Постанова від 24.11.2021 по справі 686/23710/21

Справа № 686/23710/21

Провадження № 3/686/7759/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 листопада 2021 року м. Хмельницький

Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Палінчак О.М., при секретарі Антосєві В.П., за участю адвоката Терлича Б.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому справу про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , непрацюючого,

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1 25 вересня 2021 року об 11 год. 55 хв. в м. Хмельницький по вул. Заярна, 107 керував транспортним засобом «Mersedes-Benz Vito 115 CDI», держ.номер НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння у встановленому законом порядку проводився у лікаря-нарколога, що підтверджується висновком на стан алкогольного сп'яніння. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.9.а Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

В судовому засіданні адвокат ОСОБА_1 - Терлич Б.Г. просив суд закрити провадження у справі, вказав, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП не доведена, оскільки, під час складання проколу про адміністративне правопорушення були відсутні свідки, зазначені у ньому; ОСОБА_1 доставили для проходження огляду на стан сп'яніння не у найближчий заклад охорони здоров'я, якому надано право на проведення такого огляду; в матеріалах справи відсутні роздруківки Драгера з медичного закладу.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Протокол про адміністративне правопорушення сам по собі, без підтвердження іншими належними та допустимими доказами, не є безумовним та беззаперечним доказом доведення вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення, являє собою лише початковий правовий висновок щодо дій певної особи, в якому фактично формулюється обвинувачення особи у вчиненні певного правопорушення.

Процедура та порядок огляду на стан сп'яніння регламентуються ст. 266 КУпАП, Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним Наказом МВС України, МОЗ України 09.11.2015 року за № 1452/735, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 року за № 1413/27858, Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103.

Згідно з ч. 2 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

Частиною 3 ст. 266 КУпАП передбачено, що у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.

Тобто проведенню огляду на стан сп'яніння в закладах охорони здоров'я має передувати проведення такого огляду на місці зупинки транспортного засобу, який фіксується за допомогою технічних засобів відеозапису, а у разі їх відсутності - у присутності двох свідків.

Встановлено, що ОСОБА_1 25 вересня 2021 року об 11 год. 55 хв. в м. Хмельницький по вул. Заярна, 107 керував транспортним засобом «Mersedes-Benz Vito 115 CDI», держ.номер НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд водія на стан алкогольного сп'яніння проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою приладу Drager ARMF-0328, а присутності двох свідків: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , результат 2,23 проміле.

У зв'язку з незгодою ОСОБА_1 з результатами огляду на стан сп'яніння на місці зупинки, його було направлено на проведення відповідного огляду до КНП «Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги ХОР» с. Скаржинці.

Згідно висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу на швидкість реакції від 25.09.2021 року, складеного лікарем КНП «Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги ХОР» ОСОБА_4 , ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння.

Отже, що під час огляду ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння працівниками поліції було дотримано передбачену законом процедуру.

Доводи ОСОБА_1 про порушення процедури проведення його огляду на стан наркотичного сп'яніння не знайшли своє підтвердження в суді.

Факт вчинення ОСОБА_1 порушення п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху також підтверджується сукупністю зібраних по справі доказів, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 191867 від 25.09.2021 року; направленням в КНП «ХОЗЗНПД» ХОР від 25.09.2021 року, письмовими поясненнями свідка ОСОБА_3 від 25.09.2021 року, письмовими поясненнями свідка ОСОБА_2 від 25.09.2021 року, письмовими поясненнями свідка ОСОБА_5 від 25.09.2021 року, відеозаписами з нагрудних камер працівників поліції, висновком КНП «ХОЗЗНПД» ХОР від 25.09.2021 року, даними результату тесту Drager ARMF-0328 (тест № 239 від 25.09.2021 року, результат 2,23 проміле) щодо перебування ОСОБА_1 в стані алкогольного сп'яніння; копією витягу з Журналу реєстрації медичних оглядів осіб з відповідним записом щодо ОСОБА_1 , копією посвідчення лікаря-психіатра ОСОБА_4 про проходження підвищення кваліфікації ТУ «Клініка та діагностика станів сп'яніння».

Згідно з вимогами ст.ст. 9, 245, 252 КУпАП особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, яке мало місце, та що має бути встановлено судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів по справі.

Оцінюючи зібрані та досліджені докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена і його дії слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 130 КУпАП, як керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.

З урахуванням особи порушника, керуючись ст.ст. 401 283, 284, 294 КУпАП,

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі одної тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 454 грн. 00 коп. судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається через Хмельницький міськрайонний суд Хмельницькоїобласті.

Суддя: