Справа № 752/3801/20
Провадження № 2/752/1913/21
Іменем України
10 листопада 2021 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Плахотнюк К.Г.
за участі секретаря судового засідання Бондар І.Ю.
вирішивши у відкритому судовому засіданні заяву про закриття провадження у справі №752/3801/20 за позовом ОСОБА_1 до приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Юнівес» про стягнення страхового відшкодування,
встановив:
у провадженні суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Юнівес» про стягнення страхового відшкодування.
Провадження у справі було відкрито 01 квітня 2020 року з призначенням справи до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження, з повідомленням сторін.
До початку судового розгляду справи по суті представник відповідача заявив клопотання про закриття провадження у справі з тих підстав, що позивач, звертаючись до суду з позовом діяв, як єдиний представник WK Energo GmbH (Німеччина,Франкфурт-на-Майні, Вальдштрасе,32), оскільки він є директором і одним із засновників цієї ж компанії, та просить стягнути страхове відшкодування у зв'язку з пошкодженням транспортного засобу - автомобіля BMW д.н.з. НОМЕР_1 , що належить на праві власності WK Energo GmbH, яким на момент дорожньо-транспортної пригоди керував сам же ОСОБА_1 , а відтак заявлений спір не підлягає вирішенню судом загальної юрисдикції.
Представник позивача категорично заперечувала щодо закриття провадження у справі, у той же час не заперечувала зазначені представником відповідача обставини в обгрунтування заяви про закриття провадження у справі.
Правилами ч. 1 ст. 19 ЦПК України встановлено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
За даними матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про стягнення страхового відшкодування з ПрАТ «СК «Юнівес» з підстав пошкодження його страхувальником ПрАТ «СК «Юнівес» транспортного засобу - автомобіля BMW д.н.з. НОМЕР_1 , що належить на праві власності WK Energo GmbH.
Судом також встановлено, що позивач є засновником компанії WK Energo GmbH (Німеччина,Франкфурт-на-Майні, Вальдштрасе,32).
Крім того, звертаючись 05.02.2019 року до ПрАТ «СК «Юнівес» з заявою про виплату страхового відшкодування, у зв'язку з пошкодженням транспортного засобу - автомобіля BMW д.н.з. НОМЕР_1 , що належить на праві власності WK Energo GmbH за наслідками цієї ж дорожньо-транспортної пригоди, страхове відшкоджування просив виплатити на користь WK Energo GmbH (а.с.88).
З огляду на викладене, суд дійшов до висновку, що заявлений до вирішення ОСОБА_1 спір до ПрАТ «СК «Юнівес» є спір, що виник між юридичними особами, а саме - ПрАТ «СК «Юнівес» та WK Energo GmbH.
Відповідно до пункту 15 частини 1 статті 20 ГПК України, господарські суди розглядають справи у спорах між суб'єктами господарювання.
За правилами пункту 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Приймаючи до уваги, що заявлениий ОСОБА_1 до ПрАТ «СК «Юнівес» спір щодо стягнення страхового відшкодування є спором, що виник між суб'єктами господарювання, відповідно підлягає розгляду у порядку господарського судочинства, а тому провадження у справі за цими ж вимогами, що відкрито судом загальної юрисдикції у порядку цивільного судочинства має бути закрито.
На підставі викладеного, керуючись ст. 20 ГПК України, ст.ст. 255,256 ЦПК України, суд -
ухвалив:
провадження у справі №752/3801/20 за позовом ОСОБА_1 до приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Юнівес» про стягнення страхового відшкодування, закрити.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що заявлений ним до приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Юнівес» спір про стягнення страхового відшкодування підлягає до вирішення судом господарської юрисдикції.
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п"ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції яким ухвалено оскаржуване судове рішення.
Суддя: К.Г. Плахотнюк