Справа № 310/8376/21
3/310/3425/21
24 листопада 2021 рокум. Бердянськ
Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Полянчук Б.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , за ст. 173-2 ч. 1 КУпАП,
02.09.2021 о 21-15 годин ОСОБА_1 за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , вчинив відносно своєї співмешканки - ОСОБА_2 домашнє насильство психологічного та фізичного характеру, а саме висловлювався нецензурною лайкою на її адресу, штовхав, подряпав обличчя, внаслідок чого була завдана шкода фізичному здоров'ю потерпілої.
ОСОБА_1 на розгляд справи про адміністративне правопорушення не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. При вирішенні питання про можливість розгляду справи у відсутності ОСОБА_1 слід взяти до уваги, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення останній був повідомлений, що розгляд адміністративної справи відбудеться в Бердянському міськрайонному суді Запорізької області, однак він достовірно знаючи про знаходження на розгляді в суді адміністративної справи в суд не з'явився та її розглядом не цікавився. Враховуючи, що така поведінка ОСОБА_1 призводить до затягування розгляду справи і строки притягнення до адміністративної відповідальності закінчуються, вважаю можливим розглянути справу у відсутності останнього.
З цього приводу Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 року наголосив, що «сторони в розумінні інтервалу часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження». Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений у практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки строки накладення адміністративного стягнення закінчуються і безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).
Згідно ч. 1 ст. 173-2 КУпАП вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення, - тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ 589127 від 02.09.2021, згідно якого 02.09.2021 о 21-15 годин ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою мешкання: АДРЕСА_1 , вчинив відносно своєї співмешканки - ОСОБА_2 насильство в сім'ї, а саме умисні дії фізичного та психологічного характеру, а саме: штовхав, подряпав обличчя, висловлювався нецензурною лайкою. У поясненнях до вказаного протоколу по суті порушення ОСОБА_1 зазначив, що пояснення надасть в суді;
- протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 02.09.2021, при складанні якого ОСОБА_2 була попереджена про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину і повідомила, що 02.09.2021 близько 21-15 годин ОСОБА_1 вчинив конфлікт,у ході якого висловлювався нецензурною лайкою, подряпав їй обличчя кухонним ножем;
- письмовими поясненнями потерпілої ОСОБА_2 від 02.09.2021, згідно яких 02.09.2021 о 21-15 ОСОБА_1 вчинив конфлікт, у ході якого висловлювався нецензурною лайкою, бив речі в квартирі, хапав за горло, провів тупою стороною ножа по лівій щоці;
- формою оцінки ризиків вчинення домашнього насильства відносно ОСОБА_1 , 08.06.2021, згідно якої поліцейським уповноваженого підрозділу поліції визначено рівень небезпеки високий, за результатами чого винесено терміновий заборонний припис відносно кривдника серії АА № 218654 від 02.09.2021;
- копією термінового заборонного припису відносно кривдника серії АА № 218654 від 02.09.2021, який було винесено на 10 діб з 23-30 годин 02.09.2021 до 23-30 годин 12.09.2021, згідно якого ОСОБА_1 заборонено в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою - ОСОБА_3 , зобов'язано залишити місце проживання(перебування) постраждалої особи, заборонено входити та перебувати в місці проживання (перебування) постраждалої особи.
Аналізуючи зазначені докази в їх сукупності, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 доведена та в його діях є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП, а саме вчинення домашнього насильства психологічного та фізичного характеру, внаслідок чого була завдана шкода фізичному та психічному здоров'ю потерпілої.
Беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що обтяжують та пом'якшують відповідальність, вважаю за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір.
Керуючись ст. ст. 33, 40-1, 173-2, 213, 221, 283-285, 294 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП і застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн. 00 коп. стягнувши суму на р/р UA298999980313000106000008455, населений пункт Бердянська міська ТГ, отримувач: ГУК у Зап.обл/ТГ м.Бердянськ/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37941997, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454 грн. 00 коп., стягнувши суму на р/р UA 908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір на користь Державної судової адміністрації України.
Постанова про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя