79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
16 березня 2010 р. № 2а-1604/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Запотічного І.І.,
при секретарі судового засідання Жарській І.М.
розглянувши у відкритому судовому з асіданні у м. Львові справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова до Приватного підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця -
Державна податкова інспекція у Галицькому районі м. Львова звернулась до суду з позовною заявою до приватного підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця. В обґрунтування позову позивач стверджує, що ПП ОСОБА_1 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Львівської міської ради. Відповідач з третього кварталу 2006 року по даний час не подавала до ДПІ у Галицькому районі м.Львова декларацію про доходи. Згідно бази даних обліку та звітності ПП ОСОБА_1 заборгованості по платежах до бюджету немає. Відповідно до п. 2 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є, зокрема, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Представник позивача Токар В.І. в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з підстав викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явилась, хоча повідомлялась про час, дату та місце розгляду справи, про що свідчить квитанція про відправку відповідачу рекомендованого листа від 26.02.2010 року.
Вивчивши матеріали справи , заслухавши в судовому засіданні думку представника позивача, дослідивши докази, яким позивач обґрунтовує вимоги, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 зареєстрована Виконавчим комітетом Львівської міської ради як підприємець.
Згідно довідки про взяття на облік № 16363/17-119 від 12.10.2009 р. ПП ОСОБА_1 узята на облік платника податків у ДПІ у Галицькому районі м. Львова 30.06.1995 року за № 3406.
З Акта № 347 від 08.10.2009 року складеного працівниками ДПІ у Галицькому районі м.Львова вбачається, що відповідач починаючи з третього кварталу 2006 року не подає декларації про доходи.
Згідно листа ДПІ у Галицькому районі м. Львова №16368/17-120/3 від 12.10.2009р. про стан розрахунків з бюджетом, відповідач заборгованості перед бюджетом немає.
Згідно листа управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова №6948/04-37 від 15.05.2009 р. відповідач заборгованості по сплаті страхових внесків перед органами Пенсійного фонду немає.
Відповідно до листа Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Львові № 2563/05 від 14.05.2009 року у відповідача відсутня заборгованість перед Фондом оскільки така не перебуває на обліку у даному Фонді.
Згідно листа Галицької районної виконавчої дирекції Львівського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 02-31-409 від 14.05.2009 р. у відповідача нема заборгованості перед Фондом , оскільки не перебуває на обліку у даному Фонді.
Згідно листа Львівського міського центра зайнятості № 4504/10 від 19.05.2009р. відповідач заборгованості перед центром зайнятості не має , оскільки на обліку у даному Фонді не перебуває.
Відповідно до ст. 9 закону України "Про систему оподаткування", платник податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язаний подавати до державних податкових органів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів ( обов'язкових платежів).
Згідно із пунктом 2 статті 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" передбачено, що неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Відповідно до п. 3 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів та балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів покладено на податкову інспекцію.
Відповідно до п. 17 статті 11 цього ж Закону органи державної податкової служби у межах своєї компетенції та у встановленому законами порядку мають право звертатися до судових органів із заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до вимог статті 49 Закону України " Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців " суд, який постановив рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Керуючись ст. ст. 7- 14, 24, 18, 50, 71, 94, 143, 146, 158, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позов задовольнити.
Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (ідент. код НОМЕР_1).
Зобов'язати приватного підприємця ОСОБА_1 здійснити заходи по ліквідації суб'єкта підприємницької діяльності відповідно до ст. 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».
Копію постанови суду, після набрання нею законної сили, направити Державному реєстратору, за місцем реєстрації фізичної -особи підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця та сторонам.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи , яка бере участь у справі , то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Запотічний І.І.