Справа №: 385/1582/21 3/385/672/21
08.12.2021 рокум. Гайворон
Суддя Гайворонського районного суду Кіровоградської області Ханас М.М., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 розглянувши матеріали справи, які надійшли від відділення поліції №1 (м. Гайворон) Голованівського РВП ГУ НП у Кіровоградській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, фізичної особи-підприємця, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 164 КУпАП,
встановив:
06.11.2021 року, о 10 год. 00 хв., ОСОБА_1 на АДРЕСА_2 в приміщенні майстерні з ремонту взуття надавала послуги з ремонту взуття без державної реєстрації, як суб'єкта підприємницької діяльності.
ОСОБА_1 в судовому засіданні визнала вину у вчиненні адміністративного правопорушення, щиро розкаялася, просила її суворо не карати, вказавши, що вона усунула підстави вчинення даного правопорушення, зареєструвалася, як фізична особа-підприємець ОСОБА_1 та є платником єдиного податку.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, перевіривши дані протоколу про адміністративне правопорушення та дослідивши долучені до нього матеріали, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до диспозиції ч. 1 ст.164КУпАП адміністративним правопорушенням є провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Факт вчинення та вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП, стверджується належними та допустимими доказами у відповідності до ст. 251 КУпАП, зокрема: даними протоколу у справі про адміністративне правопорушення Серії ВАБ № 897325 від 06.11.2021 року, зі змістом якого ОСОБА_1 ознайомилася, про що відповідно у протоколі розписалася; письмовими поясненнями ОСОБА_1 .
Вищевикладені докази є належними та допустимими, а в своїй сукупності достатніми.
Таким чином, вважаю доведеним факт порушення правил господарської діяльності ОСОБА_1 , тому її дії вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Відповідно до ст.23КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно зі ст.33КУпАП при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Статтею 22КУпАП передбачено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Під малозначністю вчинення адміністративного правопорушення слід розуміти такі дії, які в результаті їх вчинення не спричинили значної шкоди охоронюваним законом інтересам.
Тобто, при розгляді справи суд зобов'язаний перевірити всі обставини адміністративного правопорушення, оцінити його наслідки, переконатися, що внаслідок його вчинення не завдана значна шкода окремим громадянам або суспільству, дослідити обстановку, в якій вчинене порушення, особу порушника, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, тощо. Аналіз та правова оцінка зазначених даних дозволяють вирішити питання про звільнення порушника від адміністративної відповідальності й можливість обмежитися усним зауваженням.
Положення ст. 22 КУпАП відображають принцип індивідуалізації адміністративної відповідальності, який означає відповідність заходу впливу, який обирається для правопорушника, меті адміністративної відповідальності. Він передбачає як індивідуальний підхід до застосування примусових заходів залежно від особистих якостей правопорушника, характеру і обставин вчинення правопорушення, так і можливість пом'якшення та навіть відмови держави від застосування заходів відповідальності, якщо її мета може бути досягнута іншим шляхом.
Ураховуючи характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, особу правопорушника, яка в судовому засіданні повністю визнала вину у вчиненнні адміністративного правопорушенн, щиро розкаялася у вчиненому, на момент розгляду справи в суді усунула підстави та умови даного адміністративного правопорушення, зважаючи на відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та те, що вчинене нею правопорушення за своїм характером та наслідками не становить великої суспільної небезпечності, не завдало збитків державним або суспільним інтересам або безпосередньо громадянам, а тому є малозначним, приходжу до висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням відповідно до ст.22КУпАП із закриттям провадження у справі в порядку, передбаченому ч. 2 ст. 284 КУпАП.
Керуючись ст. 23, 33, 283, 284 КУпАП,
постановив:
звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП, у зв'язку з малозначністю правопорушення, обмежившись усним зауваженням, а провадження у справі закрити.
Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Гайворонський районний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя М. М. Ханас
Дата документа 08.12.2021