Справа № 3/593/648/2021
"30" листопада 2021 р. СУДДЯ Бережанського районного суду Тернопільської області Крамар В.М., розглянувши матеріали, які надійшли від відділу поліції №1 (м. Бережани) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, одруженого, пенсіонера, освіта середня - спеціальна, до адміністративної відповідальності за ст. 164 КУпАП протягом року не притягувався, -
за ст. 164 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
10 листопада 2021 року відносно гр. ОСОБА_1 , складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 519906, відповідно до якого: 10.11.2021 р. о 16 год. 00 хв. виявлено, що ОСОБА_1 за місцем проживання АДРЕСА_1 , зберігав сигарети насипом поштучно марки «Комплімент кінг ред» поштучно в кількості 40 (сорок) штук у прозорому поліетиленовому кульку із метою подальшої реалізації. Дії ОСОБА_1 кваліфіковані ДОП ВП №1 (м. Бережани) Тернопілького РУП ГУНП в Тернопільській області Іванівом І.М. за ч.1 ст. 164 КУпАП.
Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 пояснив, що він покинув курити і дійсно мав сигарети в поліетиленовому пакеті, однак він вказані сигарети нікому не продавав, а тому не розуміє, чому на нього було складено протокол про адміністративне правопорушення.
Ч.1 ст. 164 КУпАП передбачено відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Виходячи з наведеного обов'язковою умовою відповідальності за ч.1 ст. 164 КУпАП є наявність здійснення особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, господарської діяльності, яка є будь-якою діяльністю, в тому числі підприємницька, пов'язаною з виробництвом і обміном матеріальних та нематеріальних благ, що виступають у формі товару.
Ст. 7 КУпАП встановлено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з ч.1,2 ст. 7 та ст. 245 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, а провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі додержання принципу законності; завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч.1 ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Розгляд справ про адміністративне правопорушення врегульовано главою 22 КУпАП, де в ст. 279 КУпАП встановлено, що розгляд справи розпочинається з представлення посадової особи, яка розглядає дану справу. Посадова особа, що розглядає справу, оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права і обов'язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення. На засіданні заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються клопотання.
Виходячи з системно-логічного тлумачення вказаних норм законодавства, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на підставі протоколу про адміністративне правопорушення в межах, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, шляхом перевірки за допомогою доказів, доданих до справи про адміністративне правопорушення, наявності відомостей, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення та встановлення в діях особи складу адміністративного правопорушення, передбаченого відповідною нормою КУпАП, що зазначена у протоколі про адміністративне правопорушення.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
В протоколі про адміністративне правопорушення містяться відомості, які можуть свідчити про готування ОСОБА_1 до здійснення господарської діяльності без ліцензії, КУпАП в цілому, та ст. 164 КУпАП, зокрема, не передбачено відповідальності за готування до вчинення правопорушення, а тому у протоколі про адміністративне правопорушення не наведено відомостей про склад правопорушення передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП.
Враховуючи обставини справи про адміністративне правопорушення та керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП, -
закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно гр. ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КУпАП в зв'язку з відсутністю у його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Вилучені тютюнові вироби - повернути власнику.
Постанова може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: