Постанова від 03.12.2021 по справі 598/2079/21

Справа № 598/2079/21

провадження № 3/598/1087/2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" грудня 2021 р. Збаразький районний суд Тернопільської області

в складі: головуючого судді Гудими І.В.

секретаря Жиляк Н.Я.

з участю прокурора Корчаківського Л.О., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та зареєстрованого в АДРЕСА_1 , мешканця АДРЕСА_2 , громадянина України, з середньою спеціальною освітою, одруженого, що має на утриманні малолітню дитину, працюючого бригадиром ТОВ «СЕ Борднетце-Україна» м.Тернопіль, РНОКПП - НОМЕР_1 ,раніше притягувався до адміністративної відповідальності,

за ч.1 ст.172-6 КпАП України,-

встановив :

ОСОБА_1 , будучи депутатом Шилівської сільської ради Збаразького району Тернопільської області, і який відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону, п.п.2-1 п.11 розділ ХІІІ Прикінцеві положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 01 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 01 червня, несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого строку подання щорічної декларації (період з 01.01.2020 року по 01.06.2020 року), а саме 05 листопада 2021 року подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Шилівської сільської ради Збаразького району Тернопільської області, та особою, яка припинила з 01 грудня 2020 року діяльність, що пов'язана з виконанням функцій місцевого самоврядування, та суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 вказаного Закону, несвоєчасно, тобто пізніше 20 робочих днів з дня припинення вищевказаної діяльності, без поважних причин, а саме 08 жовтня 2021 року подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням).

Також, ОСОБА_1 , будучи депутатом Шилівської сільської ради Збаразького району Тернопільської області, та особою, яка припинила з 01 грудня 2020 року діяльність, що пов'язана з виконанням функцій місцевого самоврядування, та суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 28 липня 2021 року подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій місцевого самоврядування, наступного року після припинення такої діяльності за минулий рік (після звільнення).

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні правопорушень визнав і пояснив, що дійсно він до 01 грудня 2020 року був депутатом Шилівської сільської ради. При цьому, ним було подано щорічну декларацію за 2019 рік із запізненням, а саме 05 листопада 2021 року, та декларації перед звільненням та після звільнення із запізненням, а саме 08 жовтня 2021 року та 28 липня 2021 року відповідно. Причиною несвоєчасного подання ним даних декларацій було те, що його не попередили про необхідність подання декларацій, в зв'язку з чим він забув, що потрібно їх подати.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Так, згідно рішення Шилівської сільської ради Збаразького району Тернопільської області від 17.11.2015 року №2 визнано повноваження ОСОБА_1 , як депутата Шилівської сільської ради Збаразького району Тернопільської області.

Відповідно до рішення Збаразької міської ради Тернопільської області від 01.12.2020 року №VIII/I/I припинено повноваження ОСОБА_1 , як депутата Красносільської сільської ради Збаразького району Тернопільської області.

Згідно ст.68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені в тому числі і у підпункті «б» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Пунктом 2-1 розділу ХІІІ Прикінцеві положення Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 01 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 01 червня.

Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Згідно абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно чинних роз'яснень НАЗК щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни в майновому стані) №1 від 03.02.2021 року, декларація особи, яка припиняє діяльність (декларація «перед звільненням»), подається відповідно до абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності.

Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Шилівськоїсільської ради Збаразького району Тернопільської області, був зобов'язана не пізніше 30 грудня 2020 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), та не пізніше 01 квітня 2021 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій місцевого самоврядування, наступного року після припинення такої діяльності за минулий рік (після звільнення). Крім того, ОСОБА_1 був зобов'язаний в строк до 01 червня 2020 року подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.

В ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (https://public.nazk.gov.ua/search) встановлено дату подачі декларацій ОСОБА_1 , за 2019 рік, а саме 05 листопада 2021 року, перед звільненням 08 жовтня 2021 року, та після звільнення 28 липня 2021 року, що підтверджується скріншотами сторінок Інтернету з сайту НАЗК та не заперечується самим ОСОБА_1 ..

Також, судом в ході розгляду даної справи не здобуто доказів поважності причин пропуску ОСОБА_1 строку подачі декларацій за 2019 рік, перед звільненням та після звільнення.

А тому, враховуючи вищевказане, суд вважає доведеним ту обставину, що вищевказані декларації ОСОБА_1 подав несвоєчасно, без поважних причин.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України, як за ознаками несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При обранні міри адміністративного стягнення ОСОБА_1 суд враховує ступінь та характер суспільної небезпечності вчиненого правопорушення, особу правопорушника, та те, що раніше він не притягувався до адміністративної відповідальності, а тому його слід піддати адміністративному штрафу в дохід держави.

На підставі наведеного та керуючись ст.36, ч.1 ст.172-6 КпАП України, суд,-

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України, та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в дохід держави в розмірі п'ятдесяти двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 884 (вісімсот вісімдесят чотири) гривні.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні.

На дану постанову може бути подана апеляційна скарга до Тернопільського апеляційного суду через Збаразький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя : Гудима І.В.