Постанова від 16.06.2010 по справі 2а-7793/10/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2010 р. справа № 2а-7793/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11 година 58 хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Стойки В.В.

при секретарі Телешові В.О.

за участю

представника позивача Оксаніченко М.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції міста Маріуполя до приватного підприємства “Інтертревел-91”про стягнення заборгованості у сумі 340,00 грн.

, -

ВСТАНОВИВ:

Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція міста Маріуполя звернулась до суду з позовною заявою до приватного підприємства “Інтертревел-91” про стягнення заборгованості у сумі 340,00 грн.

Позивачем проведена невиїздна документальна перевірка з питання своєчасного надання податкової звітності з єдиного податку суб*єктом малого підприємства, за результатами якої складено акт. На підставі акту перевірки до відповідача були застосовані фінансові санкції, які не сплачені. Позивач посилаючись на положення ст.ст. 2,3 Закону України «Про порядок погашення зобов*язань перед бюджетними та державними цільовими фондами» просить стягнути з відповідача заборгованість по сплаті штрафних санкцій у загальній сумі 340 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги, просив їх задовольнити у повному об*ємі, надавши пояснення, аналогічні викладеним в позові.

Відповідач в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин. Про час і місце судового засідання повідомлений у встановленому законом порядку. Заяв про відкладення розгляду справи не надходило. Відповідно до ч. 1 ст. 128 КАС України, - суд відкладає розгляд справи у разі неприбуття у судове засідання сторони, про яких немає відомостей, що їм вручені повістки. Оскільки, є відомості про те, що сторони належним чином повідомлені, то неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що приватне підприємство “Інтертревел-91” є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області 26 січня 2007 року та перебуває на обліку у Жовтневій міжрайонній державній податковій інспекції міста Маріуполя з 01.02.2007 року.

Відповідач станом 17.03.2010 року має борг на загальну суму 340 грн., яка виникла на підставі наступного.

Позивачем проведена невиїздна документальна перевірка з питання своєчасного надання податкової звітності з єдиного податку приватним підприємством “Інтертревел-91”. Перевіркою встановлено та в акті №876/15-114-1 від 03 вересня 2009 року зафіксовано, що відповідачем здійснювались порушення, а саме ненадання розрахунку сплати єдиного податку суб*єктом малого підприємства- юридичною особою за І квартал 2009 року, ІІ квартал 2009 року.

Рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 04 вересня 2009 р. №0009201540/0 до приватного підприємства “Інтертревел-91” застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій 340,00 гривень.

Перша податкова вимога №1/597 від 14 грудня 2009 року Жовтневою МДПІ міста Маріуполя до ПП «Інтертревел-91» виставлена на загальну суму податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов*язаннями за станом на 14 грудня 2009 року склала 339,36 грн.

Друга податкова вимога №2/75 від 22 лютого 2010 року Жовтневою МДПІ міста Маріуполя до ПП «Інтертревел-91» виставлена на загальну суму податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов*язаннями за станом на 22 лютого 2010 року склала 339,36 грн.

Позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

Також, Законом України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, торгових патентів.

Згідно із пунктом 11 статті 11 вказаного закону органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.

Платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу).

Пунктом 2 Указа Президента від 03.07.1998р. №7276/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» встановлено, що суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. У разі коли фізична особа - суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, нею придбавається одне свідоцтво і сплачується єдиний податок, що не перевищує встановленої максимальної ставки. У разі коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу.

Згідно із ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Таким чином, враховуючи права державної податкової служби щодо стягнення до бюджетів суми штрафних санкцій, встановлені Законом, та передбачений Конституцією України судовий порядок їх стягнення, а також враховуючи той факт, що рішення, якими до позивача застосовані штрафні (фінансові) санкції, не скасовані та не визнані недійсними, а заборгованість по сплаті штрафних санкцій не сплачена відповідачем, позовні вимоги суд визнає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 69-71, 94, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції міста Маріуполя до приватного підприємства “Інтертревел-91” про стягнення заборгованості у сумі 340,00 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства “Інтертревел-91” (87548, місто Маріуполь, вулиця Громової, будинок 62, ідентифікаційний код юридичної особи 34843413) на р/р 34210378700052, одержувач- місцевий бюджет Жовтневого району міста Маріуполя, банк одержувача- ГУ ДКУ у Донецькій області. МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694, код платежу 10050200, заборгованість по сплаті штрафних санкцій по сплаті єдиного податку у розмірі 340,00 грн.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Стойка В. В.