Справа № 420/4875/21
07 грудня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді ТанцюриК.О., розглянувши у порядку письмового провадження у м. Одесі заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення,-
23.11.2021р. до суду від представника ОСОБА_1 надійшла заява про встановлення судового контролю за виконанням рішення у прохальній частині якої позивач просить суд: - встановити судовий контроль за виконанням рішення Одеського окружного адміністративного суду №420/4875/21 від 07.07.2021р.; - зобов'язати Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради подати до суду протягом 30 днів звіт про виконання судового рішення по справі №420/4875/21 від 07.07.2021р. щодо виплатити недоплаченої грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми допомоги.
Частиною 1 ст. 382 КАС України визначено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
При цьому, положеннями ч.2 ст.382 КАС України визначено, що за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 07.07.2021р. по справі №815/4875/21 частково задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 ; визнано протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення в Малиновському районі м. Одеси щодо нарахування та виплати щорічної разової грошової допомоги ОСОБА_1 до 5 травня за 2020 рік у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком; зобов'язано Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради нарахувати ОСОБА_1 недоплачену грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми допомоги; зобов'язано Міністерство соціальної політики України виплатити ОСОБА_1 разову грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми; у задоволенні іншої частини позовних вимог -відмовлено.
04.10.2021р. Одеським окружним адміністративним судом видано виконавчі листи 420/4875/21.
Відповідно до ст.129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
При вирішенні питання щодо встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, суд враховує те, що Кодексом адміністративного судочинства України встановлено право, а не обов'язок суду, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, зобов'язати суб'єкта владних повноважень, проти якого ухвалено судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення та, що наслідком неподання звіту суб'єктом владних повноважень чи його неврахування є застосування до керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штрафу у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Поряд з цим, суд зазначає, що незважаючи на існування інституту судового контролю, саме виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження і примусового виконання судових рішень.
Законом України «Про виконавче провадження» визначені заходи примусового виконання рішень суду, які орган виконавчої служби застосовує у випадку невиконання рішення суду у добровільному порядку.
З огляду на не наведення позивачем аргументів на переконання необхідності вжиття таких процесуальних заходів і ненадання останнім доказів в підтвердження наміру відповідача на ухилення від виконання судового рішення, а також враховуючи видання 04.10.2021р. Одеським окружним адміністративним судом виконавчих листів 420/4875/21, суд не вбачає підстав для задоволення вимоги щодо встановлення судового контролю.
Поряд з цим, суд враховує, що позивач звертається до суду із заявою про встановлення судового контролю шляхом зобов'язання Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради подати до суду звіт про виконання судового рішення щодо виплатити недоплаченої грошової допомоги, в той час, як рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 07.07.2021р. по справі №815/4875/21 зобов'язано саме Міністерство соціальної політики України виплатити ОСОБА_1 разову грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 132, 294-296, КАС України, суд -
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили у строк та порядок визначений ст. 256 КАС України та оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.294- 296 КАС України.
Суддя К.О. Танцюра