П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
24 листопада 2021 р.м.ОдесаСправа № 400/3660/21
Головуючий в 1 інстанції: Біоносенко В. В.
Судова колегія П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого: Градовського Ю.М.
суддів: Крусяна А.В.,
Яковлєва О.В.
розглянувши в порядку письмового провадження в м.Одесі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 8 липня 2021р. по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-
У травні 2021р. ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом ГУ ПФУ в Миколаївській області, в якому просив:
- визнати протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Миколаївській області щодо не проведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з 1.01.2018р. в повному її розмірі, з урахуванням 90% суми підвищення пенсії, визначеному станом на 1.03.2018р. та з 5.03.2019р. 100% суми підвищення з урахуванням отриманих сум пенсії;
- зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 1.01.2018р. в повному її розмірі, з урахуванням 90% суми підвищення, визначеного станом на 1.03.2018р.;
- зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 5.03.2019р. в повному її розмірі, з урахуванням 100% суми підвищення, визначеного станом на 5.03.2019р. та виплатити відповідну суму з урахуванням індексації.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що він отримує пенсію відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Відповідно до постанови КМУ №704 від 30.08.2017р. «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» було підвищено розміри посадових окладів військовослужбовців. Згідно ст.63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» позивач має право на здійснення перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням окладів та розрядів військовослужбовців. Натомість, КМУ видано постанову за №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» відповідно до якої, розмір підвищення його пенсії зменшено, з 1.01.2018р. до 50%; з 1.01.2019р. по 31.12.2019р. до 75%.
Позивач вважає, зазначене обмеження на підвищення протиправним суперечить вимогам ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Конвенції про права людини та практики Європейського суду з прав людини. Також, позивач зазначив, що рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва від 12.12.2018р. у справі за №826/3858/18, залишеним в силі постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 5.03.2019р., визнано протиправними та нечинними п.1,2 №103 та зміни до п.5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008р. за №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»».
Позивач зазначає, що пенсія йому має виплачуватися в розмірі 100% суми підвищення. Позивач вважає, що відповідачу необхідно відновити його права, здійснити перерахунок та виплату пенсії у розмірі 90% підвищення пенсії з 1.01.2018р. та 100% з 5.03.2019р., оскільки саме з цих дат йому здійснено перерахунок пенсії у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення та порушено його права, зменшивши виплату підвищеної пенсії..
Посилаючись на вказане просив позов задовольнити.
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 8 липня 2021р. позов задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Миколаївській області щодо не проведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 , з урахуванням 100% суми підвищення пенсії у період з 5.03.2019р. по 4.09.2019р..
Зобов'язано ГУ ПФУ в Миколаївській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 5.03.2019р. по 4.09.2019р. з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1.03.2018р..
В задоволенні позову в частині позовних про визнання протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Миколаївській області щодо не проведення перерахунку та виплати розміру виплати нарахованої пенсії у період з 1.01.2018р. та з 5.09.2019р. по 31.12.2019р. та зобов'язання ГУ ПФУ в Миколаївській області нарахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 з 1.01.2018р. у розмірі 90% суми підвищення пенсії та з 5.09.2019р. по 31.12.2019р. у розмірі 100% суми підвищення пенсії, - відмовлено.
Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ в Миколаївській області на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 635,6грн..
Не погоджуючись із даним судовим рішенням ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій просить рішення суду скасувати та прийняти нову постанову, якою задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.
Судова колегія вважає, що у відповідності до п.1 ч.1 ст.311 КАС України, апеляційну скаргу можливо розглянути в порядку письмового провадження, оскільки в матеріалах справи достатньо доказів для вирішення справи по суті.
Розглянувши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку про залишення скарги без задоволення, а рішення суду без змін, з наступних підстав.
Відповідно до ст.316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Задовольняючи частково адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що дії відповідача є протиправними лише в частині зменшення позивачу розміру пенсії за рахунок виплати з 5.03.2019р. по 4.09.2019р., у зв'язку з чим дійшов висновку, що в даній частині пенсія позивача підлягає перерахунку та виплаті. В решті періоду - позовна вимога задоволенню не підлягає, оскільки пенсійний орган в спірний період діяло в межах та на підставі Постанов КМУ.
Вирішуючи спір судова колегія вважає, що суд першої інстанції повно та об'єктивно дослідив обставини по справі, надані докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.
Так, судом першої інстанції встановлено та підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , отримує пенсію згідно ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
30.08.2017р. КМУ прийнято постанову за №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою закріплено збільшення грошового забезпечення військовослужбовців та деяких інших осіб (набула чинності 1.03.2018р.).
24.02.2018р. КМУ прийнято постанову за №103 від 20.02.2018р., відповідно до якої необхідно перерахувати пенсії військовослужбовців з 1.01.2018р. відповідно до розмірів грошового забезпечення визначених Постановою №704.
Крім того, п.2 зазначеної постанови визначено, що виплату перерахованих підвищених пенсій у таких розмірах: з 1 січня 2018р. - 50%; з 1 січня 2019р. по 31 грудня 2019р. - 75%; з 1 січня 2020р. - 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1.03.2018р..
На підставі вищевикладених постанов КМУ, у 2018р. ГУ ПФУ в Миколаївській області проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 . Так, з 1.01.2018р. ОСОБА_1 виплачувалась пенсія з урахуванням 50% її підвищення, а з 1.01.2019р. - у розмірі 75%, з 1.01.2020р. - у розмірі 100%.
Позивач вважає протиправним дії пенсійного органу щодо зменшення розміру підвищення пенсії, оскільки судовими рішеннями вищезазначені постанови КМУ були визнані протиправними та скасованими, у зв'язку із чим звернувся в суд із відповідним позовом.
Перевіряючи правомірність та законність оскаржуваних дій пенсійного органу, з урахуванням підстав, за якими позивач пов'язує їх протиправність, колегія судів виходить з наступного.
Так, положеннями ч.2 ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положеннями ст.46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
У відповідності до ч.1,2,4 ст.63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (надалі - Закон №2262- ХІІ), перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
За правилами ч.18 ст.43 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Так, порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою КМУ від 13.02.2008р. за №45 (надалі - Порядок №45).
Положеннями п.1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (надалі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених КМУ.
Приписами п.1 постанови КМУ від 21.02.2018р. за №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» відповідно до ч.4 ст.63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» постановлено: перерахувати пенсії, призначені згідно із ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1.03.2018р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1.03.2018р. відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017р. за №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Відповідно до п.2 постанови КМУ від 21.02.2018р. за №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1.01.2018р. у таких розмірах:
- з 1 січня 2018р. - 50%;
- з 1 січня 2019р. по 31 грудня 2019р. - 75%;
- з 1 січня 2020р. - 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1.03.2018р..
Згідно з п.6 Постанови №103 внесені зміни до постанов КМУ, зокрема у постанові КМУ від 13.02.2008р. за №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови КМУ від 17.07.1992р. за №393», а саме п.5 викладено в такій редакції: « 5. Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.».
Вказаною Постановою також встановлено, що у довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій зазначаються лише розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою.
Положеннями п.2 Постанови №704 встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до п.24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 30.01.2007р. за №3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст.63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у п.2,3 Порядку №45.
Аналізуючи вищевказані норми законодавства, судова колегія зазначає, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Як було зазначено вище, що п.1 постанови КМУ від 21.02.2018р. за №103 встановлено, перерахувати пенсії, призначені згідно із ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (надалі - Закон) до 1 березня 2018р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1.03.2018р. відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017р. за №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
В силу приписів ст.63 Закону №2262-XII, п.4 Порядку №45, позивач отримав право на перерахунок пенсії у січні 2018р. відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018р. за №103. При цьому КМУ уповноважений визначати порядок проведення такого перерахунку, що й було реалізовано ним у Порядку №45.
Водночас, рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018р. у справі за №2826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 5.03.2019р., п.1 постанови КМУ від 21.02.2018р. за №103 скасовано.
При цьому, 30.08.2017р. КМУ прийнято постанову за №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою збільшено розмір грошового забезпечення військовослужбовців.
Відповідно до п.10 постанови КМУ від 30.08.2017р. за №704 (із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 21.02.2018р. за №103) ця постанова набрала чинності з 1.03.2018р..
Отже, з набранням чинності постановою КМУ від 30.08.2017р. за №704, якою змінені (збільшені) розміри грошового забезпечення військовослужбовців, у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії.
При цьому, скасування з 5.03.2019р. в судовому порядку п.1,2 постанови КМУ від 21.02.2018р. за №103 не впливає на результат розгляду цієї справи по суті, оскільки алгоритм дій державних органів під час проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», передбачений у постанові КМУ від 13.02.2008р. за №45, не змінився у зв'язку з прийняттям постанови КМУ від 21.02.2018р. за №103. Порядок №45 в редакції до внесення змін постановою КМУ від 21.02.2018р. за №103 також передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готували для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (надалі - довідка) та у місячний строк подавали їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Головні управління Пенсійного фонду України здійснювали перерахунок пенсії на підставі довідок, що надійшли від обласних військових комісаріатів, в яких визначено розмір грошового забезпечення для такого перерахунку. Форма довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, в тому числі складові грошового забезпечення, визначалася у додатку 2 Порядку №45.
Отже, судова колегія зазначає, що оскільки відповідач є територіальним органом виконавчої влади, який у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету міністрів, які прийняті відповідно до Конституції та законів України, іншими нормативно-правовими актами, він не мав підстав здійснювати перерахунок пенсії позивачу без врахування положень Порядку №45 та постанови КМУ від 21.02.2018р. №103.
Аналогічний правовий висновок викладено у рішенні Верховного Суду від 13.03.2019р. у справі за №240/6263/18.
11.03.2020р. Великою Палатою Верховного Суду розглянуто зразкову справу за №160/3586/19, в якій сформовано висновок, що у зв'язку із скасуванням п.2 Постанови №103 рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва від 12.12.2018р. у справі №826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 5.03.2019р., обмеження щодо часткової виплати суми підвищення до пенсії - скасовано, а тому, судова колегія вважає, що з 5.03.2019р. пенсія позивачу підлягає виплаті у розмірі 100% суми підвищення пенсії.
Разом з цим, 14.08.2019р. КМУ прийнято Постанову №804, відповідно до положень якої виплата пенсій, призначених згідно із ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1.03.2018р. (крім пенсій, призначених згідно із зазначеним Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським) та перерахованих з 1.01.2018р. з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, заклади вищої освіти), що визначені станом на 1.03.2018р. відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», здійснюється у 2019р. в розмірі 75% суми підвищення пенсії, визначеної станом на 1.03.2018р.
Постанова №804 набрала чинності - 4.09.2019р..
При цьому, апеляційним судом встановлено, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.01.2020р. у справі за №640/19133/19, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 31.03.2020р., постанову КМУ за №804 визнано протиправною та нечинною повністю.
Отже, судова колегія звертає увагу на те, що Постанова №804 була чинною до 31.03.2020р..
З 4.09.2019р. органи Пенсійного фонду України на виконання Постанови №804 у 2019р. здійснювали виплату пенсій в розмірі 75% суми підвищення пенсії, визначеної станом на 1.03.2018р..
Враховуючи вищевказане, судова колегія вважає, що оскільки відповідач є територіальним органом виконавчої влади, який в своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, які прийняті відповідно до Конституції та законів України, іншими нормативно-правовими актами, він не мав підстав здійснювати перерахунок та виплату пенсії позивачу без врахування положень Постанови №804, яка до 31.03.2020р. була чинною.
Аналізуючи вищевказане, судова колегія вважає вірним висновок суду першої інстанції про часткове задоволення позовних вимог, оскільки дії пенсійного органу є протиправними лише в частині зменшення позивачу розміру пенсії за рахунок виплати з 5.03.2019 р. по 4.09.2019р. 75% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1.03.2018р.. Отже, в даній частині пенсія позивача підлягає перерахунку та виплаті.
В доводах апеляційної скарги апелянт посилався на неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права. На думку судової колегії, викладені у скарзі доводи не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи порушення норм процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи по суті.
За таких обставин, судова колегія вважає, що рішення суду ухвалено з додержанням норм процесуального та матеріального права, а тому не вбачає підстав для його скасування.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.311, 315, 316, 322 КАС України, колегія суддів,-
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 8 липня 2021р. - залишити без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає, крім випадків встановлених п.2 ч.5 ст.328 КАС України.
Головуючий: Ю.М.Градовський
Судді: А.В.Крусян
О.В.Яковлєв