Справа № 760/22938/21
Провадження 3/760/11712/21
15 листопада 2021 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Агафонов С.А., розглянувши адміністративну справу, що надійшла від Державної регуляторної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 166-21 Кодексу України про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 ,-
До Солом'янського районного суду м. Києва надійшов на розгляд протокол про адміністративне правопорушення від № 065/К-2021 від 20 серпня 2021 р., складений щодо ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 166-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постановою судді Солом'янського районного суду м. Києва дана адміністративна справа була повернута до Державної регуляторної служби України для доопрацювання та належного оформлення.
Так, суть адміністративного правопорушення, що інкримінується ОСОБА_1 в протоколі не зазначена. Зокрема, в протоколі не зазначена об'єктивна сторона діяння ОСОБА_1 . Так, із змісту протоколу не можна зрозуміти які протиправні дії вчинив ОСОБА_1 і які конкретно його дії підпадають під ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 166-21.
Більш того, при викладенні суті правопорушення в протоколі взагалі прізвище ОСОБА_1 не згадується (крім зазначення анкетних даних), натомість зазначається прізвище громадянки ОСОБА_2 , яка не є суб'єктом притягнення до адміністративної відповідальності та не має фігурувати в протоколі без зазначення суті правопорушення, яке їй інкримінується та, відповідно, кваліфікації її діянь, оскільки відповідно до ст.ст. 254, 256 КУПаП протокол складається лише стосовно особи, яка вчинила правопорушення.
В протоколі також не зазначені місце і час вчинення інкримінованого ОСОБА_1 правопорушення.
Пояснення у ОСОБА_1 не відбиралися. Крім того, протокол містить суперечливі дані, що унеможливлюють встановлення дійсних обставин, за яких даний протокол був складений. Так, в протоколі зазначено, що ОСОБА_1 при складенні протоколу роз'яснені його права і обов'язки, передбачені ст. 286 КУпАП, разом з тим, підпис ОСОБА_1 , що б підтверджував цей факт, в протоколі відсутній. Це може свідчити про те, що права і обов'язки йому насправді не роз'яснювалися.
Всупереч даній постанові недоліки протоколу про адміністративне правопорушення усунуті не були. Державна регуляторна служба України обмежилася надісланням до суду листа про надання уточнюючої інформації. Разом з тим, зміст протоколу про адміністративне правопорушення, що не відповідає вимогам Закону, залишився без змін.
Разом з тим, виходячи із змісту ст.ст. 254, 256, 279 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа може бути піддана адміністративному стягненню лише на підставі адміністративного протоколу, і, відповідно, тільки за те діяння, що в ньому зазначене.
Відповідно до вимог ст. ст. 254, 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Разом з тим, із змісту протоколу не зрозуміло в чому полягає правопорушення, встановлення його об'єктивної сторони є неможливим.
Таким чином, твердження в протоколі про те, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 166-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення є припущенням.
Згідно ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення підлягає з'ясуванню, зокрема, чи було вчинене адміністративне правопорушення. При цьому, пунктом 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП встановлено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Такім чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 166-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення у визначений законом спосіб не доведена.
Виходячи із вищезазначеного, суддя, відповідно до ст. 252 КУпАП, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, прийшов до висновку про відсутність події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 166-21 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Виходячи із вищезазначеного, суддя, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 166-21 Кодексу України про адміністративне правопорушення - закрити в зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Агафонов С.А.