Постанова від 25.06.2010 по справі 2а-14814/10/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2010 р. справа № 2а-14814/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: < година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Логойди Т. В.

при секретарі Чегринець А.М.

з участю представника позивача Медведєвої І.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в місті Сніжному Донецької області до відділу державної виконавчої служби Сніжнянського міського управління юстиції у Донецькій області, третя особа державне підприємство «Сніжнеантрацит» про визнання дій незаконними та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

У червні 2010 року управління Пенсійного фонду України в місті Сніжному Донецької області звернулося до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначало, що ним до відділу державної виконавчої служби Сніжнянського міського управління юстиції у Донецькій області направлено вимогу про сплату боргу від 24 лютого 2010 року №ю-366-у про стягнення з державного підприємства «Сніжнеантрацит» по відокремленому підрозділу «Санаторій - профілакторій Ударник» на користь вказаного управління боргу в сумі 17 904,06 грн.

05 березня 2010 року державним виконавцем винесено постанову про про зупинення виконавчого провадження на підставі п. 15 ст. 34, ст. 35 Закону України «Про виконавче провадження» - внесення боржника до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу».

Вважав постанову державного виконавця такою, що прийнята з порушенням вимог законодавства, оскільки борг не відноситься до боргу у сфері енергопостачання (енергоспоживання) чи за несплату електроенергії або податкового боргу. Борг виник внаслідок несплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, на які не поширюється податкове законодавство та Закон України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу».

Просив визнати незаконним дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Сніжнянського міського управління юстиції у Донецькій області щодо зупинення виконавчого провадження по виконанню в примусовому порядку вимоги позивача про сплату боргу від 24 лютого 2010 року №ю-366-у на суму 17 904,06 грн., скасувати його постанову від 05 березня 2010 року про зупинення виконавчого провадження.

Відповідач надіслав письмові заперечення проти позову, в яких зазначав, зокрема, що, виконавче провадження зупинено на підставі п. 15 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» у зв'язку з внесенням підприємства паливно-енергетичного комплексу до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу». Просив в задоволенні позову відмовити.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, зазначив, що державне підприємство «Сніжнеантрацит» дійсно внесено до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу». Просив задовольнити позов.

Представники відповідача та третьої особи в судове засідання не з'явилися, про час і місце розгляду справи повідомлялися належним чином. Причин неявки суду не повідомили, заяв про відкладення розгляду справи не надсилали.

Враховуючи наведене суд вирішує справу на підставі наявних у справі доказів.

Судом встановлено, що з 28 листопада 2005 року державне підприємство «Сніжнеантрацит» внесено та перебуває у Реєстрі підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу».

26 лютого 2010 року від управління Пенсійного фонду України в місті Сніжному Донецької області направило до відділу державної виконавчої служби Сніжнянського міського управління юстиції у Донецькій області надійшла вимога від 24 лютого 2010 року №ю-366-у про стягнення з державного підприємства «Сніжнеантрацит» по відокремленому підрозділу «Санаторій - профілакторій Ударник» на користь позивача суми боргу в розмірі 17 904,06 грн.

Постановою державного виконавця відділу державної виконавчої служби Сніжнянського міського управління юстиції у Донецькій області від 26 лютого 2010 року відкрито виконавче провадження з виконання вказаної вимоги.

Постановою від 05 березня 2010 року виконавчий документ приєднано до зведеного виконавчого провадження.

Постановою державного виконавця відділу державної виконавчої служби Сніжнянського міського управління юстиції у Донецькій області від 05 березня 2010 року виконавче провадження зупинено на підставі п. 15 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» у зв'язку з тим, що ДП «Сніжнеантрацит» знаходився в Реєстрі підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу».

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.

Підпунктом 3.2.6 п. 3.2 ст. 3 Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» визначено, що підприємство паливно-енергетичного комплексу вважається таким, що бере участь у процедурі погашення заборгованості, з дня видання наказу Міністерством палива та енергетики України про затвердження переліку підприємств паливно-енергетичного комплексу, які прийняли рішення про участь у процедурі погашення заборгованості. Документом, що підтверджує участь підприємства паливно-енергетичного комплексу у процедурі погашення заборгованості, є виписка з Реєстру.

Законом України «Про внесення зміни до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» від 16 грудня 2008 року №670-VI у пункті 3.4 статті 3 вказаного Закону слова та цифри «1 січня 2009 року» замінено словами та цифрами «1 січня 2011 року». Закон набув чинності 26 грудня 2008 року.

Отже, з 26 грудня 2008 року відповідно до п. 3.4. ст. 3 Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» процедура погашення заборгованості підприємствами паливно-енергетичного комплексу діє до 1 січня 2011 року.

Законодавство не містить обмежень щодо заборгованості, яка виникла до набрання чинності Законом України «Про внесення зміни до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» від 16 грудня 2008 року №670-VI.

Частиною 6 п. 3.7 ст. 3 вказаного Закону, яка визначає порядок участі підприємств паливно-енергетичного комплексу у процедурі погашення заборгованості, передбачено, що на строк участі підприємства паливно-енергетичного комплексу у процедурі погашення заборгованості підлягають зупиненню виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо цього підприємства, що підлягають виконанню в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження», крім рішень про виплату заробітної плати, відшкодування матеріальної (майнової) шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, стягнення аліментів.

Між сторонами виник спір про правомірність постанови державного виконавця про зупинення виконавчого провадження.

Відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження підлягає обов'язковому зупиненню у випадках внесення підприємства паливно-енергетичного комплексу до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу».

Частина 3 ст. 34 вказаного Закону містить обмеження щодо застосування державним виконавцем п. 15 ст. 34 Закону та визначає, що виконавче провадження з підстави, передбаченої пунктом 15 частини першої цієї статті, не зупиняється за рішеннями про виплату заробітної плати, відшкодування матеріальної (майнової) шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, стягнення аліментів.

Статтею 36 вказаного Закону визначено, що виконавче провадження зупиняється у випадках, передбачених пунктом 15 статті 34, - до закінчення терміну дії процедури погашення заборгованості підприємствами паливно-енергетичного комплексу, визначеного Законом України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу».

Відповідно до п. 2 глави 11 «Прикінцеві положення» Закону України «Про виконавче провадження» на строк участі підприємств паливно-енергетичного комплексу, які внесені до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу та беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу», щодо таких підприємств зупиняється дія статей 4, 5 цього Закону (які передбачають заходи примусового виконання та визначають права і обов'язки державних виконавців при примусовому виконанні рішень), крім виконання рішень про виплату заробітної плати, відшкодування матеріальної (майнової) шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, стягнення аліментів.

Отже, Закон України «Про виконавче провадження» факт внесення підприємства до вказаного Реєстру визначає як обставину, що зумовлює обов'язкове зупинення виконавчого провадження (стаття 34 Закону), крім виконавчих проваджень по виконанню рішень про виплату заробітної плати, відшкодування матеріальної (майнової) шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, стягнення аліментів.

Інших положень, які б обмежували дії державного виконавця по прийняттю постанови про зупинення виконавчого провадження в залежності від характеру чи виду заборгованості, яка підлягає стягненню з боржника, якого внесено до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості, законодавство не містить.

Оскільки виконавчий документ і заборгованість, яка підлягала стягненню по виконавчому провадженню, не підпадали під встановлені законом обмеження, тому державний виконавець правомірно зупинив виконавче провадження.

На час прийняття постанови про зупинення виконавчого провадження суб'єкт владних повноважень діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством, і не порушив права та законні інтереси позивача.

Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову управління Пенсійного фонду України в місті Сніжному Донецької області до відділу державної виконавчої служби Сніжнянського міського управління юстиції у Донецькій області, третя особа державне підприємство «Сніжнеантрацит» про визнання дій незаконними та скасування постанови відмовити.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання вказаної заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Логойда Т. В.