Справа № 161/18849/21
Номер провадження: 3/161/5821/21
місто Луцьк 29 листопада 2021 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Івасюта Л.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , -
- за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП, відносно ОСОБА_1 .
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 104086 від 11.10.2021 вбачається, що ОСОБА_1 07.04.2021 о 07 год. 020 хв. на а/д м-07 Київ-Ковель-Ягодин 427 км керуючи транспортним засобом «Мердес» д.н.з. НОМЕР_1 із причіпом ПГ 02-И д.н.з. НОМЕР_2 на якому перебував транспортний засіб марки «Шкода» VIN- НОМЕР_3 , не врахував дорожню обстановку, не вибрав безпечної швидкості руху, внаслідок чого під час руху допустив зіткнення своїм причепом із транспортним засобом «Шевроле» д.н.з. НОМЕР_4 під керуванням водія ОСОБА_2 котрий рухався в зустрічному напрямку. При ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, а водій ОСОБА_2 тілесні ушкодження.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано як порушення вимог, передбачених п.п. 2.3 б, 12.1 Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність за ст.124 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, причини неявки суду не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, будь-яких заяв чи клопотань від нього на адресу суду не надходило.
Зі змісту ст. 268 КУпАП слідує, що під час відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, справу може бути розглянуто лише у випадках коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи в якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, а також визначено перелік адміністративних правопорушень, при розгляді яких присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Згідно зі ст. 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17.07.1997 № 475/97-ВР, гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.
Практика Європейського суду з прав людини визначає, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Як зазначено у рішенні Європейського Суду з прав людини в справі «Пономарьов проти України», сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що від ОСОБА_1 не надходило клопотання про відкладення розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за його відсутності.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому адміністративному правопорушені, підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серія ААБ № 104086 від 11.10.2021, постановою про закриття кримінального провадження від 30.07.2021, протоколом огляду місця події від 07.04.2021, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , протоколом допиту ОСОБА_2 .
Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Відповідно до ч.7 ст.38 КУпАП у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Оскільки, постанова про закриття кримінального провадження винесена 30.07.2021, то на час розгляду справи в суді сплинув строк, передбачений ч. 7 ст. 38 КУпАП.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Так відповідно до ст.38 КУпАП стягнення по справі про адміністративне правопорушення може бути накладене на правопорушника не пізніше як через три місяці з дня його вчиненням.
Відтак, оскільки на момент розгляду справи, сплинув строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбачений ч.7 ст.38 КУпАП, провадження у даній справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 33-35, 38, 247, 283, 284, 287 КУпАП, на підставі ст. 124 КУпАП, суддя,-
ОСОБА_1 визнати виним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП, відносно ОСОБА_1 закрити, на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду даної справи, строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Л.В. Івасюта