №816/228/17 Велика Палата Верховного Суду дійшла наступних правових висновків: «У разі якщо контролюючий орган був допущений до проведення перевірки на підставі наказу про її проведення, то цей наказ як акт індивідуальної дії реалізовано його застосуванням, а тому його оскарження не є належним та ефективним способом захисту права платника податків, оскільки скасування наказу не може призвести до відновлення порушеного права.

Неправомірність дій контролюючого органу при призначенні і проведенні перевірки не може бути предметом окремого позову, але може бути підставами позову про визнання протиправними рішень, прийнятих за наслідками такої перевірки.

При цьому підставами для скасування таких рішень є не будь-які порушення, допущені під час призначення і проведення такої перевірки, а лише ті, що вплинули або об'єктивно могли вплинути на правильність висновків контролюючого органу за результатами такої перевірки та відповідно на обґрунтованість і законність прийнятого за результатами перевірки рішення.

Виходячи з наведеного Велика Палата Верховного Суду не погоджується із позицією судів попередніх інстанцій у частині задоволення позову про протиправність наказу щодо призначення перевірки від 10 жовтня 2016 року № 1336, оскільки такий спір не підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства.

При цьому поняття «спір, який не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства» слід тлумачити в ширшому значенні, тобто як поняття, що стосується тих спорів, які не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства, і тих спорів, які взагалі не підлягають судовому розгляду.

Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку про наявність підстав для скасування судових рішень першої та апеляційної інстанцій із закриттям провадження у справі».

Суд звертає увагу, що правовідносини, які досліджувались у справі №816/228/17 є аналогічними із правовідносинами, які виникли у даній справі.

При цьому, з урахуванням висновків зроблених Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 08.09.2021 року у справі №816/228/17, суд дійшов висновку, що дана справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Згідно із п.1 ч.1 ст.238 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Беручи до уваги наведене, суд вважає, що провадження у справі належить закрити на підставі п.1 ч.1 ст.238 КАС України.

Щодо судових витрат, то, у відповідності положень ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI такі не підлягають поверненню, оскільки позивач не заявляв відповідного клопотання.

Керуючись ст.ст. 142, 238, 239, 248, 256, 293-295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ухвалив:

Провадження у справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування наказу - закрити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення через Львівський оружний адміністративний суд, а у разі реєстрації офіційної електронної адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.Я.Мартинюк