Постанова від 07.12.2021 по справі 420/6675/21

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 грудня 2021 р.м.ОдесаСправа № 420/6675/21

Головуючий в 1 інстанції: Потоцька Н.В.. Дата і місце ухвалення: 29.06.2021р., м. Одеса

Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду

у складі:

головуючого - Ступакової І.Г.

суддів - Бітова А.І.

- Лук'янчук О.В.

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Одеського прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29 червня 2021 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Одеського прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Одеського прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України, в якому просив суд:

- визнати протиправними дії Одеського прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України щодо неправильного нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за періоди з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року, з 01.04.2016 по 28.02.2018 з встановленням базового місяця - січень 2008 року;

- зобов'язати Одеський прикордонний загін Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України донарахувати та виплатити ОСОБА_1 , індексацію грошового забезпечення за періоди з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року, з 01.04.2016 по 28.02.2018 з врахуванням проведеної виплати з встановленням базового місяця - січень 2008 року.

В обґрунтування позову зазначено, що Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 05.06.2020 у справі №420/2747/20 позов ОСОБА_1 в частині вимог до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військової частини НОМЕР_1 ) задоволено частково:

- визнано протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо не нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за періоди з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року та з 01.04.2016 року по 28.02.2018 року;

- зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію його грошового забезпечення за періоди з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року та з 01.04.2016 року по 28.02.2018 року.

На виконання рішення від 05.06.2020 по справі № 420/2747/20, Одеським прикордонним загоном 14.08.2020 проведено нарахування та виплату мені індексації грошового забезпечення за періоди з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року, з 01.04.2016 по 31.12.2016 (враховуючи базовий місяць - листопад 2012 р.), з 01.01.2017 по 31.12.2017 (враховуючи базовий місяць - червень 2014 р.), з 01.01.2018 по 28.02.2018 (враховуючи базовий місяць - травень 2015 р.) в загальній сумі 5 728, 04 грн.

З нарахованою відповідачем сумою індексації не погоджуюсь, вважаю, що відповідач протиправно застосував при нарахуванні індексації «базові місяця» - листопад 2012, червень 2014 року, травень 2015 року.

Одеський прикордонний загін при розрахунку індексації застосував за зазначені періоди:

- листопад 2012 - підвищення окладу відповідно до військового звання;

- червень 2014 - підвищення надбавки за вислугу років;

- травень 2015 - відповідно довідки військової частини НОМЕР_2 від 10.07.2020 №233 (лист від 25.03.2021 №11/Д-39).

Тоді як, при проведенні індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року та з 01.04.2016 року по 28.02.2018 слідує застосовувати базовий місяць - січень 2008 року, в якому постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 07.11.2007 № 1294 встановлені підвищені розміри посадових окладів військовослужбовців.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 29 червня 2021 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено повністю.

Визнано протиправними дії Одеського прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України щодо неправильного нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за періоди з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року, з 01.04.2016 по 28.02.2018 з встановленням базового місяця - січень 2008 року.

Зобов'язано Одеський прикордонний загін Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України донарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за періоди з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року, з 01.04.2016 по 28.02.2018 з врахуванням проведеної виплати з встановленням базового місяця - січень 2008 року.

Не погоджуючись з вказаним рішенням, Одеський прикордонний загін Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України падав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на не правильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права та порушення норм процесуального права, не повне з'ясування судом обставин справи, просить скасувати рішення суду першої інстанції, з прийняттям нового судового рішення - про відмову в задоволенні позовних вимог.

В своїй скарзі апелянт зазначає, що судом першої інстанції підчас прийняття оскаржуваного рішення не було враховано, що до набрання чинності Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" та після набрання ним чинності в січні 2016 року діяли положення, які визначали, що для встановлення базового місяця для обрахунку індексації враховувалися будь-які зміни в бік підвищення грошового забезпечення за рахунок постійних його складових, як зміна окладу за вій2ськовим званням чи надбавки за вислугу років, а не тільки збільшення посадового окладу.

Також, апелянт вказує на порушення судом норм процесуального права. а саме, положень ст. 174 КАС України, щодо надсилання учасникам справи копії ухвали про відкриття провадження та копії позовної заяви, в наслідок чого, як зауважує відповідач, його було позбавлено всіх прав та обов'язків сторін визначених в ст. 44 КАС України.

Справу розглянуто судом апеляційної інстанції в порядку письмового провадження на підставі п.3 ч.1 ст.311 КАС України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково, з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 має стаж проходження військової служби в Державній прикордонній службі України понад 12 років.

В період часу з 07.06.2014 по 25.07.2014 безпосередньо брав участь у антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції.

В періоди з 01.01.2014 по 05.08.2014, 01.04.2016 по 30.06.2018 проходив військову службу у ІНФОРМАЦІЯ_3 (Військова частина НОМЕР_1 ).

Наказом від 25.06.2018 № 221-ОС начальника Одеського прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України старшого техніка відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » IV категорії (тип В) з 30.06.2018 звільнено в запас Збройних сил України (витяг з наказу начальника Одеського прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби від 27.06.2018 №229-ОС).

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 05.06.2020 у справі №420/2747/20 позов ОСОБА_1 в частині вимог до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військової частини НОМЕР_1 ) задоволено частково:

- визнано протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо не нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за періоди з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року та з 01.04.2016 року по 28.02.2018 року.

- зобов'язано Одеський прикордонний загін нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію його грошового забезпечення за періоди з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року та з 01.04.2016 року по 28.02.2018 року.

На виконання рішення від 05.06.2020 по справі № 420/2747/20 Одеським прикордонним загоном 14.08.2020 р. проведено нарахування та виплату індексації грошового забезпечення за періоди з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року, з 01.04.2016 по 31.12.2016 (враховуючи базові місяці: листопад 2012 р., червень 2014 р. та травень 2015 р.) в загальній сумі 5 728, 04 грн.

Одеський прикордонний загін листом від 25.03.2021 №11/Д-3 «Про результати розгляду звернення» повідомило:

«…На Вашу заяву від 16.03.2021 року вх. № Д-39 повідомляю, що 14 серпня 2020 року на Ваш картковий рахунок було виплачено нараховану суму індексації грошового забезпечення в сумі 5 815,27 грн. (враховуючи утримання з неї військового збору 1,5% в розмірі 87,23 грн.), належної за періоди служби з 01.01.2014 по 05.08.2014 року та з 01.04.2016 по 28.02.2018 року у Одеському прикордонному загоні, згідно рішення Одеського окружного адміністративного суду від 05.06.2020 року по справі № 420/2747/20. Витяг з розрахунково-платіжної відомості від 13.08.2020 року № 59.

Також, надаю завірену довідку щодо нарахування та виплати індексації ОСОБА_1 за період з 01.01.2014 - 05.08.2014 та з 01.04.2016 - 28.02.2018 роки у військовій частині НОМЕР_1 , згідно якої була здійснена виплата.

Базові місяці - листопад 2012 року (підвищення окладу відповідно до військового звання), червень 2014 року (підвищення надбавки за вислугу років), травень 2015 року (відповідно довідки військової частини НОМЕР_2 від 10.07.2020 року №233).

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про звернення громадян» у разі незгоди Ви масте право оскаржити рішення начальника Одеського прикордонного загону у порядку підлеглості до вищого органу або безпосередньо до суду….».

У зв'язку з незастосуванням базового місяця - січень 2008 р. індексація грошового забезпечення нарахована не вірно, що і стало підставою для звернення позивача до суду.

Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції виходив з того, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців.

Відтак, належним способом захисту порушених прав позивача буде зобов'язати відповідача здійснити нарахування індексації грошового забезпечення позивачу за періоди з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року, з 01.04.2016 по 28.02.2018 з врахуванням базового місяця - січень 2008 року.

Колегія суддів суду апеляційної інстанції частково не погоджується з вказаними висновками суду першої інстанції про задоволення позовних вимог, а саме в частині застосування базового місяця - січень 2008 року за період з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року, виходячи з наступного.

Згідно ч.1 ст.2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 року №2232-XII, військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.

Відповідно до ст.1 та ст.2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 року №2011-ХІІ військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.

У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Частинами 2,3 статті 9 Закону №2011-ХІІ визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 року №1282-ХІІ.

Статтею 1 Закону №1282-ХІІ визначено, що індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Згідно ст.2 Закону №1282-ХІІ, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення). Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка (ст.4 Закону).

Відповідно до ст.6 Закону №1282-ХІІ у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін. Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно ст. 18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії», індексацію доходів населення, яка встановлюється для підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін, віднесено до державних соціальних гарантій, що, згідно зі ст.19 цього Закону, є обов'язковими для всіх підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.

Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначено постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078. Пунктом 4 вказаного Порядку встановлено, що індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.

Відповідно до абзацу 8 пункту 4 Порядку у разі несвоєчасної виплати сум індексації грошових доходів громадян провадиться їх компенсація відповідно до законодавства.

Таким чином, індексація грошового забезпечення є однією з основних державних гарантій щодо оплати праці. За вимогами вказаних нормативно - правових актів проведення індексації у зв'язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов'язковою для всіх юридичних осіб роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.

Аналогічну правову позицію у подібних правовідносинах висловлено Верховним Судом у постанові від 12.12.2018р. по справі №825/874/17 .

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання вказаного рішення Одеського окружного адміністративного суду від 05.06.2020 у справі №420/2747/20 Одеським прикордонним загоном 14.08.2020 р. проведено нарахування та виплату індексації грошового забезпечення за періоди з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року, з 01.04.2016 по 31.12.2016 (враховуючи базовий місяць - листопад 2012 р., червень 2014 р. та травень 2015 р.) в загальній сумі 5 728, 04 грн.

Так, у зв'язку з прийняттям Постанови №1013 істотно змінився порядок індексації зарплати та інших доходів населення.

У редакції Постанови №1013 п.5 Порядку №1078 викладено у такій редакції:

"У разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.

Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу.

Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу".

Тобто, починаючи з 01 грудня 2016 року обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (посадового окладу) за посадою, яку обіймає працівник, у тому числі військовослужбовець.

Наведене підтверджується роз'ясненнями Мінсоцполітики, наданими Департаменту фінансів Міністерства оборони України листом № 78/о/66-17 від 08 серпня 2017 року.

Крім того, Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" від 07 листопада 2007 року №1294 (далі Постанова №1294), яка набрала чинності 01 січня 2008 року та втратила чинність 01 березня 2018 року (у зв'язку з прийняттям Постанови №704 від 30 серпня 2017 року), встановлено підвищені посадові оклади військовослужбовців, які визначені Додатком №1 до Постанови №1294.

Таким чином, останнє підвищення окладу за посадою (у спірний період) відбулось у січні 2008 року, а тому для визначення суми індексації грошового забезпечення військовослужбовцю за спірний період має застосовуватись індекс споживчих цін, обчислений наростаючим підсумком з січня 2008 року, що і було обґрунтовано встановлено судом першої інстанції при вирішенні спору.

За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення позовних вимог та встановлення базового місяця - січень 2008 року для нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за період 01.04.2016 по 28.02.2018 року.

При цьому, колегія суддів не знаходить підстав для застосування місяця "січень 2008 року" як базового місяця для нарахування індексації грошового забезпечення позивача за період з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року, оскільки до 2016 року порядок визначення "базового місяця" був іншим та не залежав від підвищення, зокрема, тарифних ставок (окладів).

Так, пункт 5 Постанови № 1078 до 15.12.2015 року - дня набрання чинності Постановою № 1013, мав іншу редакцію, де було зазначено, що у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення.

Як вбачається з матеріалів справи, зокрема з розрахунку індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 , наданої відповідачем на виконання ухвали П'ятого апеляційного адміністративного суду про витребування доказів від 26.10.2021 року, за період проходження служби у військовій частині НОМЕР_1 з 01.05.2010 року по 05.08.2014 року базовими місяцями в різні періоди були:

- травень 2010 року ( дата вступу на військову службу згідно наказу в/ч НОМЕР_3 від 31.05.2010 року №95-ос);

- листопад 2010 року (зростання окладу за рахунок присвоєння звання «сержант» згідно наказу командира в/ч НОМЕР_1 від 30.11.2010 року №228-ос);

- червень 2011 року (зростання надбавки за вислугу років з 5% на 10%);

- березень 2012 року (зростання посадового окладу, ДІПС 2 категорії, згідно наказу командира в/ч НОМЕР_1 від 06.03.2012 року №46-ос);

- листопад 2012 року ( зростання окладу за рахунок присвоєння звання «старший сержант» згідно наказу командира в/ч НОМЕР_1 від 30.11.2012 року №243-ос);

- червень 2014 року (зростання надбавки за вислугу років з 10% до 20%).

Відтак, враховуючи, що в оспорюваний період з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року «базовим» місяцем вважався місяць, у якому відбулося підвищення мінімальної зарплати, пенсій, стипендій виплат із соціального страхування чи зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів (за рахунок постійних складових зарплати), базовими місяцями у період з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року є листопад 2012 та червень 2014 року.

Таким чином, оскільки на виконання рішення від 05.06.2020 по справі № 420/2747/20 Одеським прикордонним загоном 14.08.2020 р. проведено нарахування та виплату індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року враховуючи базовий місяць - листопад 2012 р. та червень 2014 р., колегія суддів приходить до висновку про помилковість висновків щодо необхідності застосування базового місяця січень 2008 року у період з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є не правильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права.

Оскільки при приймаючи оскаржуване рішення суд першої інстанції припустився в його частині неправильного застосування норм матеріального права, колегія суддів доходить висновку, що оскаржене рішення суду першої підлягає скасуванню в частині визнання протиправними дії Одеського прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України щодо неправильного нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за періоди з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року, з 01.04.2016 по 28.02.2018 з встановленням базового місяця - січень 2008 року та зобов'язання відповідача донарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за періоди з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року, з 01.04.2016 по 28.02.2018 з врахуванням проведеної виплати з встановленням базового місяця - січень 2008 року., з прийняттям в цій частині нової постанови - про відмову в задоволенні позовних вимог.

В іншій частині рішення суду першої інстанції підлягає залишенню без змін.

Враховуючи, що дана справа, у відповідності до п.6 ч.6 ст.12 КАС України, належить до категорії незначної складності та розглянута судом першої інстанції у порядку спрощеного провадження, постанова суду апеляційної інстанції, відповідно до ч.5 ст.328 КАС України, в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 308, 311, п.2 ч.1 ст.315, ст.ст. 317, 321, 322, 325, 328 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Одеського прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України задовольнити частково.

Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29 червня 2021 року скасувати в частині визнання протиправними дій та зобов'язання відповідача донараховати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року з врахуванням проведеної виплати з встановленням базового місяця - січень 2008 року.

Прийняти в цій частині нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання Одеський прикордонний загін Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України донарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2014 року по 05.08.2014 року з врахуванням проведеної виплати з встановленням базового місяця - січень 2008 року.

В іншій частині рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29 червня 2021 року - залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття, оскарженню в касаційному порядку не підлягає, крім випадків, передбачених ст. 328 КАС України.

Повний текст судового рішення виготовлений 07 грудня 2021 року.

Головуючий: І.Г. Ступакова

Судді: А.І. Бітов

О.В. Лук'янчук