Ухвала від 16.06.2010 по справі 2а-7794/10/10/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

16.06.10Справа №2а-7794/10/10/0170

Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Кудряшова А.М., розглянувши адміністративний позов

ОСОБА_1

до Київського районного суду м. Сімферополя АР Крим

про визнання протиправною бездіяльність та спонукання до виконання певних дій,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Київського районного суду м. Сімферополя АР Крим про визнання протиправною бездіяльності при розгляді заяви про надання інформації стосовно матеріалів кримінальної справи за обвинуваченням ОСОБА_2 та зобов'язання відповідача у відповідності до Закону України "Про інформацію" надати позивачу запитуємую інформацію по кримінальної справі № 80041 за обвинуваченням ОСОБА_2

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Враховуючі, що Київський районний суд м. Сімферополя АР Крим, відповідно до статті 22 Закону України "Про судоустрій України" є місцевим загальним судом першої інстанції, повноваженнями якого є розгляд справ, віднесених процесуальним законом до його підсудності, а відповідно до ст. 23 Закону України "Про судоустрій України" суддя місцевого суду здійснює правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом, процесуальні дії та організаційні заходи з метою забезпечення розгляду справи, а також контроль за своєчасним зверненням до виконання судових рішень, постановлених під його головуванням, у зв'язку з чим відносячись до судової гілки влади, Київський районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим та судді цього суду не здійснюють владних управлінських функцій, а здійснюють діяльність з відправлення правосуддя, тому їх не може бути віднесено до суб'єктів владних повноважень.

Як вбачається із обставин позовної заяви та доданих до неї матеріалів, спір, який виник між позивачем та відповідачем не має ознак публічно-правового, Київський районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим та судді цього суду у правовідносинах з громадянином ОСОБА_1 виступають не як суб'єкти владних повноважень, яки здійснюють владні управлінські функції на основі законодавства, а як суб'єкти судової влади, тому вказана справа не належить до справ адміністративної юрисдикції, на які поширюється компетенція адміністративних судів.

Таким чином, згідно до ч.1, 2 ст. 2, пунктів 1, 7, 9 ст. 3, ст. 17, ч.3 ст. 50 КАС України суди і судді при розгляді ними кримінальних справ, а також вирішенні питань, щодо отримання інформації керуються Кримінально-процесуальним кодексом України і не є суб'єктами владних повноважень, які здійснюють владні управлінські функції, і не можуть бути відповідачами у справах про оскарження їх рішень, дій чи бездіяльності, вчинених у зв'язку з розглядом судових справ. Отож, суд вважає, що звернення позивача з позовними вимогами до відповідача - Київського районного суду м. Сімферополя АР Крим, який у спірних правовідносинах не здійснював владних управлінських функції щодо позивача, тому такій спір не містить в собі ознаки справи адміністративної юрисдикції, встановленими нормами КАС і відповідно не є справою адміністративної юрисдикції.

Крім того, суд вважає за необхідне звернути увагу на висновки Конституційного Суду України, наведені у п. 4.2 мотивувальної частини Рішення від 23.05.2001р. №6-рп/2001, за якими визначено, що правосуддя в Україні здійснюється шляхом розгляду та вирішення справ по спорах відповідно до процесуального законодавства України. Отож, заяви скарги на дії, бездіяльність і рішення суддів при розгляді ними цивільних, господарських, кримінальних та адміністративних справ, справ про адміністративні правопорушення мають розглядатися в порядку, визначеному відповідно Цивільним процесуальним кодексом України, Господарським процесуальним кодексом України, Кримінально-процесуальним кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України (в частині апеляційного чи касаційного оскарження), Кодексом України про адміністративні правопорушення. Адже, законність або правомірність процесуальних актів і дій (бездіяльності) суду, вчинених при розгляді конкретної справи, не може перевірятися за межами передбаченого законом процесуального контролю.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Оскільки фактично предметом оскарження є дії суддів Київського районний суд м. Сімферополя АР Крим, пов'язані з ненаданням позивачу інформації з кримінальної справи, тому даний спір не належить розглядати Окружному адміністративному суду АР Крим як суду першої інстанції в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Київського районного суд м. Сімферополя АР Крим про визнання протиправною бездіяльність та спонукання до виконання певних дій.

Копію ухвали надіслати ОСОБА_1 разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки.

Ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня отримання, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, ухвала набуває законної сили через 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 5 днів з дня отримання ухвали до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 10 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Кудряшова А.М.