Постанова від 15.06.2010 по справі 2а-9370/10/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 червня 2010 р. справа № 2а-9370/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: < година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Кірієнка В.О.

при секретарі Ломиног А.М.

позивача: ОСОБА_1

представника позивача: ОСОБА_2

представника відповідача: Скоробагатої Т.М.

представника відповідача: Мамонтова О.В.

третьої особи: не з'явилась

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Донецької обласної державної адміністрації про скасування рішення конкурсного комітету та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із адміністративним позовом до Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Донецької обласної державної адміністрації про скасування рішення конкурсного комітету та зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позову зазначив, що 05.02.2010 у газеті «Жизнь» було повідомлено про проведення конкурсу Головним управлінням промисловості та розвитку інфраструктури Донецької обласної державної адміністрації на перевезення пасажирів на примірських та міжміських внутрішньобласних маршрутах загального користування № 40. Дізнавшись що проведення конкурсу було призначено на 26.03.2010 року та для участі у конкурсі надала заяву та усі необхідні для участі документи. З протоколу засідання конкурсного комітету № 176/40 позивач дізналася, що у зв'язку із подачею недостовірної інформації вона не була допущена до участі у конкурсі на маршруті «Ясинівка» (АС) - «Ясинувата» (АС).

Вважає дії відповідача незаконними та просить суд скасувати рішення конкурсного комітету № 176/40 від 26.03.2010 року та зобов'язати відповідача не укладати угоду з переможцем конкурсу, а також зазначені результати не опубліковувати у засобах масової інформації.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги аналогічно викладеному в позовній заяві.

Представник відповідача із заявленими позовними вимогами не згоден, надав суду заперечення, у яких пояснив, що позивачем при зверненні був порушений п. 12 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою КМУ від 03.12.2008 року № 1081, а саме надання недостовірної інформації.

В процесі розгляду справи судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 (ІН 26449021) 27.11.1998 року зареєстрована як фізична особа-підприємець Виконавчим комітетом Макіївської міської ради Донецької області за видом діяльності - надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі).

05.02.2010 року у газеті “Жизнь” № 18 Донецькою обласною державною адміністрацією в особі Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Донецької обласної державної адміністрації був оголошений відкритий конкурс № 40 по визначенню автомобільних перевізників по 31 окремому об'єкту: приміські автобусні маршрути. Засідання конкурсного комітету повинно було відбутися 19.03.2010 року, але було перенесено на 26.03.2010 року.

Позивачем, ОСОБА_1 26.02.2010 року була подана заява та заповнена анкета на участь у конкурсі № 40 за об'єктом конкурсу № 10 маршрут «Ясинівка (АС) - Ясинувата (АС)». Для участі у конкурсі позивачем були подані транспортні засоби Volkswagen LT державний номер НОМЕР_1 та Богдан державний номер НОМЕР_2.

26.03.2010 року в приміщенні Донецької обласної державної адміністрації за адресою: 83105, м. Донецьк, бульвар Пушкіна, будинок 34 відбулося засідання конкурсного комітету та протоколом № 176/40 результати конкурсу були оголошені перевізникам-претендентам. Переможцем на вказаному маршруті стала ОСОБА_5

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову та заперечень проти нього, прийшов до висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Закон України “Про автомобільний транспорт із змінами і доповненнями, внесеними Законами України від 23 лютого 2006 року N 3492-IV визначає засади організації та діяльності автомобільного транспорту.

Згідно до ст. 7 Закону України “Про автомобільний транспорт” організація пасажирських перевезень на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області, покладається на обласні держадміністрації.

Згідно з розпорядженням голови Донецької облдержадміністрації від 25.04.2006 № 216 «Про проведення конкурсу на приміських та міжміських автобусних маршрутах Донецької області» повноваження замовника перевезень покладені на Головне управління промисловості та розвитку інфраструктури Донецької облдержадміністрації.

У відповідності до ст. 43 Закону України “Про автомобільний транспорт” визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах. Об'єктом конкурсу можуть бути: маршрут (кілька маршрутів), оборотний рейс (кілька оборотних рейсів). На конкурс виносяться маршрути із затвердженими паспортами.

Стаття 44 цього Закону визначає умови перевезень та проведення конкурсу. Так, ця правова норма визначає, що організація проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. Порядок проведення конкурсів визначається Кабінетом Міністрів України.

Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. N 1081 визначена процедура підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування (далі - конкурс) і є обов'язковим для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами (організаціями), залученими на договірних умовах для організації забезпечення проведення конкурсів, конкурсними комітетами та автомобільними перевізниками.

У пункті 29 Порядку N 1081 зазначено, що для участі у конкурсі автомобільний перевізник подає на кожний об'єкт конкурсу окремо заяву за формою, визначеною згідно з додатками 1 або 2, і такі документи:

1) копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання;

2) нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезеньпасажирів (може подаватися в одному примірнику, якщо перевізник-претендент бере участь у кількох конкурсах, які проводяться на одному засіданні);

3) перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті;

4) копії ліцензійних карток на кожний автобус, який пропонується до використання на автобусному маршруті;

5) документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі;

6) копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів або тимчасових реєстраційних талонів автобусів, що пропонуються до використання на маршруті;

7) копію документа, що підтверджує проведення процедури санації (за умови проведення санації);

8) перелік транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті, або письмова інформація про їх відсутність;

9) анкету відповідно до пункту 32 цього Порядку.

Подані документи перевіряються в міру їх надходження організатором.

Також у п. 12 Порядку зазначено, що до участі в конкурсі не допускаються автомобільні перевізники, які:

1) визнані банкрутами або щодо яких порушено процедуру банкрутства (за винятком тих, стосовно яких проводиться процедура санації), або які проходять процедуру ліквідації як суб'єкти господарювання;

2) подали на розгляд документи не в повному обсязі або такі, що містять недостовірну інформацію;

3) не відповідають вимогам статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт";

4) пропонують використовувати автобуси, переобладнані з вантажних автомобілів, які не мають документів щодо відповідності конструкції вимогам безпеки і не зареєстровані як автобуси;

5) мають несплачені штрафні санкції, накладені Головавтотрансінспекцією або Державтоінспекцією, неоскаржені у судовому порядку (що були накладені не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення конкурсу);

6) не мають достатньої кількості транспортних засобів для виконання перевезень, зумовлених об'єктом конкурсу, та перевезень, які повинні виконуватися відповідно до діючих договорів (дозволів).

З матеріалів справи встановлено, що Для участі у конкурсі позивачем були подані транспортні засоби Volkswagen LT державний номер НОМЕР_1 та Богдан державний номер НОМЕР_2.

Відповідно до п. 14 порядку до проведення перевірки достовірності інформації, поданої перевізниками-претендентами, організатор може залучати територіальні підрозділи Мінтрансзв'язку. Перевірка достовірності поданої інформації проводиться згідно з умовами та у порядку, що визначені Мінтрансзв'язку та Держкомпідприємництвом.

Отже Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Донецькій області (надалі ТУ ГДІАТ) була надана інформація, що на час проведення конкурсу у лютому-березні 2010 року, згідно бази ліцензіатів ТУ ГДІАТ в Донецькій області транспортний засіб Volkswagen LT 35 державний номер НОМЕР_1 належав ОСОБА_6, а ліцензійна картка на зазначений транспортний засіб була анульована, як загублена 01.12.2008 року, згідно заяви самої ОСОБА_1

Суд зазначає, що у зв'язку з тим, що п. 29 п.п.4 Порядку передбачено, що перевізник для участі у конкурсі повинен подати копії ліцензійних карток на кожний автобус, який пропонується до використання на автобусному маршруті, позивачем були порушені вимоги конкурсу, тобто надана недостовірна інформація щодо наявності транспортних засобів.

Таким чином, суд вважає, що підстави для скасування рішення конкурсного комітету(протокол № 176/40) від 26.03.2010 року відсутні і у зв'язку із поданням недостовірної інформації і ОСОБА_1 правомірно була недопущена до участі у конкурсі за об'єктом № 10 маршруту «Ясинівка (АС)-Ясинувата (АС) » на підставі п.12 Порядку.

Стосовно вимог позивача відносно зобов'язання відповідача не укладати угоду з переможцем конкурсу, а також зазначені результати не опубліковувати у засобах масової інформації суд зазначає, що п.8 Порядку передбачена обов'язковість виконання організатором Рішення конкурсного комітету, крім випадків, передбачених пунктом 54 цього Порядку.

Крім того у типовій формі протоколу засідання конкурсного комітету зазначено, що згідно ст.. 44 Закону України «Про автомобільний транспорт» з перевізниками, які зайняли перше місце, укладається договір на перевезення пасажирів по приміським та міжміським внутрішньо обласним автобусним маршрутам загального користування терміном на п'ять років, а робочому органу опублікувати у засобах масової інформації оголошення стосовно переможців конкурсу відповідно до пункту 2.2.11 договору про виконання функцій робочого органу від 18.09.2009 р. № 09/09-4

У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.п. 2, 3, 4 ч. 2 ст. 129 Конституції України, основними засадами судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом, забезпечення доведеності вини, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін.

У відповідності до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, суд вважає, що відповідачем у повному обсязі була доведена правомірність його дій, тому відсутні підстави для задоволення вимог позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 15,17,23,58,69-71, 79, 86-87,94,158-163,185-186,254 Кодексу адмністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Донецької обласної державної адміністрації про скасування рішення конкурсного комітету та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити у повному обсязі.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошений її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 15 червня 2010 року у присутності сторін.

Повний текст постанови складений 18 червня 2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Кірієнко В.О.