01.12.2021
Справа № 642/7669/21
Провадження № 3/642/2165/21
01 грудня 2021 року суддя Ленінського районного суду м. Харкова Бородіна О.В., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов до суду з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Харківській області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, -
04.11.2021 о 14 год. 14 хв. в м. Харкові, вул. Різдвяна, 33, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом, Ford Focus C-Max, д.н.з. НОМЕР_1 ,під час руху заднім ходом, не переконався що це буде безпечно і не створить перешкоди іншим учасникам дорожнього руху, не звернувся за допомогою до сторонніх осіб, внаслідок чого здійснив зіткнення з т.з. ВАЗ111840 д.н.з. НОМЕР_2 , який рухався позаду від чого автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушив вимоги п. 10.9 ПДР, за що передбачена відповідальність за ст. 124 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 з'явився, визнав себе винуватим, підтвердив обставини викладені у протоколі про адміністративне правопорушення.
Суд, дослідивши матеріали справи:
- протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ №301144 від 04.11.2021,
- схему місця події від 04.11.2021,
- пояснення водія,
приходить до висновку про винність водія ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, тобто порушення учасниками дорожнього руху ПДР, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
При вирішенні питання про відповідальність ОСОБА_1 суд визнає обставинами, які пом'якшують відповідальність: щире каяття останнього; обставини вчиненого правопорушення, ставлення до події, готовність нести відповідальність.
Викладені обставини, у своїй сукупності, суд визнає такими, що дають підстави вважати, що ОСОБА_1 у подальшому таких порушень вимог закону не буде допускати, а тому у даному конкретному випадку суд вважає, що законним та обґрунтованим буде застосування до нього адміністративного стягнення, що передбачений санкцією статті, у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з особи, на яку накладено адміністративне стягнення слід стягнути судовий збір у сумі - 454 грн.
Керуючись ст. ст., 40-1, 124, 285, 289, 294 КУпАП, суд -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого за ст. 124 КУпАП і піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в дохід держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 грн. (вісімсот п'ятдесят грн.)
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. 00 коп. в дохід держави.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через районний суд протягом десяти днів.
Суддя О.В. Бородіна